Tőzsdék, termékek

A nap nyertesei
MegnevezésUtolsó árVált.% 
CHFHUF291.82+0.53
GBPNZD1.9111+0.33
EURZAR16.2074+0.20

A nap vesztesei
MegnevezésUtolsó árVált.% 
USDCNY6.8520-0.71
GBPPLN4.7875-0.47
GBPHUF363.88-0.40
MegnevezésUtolsó árVált.Vált.%Vételi árEladási árNapi min.Napi max. 
AUDCHF0.6789-0.0008-0.120.67880.67890.67890.6796
AUDJPY74.2350-0.0600-0.0874.230074.240074.230074.3200
AUDNZD1.0510-0.0003-0.031.05091.05101.05091.0517
AUDUSD0.6917-0.0006-0.090.69160.69180.69170.6925
CADCHF0.7440-0.0012-0.160.74320.74470.74380.7443
CADJPY81.3550+0.0200+0.0281.350081.360081.320081.3900
CADUSD1.3193+0.0002+0.021.31911.31951.31871.3197
CHFHUF291.82+1.55+0.53291.65291.98291.82291.82
CHFJPY109.36+0.04+0.04109.35109.36109.29109.41
CHFPLN3.8379+0.0016+0.043.83573.84013.83683.8369
EURAUD1.6322+0.0009+0.061.63201.63231.63071.6322
EURCAD1.4890-0.0009-0.061.48841.48951.48931.4912
EURCHF1.1081-0.0006-0.051.10781.10831.10801.1083
EURCZK25.5900-0.0040-0.0225.580025.600025.599025.5840
EURDKK7.4665--7.46627.46677.46587.4671
EURGBP0.8887-0.0003-0.030.88860.88880.88850.8891
EURHRK7.3825-0.0010-0.017.38007.3850
EURHUF323.10+0.13+0.04323.02323.17323.10323.18
EURISK141.50+0.05+0.04141.40141.60141.60141.40
EURJPY121.18+0.01+0.01121.16121.20121.13121.23
EURNOK9.6584-0.0025-0.039.65829.65859.65379.6649
EURNZD1.7153+0.0007+0.041.71501.71551.71441.7163
EURPLN4.2530+0.0004+0.014.25184.25414.25284.2520
EURRON4.7157+0.0005+0.014.71324.71824.71774.7135
EURRUB71.0064+0.0499+0.0770.985571.027270.974371.0383
EURSEK10.6246-0.0006-0.0110.624410.624810.624210.6420
EURTRY6.5145-0.0063-0.106.50856.52046.50826.5159
EURUSD1.1290-0.0002-0.021.12891.12901.12901.1295
EURZAR16.2074+0.0324+0.2016.202416.212416.181416.2096
GBPAUD1.8367+0.0020+0.111.83641.83691.83391.8365
GBPCAD1.6760+0.0007+0.041.67571.67621.67481.6768
GBPCHF1.2469-0.0002-0.021.24681.24701.24601.2475
GBPDKK8.4018+0.0050+0.068.39978.40398.39428.4051
GBPEUR1.1253+0.0006+0.051.12501.12561.12421.1257
GBPHUF363.88-1.44-0.40363.64364.12363.88363.88
GBPJPY136.35+0.07+0.05136.32136.37136.22136.40
GBPNOK10.8690+0.0012+0.0110.863810.874210.859310.8717
GBPNZD1.9111+0.0063+0.331.91071.9115
GBPPLN4.7875-0.0224-0.474.78614.78894.78754.7875
GBPSEK11.9563+0.0016+0.0111.953811.958811.952211.9632
GBPUSD1.2704+0.0004+0.031.27031.27041.27041.2709
NOKSEK1.1000+0.0001+0.011.09951.10051.10051.1004
NZDAUD0.9516+0.0008+0.080.95140.95170.95100.9515
NZDEUR0.5830-0.0002-0.030.58290.58300.58300.5831
NZDJPY70.6350-0.0200-0.0370.630070.640070.630070.7000
PLNHUF76.0350+0.0800+0.1175.990076.080076.035076.0350
USDBRL3.8390-0.0002-0.013.83863.83943.83903.8390
USDCHF0.9815-0.0005-0.050.98130.98160.98110.9819
USDCNY6.8520-0.0486-0.716.85106.85296.85206.8520
USDCZK22.6615-0.0130-0.0622.644022.679022.663022.6720
USDHRK6.5555+0.0006+0.016.55366.55746.55576.5557
USDHUF286.22+0.10+0.03286.02286.42286.02286.23
USDJPY107.33+0.03+0.03107.32107.34107.26107.36
USDMXN19.0087+0.0049+0.0318.999919.017518.999019.0145
USDNOK8.5556+0.0017+0.028.55548.55578.54718.5567
USDPLN3.7664+0.0006+0.023.76613.76663.76433.7672
USDRON4.1762+0.0011+0.034.17364.17874.17664.1740
USDRUB62.8848+0.0327+0.0562.869862.899862.855162.8959
USDSEK9.4115-0.0058-0.069.40899.41409.40899.4157
USDTRY5.7642+0.0032+0.065.76325.76525.76455.7705

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei
09:03 | jún. 20.

Erste kommentár

Erről most lecsúszott az OTP

Tegnap döntött a szlovén vagyonügynökség a harmadik legnagyobb szlovén bank, az Abanka privatizációjáról. Az OTP ezúttal lemaradt erről az akvizíciós lehetőségről, hiszen a magasabb ajánlatot tevő, amerikai Apollo befektetési alapot hirdettek ki a privatizáció nyerteseként. A tranzakció jól jött volna az OTP-nek is, hiszen a hírek szerint a könyvszerinti érték 2/3-a körül lehetett megvenni a szlovén bankot, és komoly szinergia lehetőségek adódtak volna a nemrégiben megvásárolt szintén szlovén SKB Banka-val. Nagy keserűségre azért nincs ok, így is szép...Tovább olvasom

15:09 | jún. 20.Erste Uzsonna

Újabb gyenge adat az amerikai iparból

Csúcshódításra készülnek a vezető amerikai részvényindexek, miután a határidők 1-1,4% közötti pluszt indukálnak piacnyitás előtt. A lendületet továbbra is az adja, hogy tegnap a Fed kommunikációjában megnyitotta az utat...

09:37 | jún. 20.Erste Tízórai

Nap végére csak ketten maradnak

Vegyesen teljesítettek tegnap az európai részvényindexek. A FTSE100 0,5%-ot, a DAX 0,2%-ot csökkent, a CAC40 pedig 0,2%-ot emelkedett. Az európai piacok enyhe visszaesésében nincs semmi rendkívüli a keddi látványos menetelést követően. Tegnap...

09:30 | jún. 20.Erste Csemege

Gyengült a dollár a kamatdöntésre

Gyengülésnek indult a dollár az euróval szemben a tegnapi Fed kamatdöntés után, ami megnyitotta az utat egy potenciális kamatcsökkentés előtt. Az EUR/USD ezzel 1,128-ig emelkedett ma reggelre, amivel ismét elindulhat a 200 napos mozgóátlag (1,135)...

09:03 | jún. 20.Erste Reggeli

Erről most lecsúszott az OTP

Tegnap döntött a szlovén vagyonügynökség a harmadik legnagyobb szlovén bank, az Abanka privatizációjáról. Az OTP ezúttal lemaradt erről az akvizíciós lehetőségről, hiszen a magasabb ajánlatot tevő, amerikai Apollo befektetési alapot...

15:35 | jún. 19.Erste Uzsonna

Költöztetné beszállítóit az Apple?

Enyhe emelkedéssel kezdték a mai kereskedést a vezető amerikai részvényindexek, 0,1-0,2% körüli emelkedéseket láthatunk. A Nikkei hírügynökség forrásai szerint arra kérte az Apple legnagyobb kínai beszállítóit, hogy...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

EUR/USD: Lejtőre küldte az eurót Draghi

Mario Draghi tegnapi, potenciális további monetáris lazítás irányába mutató kijelentései kisebb eladói hullámot hoztak az euróban, így az EUR/USD ismét 1,12 közelébe esett vissza. A mai napon a Fed-en a sor, ahol a piaci...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

EUR/HUF: Faltól falig

Nem tartottak sokáig a boldog békeidők a forint számára, ugyanis a 100 napos mozgóátlag érintését követően meredek fordulatot vet az EUR/HUF kurzus. Ebből a lendületből a kurzus áttörte a 200 napos mozgóátlagot és a 322,5-es technikai...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

USD/HUF: Megfordult a széljárás

A 200 és 100 napos mozgóátlagok találkozásáról felpattanva indult gyengülésnek a forint a dollárral szemben, tegnap a 288,1 forintos technikai szint is áttörésre került. Ezzel nyitva az út a májusi lokális csúcsig, 295...

12:56 | máj. 16.Research Blog

A MOL jövője, a benzin alkonya, olajipari kilátások

Bence Balázs (portfolio.hu) videójában Pletser Tamással, az Erste olaj és gázipari elemzőjével tekinti át az olajipari folyamatokat.

15:56 | máj. 13.Research Blog

A sarokba szorított Irán nagyot lökhet az olaj árán

A közel-keleti feszültség láthatóan fokozódott a hétvégén, miután az USA növelte katonai jelenlétét a térségben. A hírek szerint két szaúdi...

11:39 | máj. 9.Research Blog

Trump diszkont az olajárban – avagy miért az amerikai elnök most a kulcsszereplő?

Az elmúlt hetek olajár spekulációjában kulcsszerepet játszott az amerikai elnök. A legutóbbi meglepő húzása az Irán elleni szankciók újbóli, teljes kiterjesztése volt, ami ugyanúgy meglepte a piacot, mint a tavaly novemberi lépése, amikor nyolc országot felmentett a szankciók alól. Donald Trump egy elszabadult rombológolyó – ráadásul a mostani...

13:23 | máj. 3.Research Blog

Magyar üzemanyag fogyasztás: az egyetlen út felfelé?

Gyakran elhangzik a mondat a magyar emberektől, hogy az üzemanyag drága. Nos, ennek némileg ellentmond az elmúlt 20 év statisztikája.