Felelős befektetések a jövőért
Egyre több embert foglalkoztat az a gondolat, hogy a pénzét felelős módon fektesse be. Véleményünk szerint ez a viselkedés nem csupán rövid távú trendet jelez. A fenntarthatóság a társadalom egyre növekvő részének alapvető szükségletévé, magától értetődő életmódjává vált.
A fenntarthatóság 1819-es alapításunk óta a génjeinkben van. Ma az Erste Group fenntarthatóságra vonatkozó felfogása a „Közös jövőnk” (Our Common Future) című dokumentumból (ENSZ Brundtland Bizottság, 1986) származik, amely kimondja, hogy „a fenntartható fejlődés olyan fejlődés, amely megfelel a jelen igényeinek, anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő generációk saját szükségleteinek kielégítését.”
Amikor 200 évvel ezelőtt megalakultunk, az egyik elsődleges célunk az volt, hogy aktívan hozzájáruljunk a társadalom pozitív fejlődéséhez és ezáltal felelősséget vállaljunk a társadalomért. Annak érdekében, hogy mindennapi tevékenységünkben ezt megtehessük, a Célnyilatkozatunkban (Statement of Purpose) szereplő 3. kérdésre hivatkozunk – „Ez-e a helyes dolog, amit tennünk kell?”
Értékteremtés fenntartható módon: Az Erste Group alapelvei
Az Erste Group számára a fenntartható gazdasági tevékenység hozzáadott érték létrehozását jelenti az emberek, a környezet és a közösségek számára, amelyekben működünk. Ezt a megközelítést kifejezetten három területen alkalmazzuk:
Meggyőződésünk, hogy az egyes személyek egyedisége (kor, nem, kulturális háttér) elengedhetetlen az innovatív megoldások megtalálásához és az üzleti sikerhez.
Arra törekszünk, hogy közvetlen pozitív hatást gyakoroljunk a természeti erőforrások kezelésére, közvetett módon üzleti tevékenységeink révén is.
Bankként elkötelezettek vagyunk a kulturális és társadalmi tevékenységek finanszírozása mellett, miközben arra is ösztönözzük munkatársainkat, hogy személyesen vegyenek részt közösségükben.
Fenntarthatósági irányelvek és szabályzatok
Az Erste Group weboldalán megtalálhatók az Erste Group releváns A-szintű szabályzatai a következőkre vonatkozóan:
Mit jelentenek számunkra a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jellemzők?
A hagyományos pénzügyi intézkedéseken túl biztosak vagyunk abban, hogy a fenntarthatóság megjelenése a pénzügyi termékekben hosszú távon pozitív hatással lehet a gazdaságra és a társadalom egészére. Az Erste Group számára a fenntartható befektetés olyan gazdasági tevékenységbe történő befektetés, amely hozzájárul:
- valamilyen környezetvédelmi célkitűzéshez, amelyet például az energia, a megújuló energia, a nyersanyagok, a víz és a föld használatának, a hulladéktermelésnek és az üvegházhatásúgáz-kibocsátásnak, illetve a biológiai sokféleségre és a körkörös gazdaságra gyakorolt hatásának fő erőforráshatékonysági mutatóival mérünk, vagy
- valamilyen társadalmi célhoz, különösen olyan beruházáshoz, amely hozzájárul az egyenlőtlenség leküzdéséhez vagy elősegíti a társadalmi kohéziót, a társadalmi integrációt és a munkaügyi kapcsolatokat vagy humántőkébe illetve gazdaságilag vagy társadalmilag hátrányos helyzetű közösségekbe történő befektetéshez.
A fenntarthatósági kockázatok integrálásának átláthatósága
Társaságunk megfelelve AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2019/2088 RENDELETÉ-nek (2019. november 27.) a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről a jelen honlapon található dokumentumokban tájékoztat az alábbiakról:
- A fenntarthatósági kockázatok befektetési döntéseikbe való integrálásának módjáról
- A fenntarthatósági kockázatok által a Társaság által kínált pénzügyi termékek hozamára gyakorolt valószínű hatások értékelésének eredményeiről, továbbá
- A fenntarthatósági kockázatok befektetési tanácsaikba való integrálásának módjáról és
- A fenntarthatósági kockázatok által az azon pénzügyi termékek hozamára gyakorolt valószínű hatások értékelésének eredményéről, amelyekkel kapcsolatban tanácsadást nyújtanak