Tőzsdék, termékek

A nap nyertesei
MegnevezésUtolsó árVált.% 
NOKSEK1.1001+0.97
AUDUSD0.6934+0.76
EURUSD1.1301+0.67

A nap vesztesei
MegnevezésUtolsó árVált.% 
USDNOK8.5505-1.79
GBPNOK10.8506-1.39
EURNOK9.6629-1.11
MegnevezésUtolsó árVált.Vált.%Vételi árEladási árNapi min.Napi max. 
AUDCHF0.6826-0.0016-0.230.68250.68260.68180.6841
AUDJPY74.6550+0.2500+0.3474.650074.660074.140074.6700
AUDNZD1.0518-0.0008-0.081.05161.05201.04801.0533
AUDUSD0.6934+0.0052+0.760.69330.69350.68800.6933
CADCHF0.7486-0.0007-0.090.74810.74900.74690.7492
CADJPY81.8550+0.4700+0.5881.850081.860081.210081.8700
CADUSD1.3155-0.0125-0.941.31531.31571.31511.3286
CHFHUF290.53+0.22+0.08290.32290.74289.85290.99
CHFJPY109.38+0.60+0.55109.34109.41108.58109.38
CHFPLN3.8214+0.0018+0.053.81933.82343.81353.8197
EURAUD1.6300-0.0014-0.091.62981.63011.62971.6362
EURCAD1.4865-0.0044-0.291.48621.48681.48631.4930
EURCHF1.1126-0.0035-0.311.11231.11281.11261.1163
EURCZK25.6155-0.0020-0.0125.613025.618025.598025.6340
EURDKK7.4659-0.0007-0.017.46567.46617.46547.4677
EURGBP0.8906+0.0025+0.280.89040.89080.88730.8922
EURHRK7.3825-0.0010-0.017.38007.3850
EURHUF323.41+0.01-323.23323.58323.28324.31
EURISK141.50--141.35141.65141.60141.40
EURJPY121.69+0.33+0.27121.67121.70121.13121.91
EURNOK9.6629-0.1081-1.119.66039.66559.65889.7735
EURNZD1.7144-0.0024-0.141.71431.71451.71131.7188
EURPLN4.2536-0.0088-0.214.25304.25424.25344.2615
EURRON4.7256-0.0046-0.104.72314.72814.72504.7310
EURRUB71.3494-0.1454-0.2071.334971.363871.297071.8323
EURSEK10.6305-0.0272-0.2610.628010.633010.616010.6630
EURTRY6.5381+0.0234+0.366.53186.54436.45556.5704
EURUSD1.1301+0.0075+0.671.12991.13031.12291.1315
EURZAR16.1261+0.0417+0.2616.117316.134816.048816.1708
GBPAUD1.8302-0.0068-0.371.82991.83041.82921.8421
GBPCAD1.6693-0.0094-0.561.66901.66951.66761.6820
GBPCHF1.2491-0.0076-0.601.24881.24931.24751.2576
GBPDKK8.3830-0.0252-0.308.38108.38508.36878.4146
GBPEUR1.1229-0.0032-0.281.12261.12311.12081.1269
GBPHUF362.97-2.35-0.64362.73363.21362.76365.26
GBPJPY136.63-0.02-0.01136.60136.65136.38137.17
GBPNOK10.8506-0.1532-1.3910.848610.852610.827811.0049
GBPNZD1.9111+0.0063+0.331.91071.9115
GBPPLN4.7742-0.0357-0.744.77284.77564.76964.7979
GBPSEK11.9362-0.0616-0.5111.933711.938711.912012.0042
GBPUSD1.2689+0.0048+0.381.26871.26911.26431.2726
NOKSEK1.1001+0.0106+0.971.09981.10031.09051.1007
NZDAUD0.9508+0.0011+0.120.95060.95090.94940.9541
NZDEUR0.5833+0.0009+0.150.58320.58340.58190.5843
NZDJPY70.9750+0.3000+0.4270.970070.980070.620071.1000
PLNHUF76.0300+0.0800+0.1175.990076.070075.960076.1500
USDBRL3.8390-0.0002-0.013.83863.83933.83883.8393
USDCHF0.9844-0.0098-0.990.98420.98450.98390.9945
USDCNY6.8545-0.0458-0.666.85386.85526.84526.8950
USDCZK22.6745-0.1580-0.6922.667022.682022.640022.8260
USDHRK6.5529-0.0414-0.636.55076.55516.54356.5921
USDHUF286.24-1.82-0.63286.14286.34286.02288.08
USDJPY107.68-0.43-0.40107.66107.69107.47108.14
USDMXN18.9374-0.0854-0.4518.932118.942618.894219.0299
USDNOK8.5505-0.1555-1.798.54998.55108.53908.7053
USDPLN3.7655-0.0299-0.793.76523.76573.75983.7977
USDRON4.1837-0.0298-0.714.18064.18684.17934.2121
USDRUB63.1475-0.5791-0.9163.137563.157563.106863.7782
USDSEK9.4062-0.0835-0.889.40429.40829.39329.4932
USDTRY5.7745-0.0148-0.265.76855.78055.72855.8250

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei

A nap nyertesei

A nap vesztesei
09:03 | jún. 20.

Erste kommentár

Erről most lecsúszott az OTP

Tegnap döntött a szlovén vagyonügynökség a harmadik legnagyobb szlovén bank, az Abanka privatizációjáról. Az OTP ezúttal lemaradt erről az akvizíciós lehetőségről, hiszen a magasabb ajánlatot tevő, amerikai Apollo befektetési alapot hirdettek ki a privatizáció nyerteseként. A tranzakció jól jött volna az OTP-nek is, hiszen a hírek szerint a könyvszerinti érték 2/3-a körül lehetett megvenni a szlovén bankot, és komoly szinergia lehetőségek adódtak volna a nemrégiben megvásárolt szintén szlovén SKB Banka-val. Nagy keserűségre azért nincs ok, így is szép...Tovább olvasom

15:09 | jún. 20.Erste Uzsonna

Újabb gyenge adat az amerikai iparból

Csúcshódításra készülnek a vezető amerikai részvényindexek, miután a határidők 1-1,4% közötti pluszt indukálnak piacnyitás előtt. A lendületet továbbra is az adja, hogy tegnap a Fed kommunikációjában megnyitotta az utat...

09:37 | jún. 20.Erste Tízórai

Nap végére csak ketten maradnak

Vegyesen teljesítettek tegnap az európai részvényindexek. A FTSE100 0,5%-ot, a DAX 0,2%-ot csökkent, a CAC40 pedig 0,2%-ot emelkedett. Az európai piacok enyhe visszaesésében nincs semmi rendkívüli a keddi látványos menetelést követően. Tegnap...

09:30 | jún. 20.Erste Csemege

Gyengült a dollár a kamatdöntésre

Gyengülésnek indult a dollár az euróval szemben a tegnapi Fed kamatdöntés után, ami megnyitotta az utat egy potenciális kamatcsökkentés előtt. Az EUR/USD ezzel 1,128-ig emelkedett ma reggelre, amivel ismét elindulhat a 200 napos mozgóátlag (1,135)...

09:03 | jún. 20.Erste Reggeli

Erről most lecsúszott az OTP

Tegnap döntött a szlovén vagyonügynökség a harmadik legnagyobb szlovén bank, az Abanka privatizációjáról. Az OTP ezúttal lemaradt erről az akvizíciós lehetőségről, hiszen a magasabb ajánlatot tevő, amerikai Apollo befektetési alapot...

15:35 | jún. 19.Erste Uzsonna

Költöztetné beszállítóit az Apple?

Enyhe emelkedéssel kezdték a mai kereskedést a vezető amerikai részvényindexek, 0,1-0,2% körüli emelkedéseket láthatunk. A Nikkei hírügynökség forrásai szerint arra kérte az Apple legnagyobb kínai beszállítóit, hogy...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

EUR/USD: Lejtőre küldte az eurót Draghi

Mario Draghi tegnapi, potenciális további monetáris lazítás irányába mutató kijelentései kisebb eladói hullámot hoztak az euróban, így az EUR/USD ismét 1,12 közelébe esett vissza. A mai napon a Fed-en a sor, ahol a piaci...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

EUR/HUF: Faltól falig

Nem tartottak sokáig a boldog békeidők a forint számára, ugyanis a 100 napos mozgóátlag érintését követően meredek fordulatot vet az EUR/HUF kurzus. Ebből a lendületből a kurzus áttörte a 200 napos mozgóátlagot és a 322,5-es technikai...

14:57 | jún. 19.Ötletgyár Chart

USD/HUF: Megfordult a széljárás

A 200 és 100 napos mozgóátlagok találkozásáról felpattanva indult gyengülésnek a forint a dollárral szemben, tegnap a 288,1 forintos technikai szint is áttörésre került. Ezzel nyitva az út a májusi lokális csúcsig, 295...

12:56 | máj. 16.Research Blog

A MOL jövője, a benzin alkonya, olajipari kilátások

Bence Balázs (portfolio.hu) videójában Pletser Tamással, az Erste olaj és gázipari elemzőjével tekinti át az olajipari folyamatokat.

15:56 | máj. 13.Research Blog

A sarokba szorított Irán nagyot lökhet az olaj árán

A közel-keleti feszültség láthatóan fokozódott a hétvégén, miután az USA növelte katonai jelenlétét a térségben. A hírek szerint két szaúdi...

11:39 | máj. 9.Research Blog

Trump diszkont az olajárban – avagy miért az amerikai elnök most a kulcsszereplő?

Az elmúlt hetek olajár spekulációjában kulcsszerepet játszott az amerikai elnök. A legutóbbi meglepő húzása az Irán elleni szankciók újbóli, teljes kiterjesztése volt, ami ugyanúgy meglepte a piacot, mint a tavaly novemberi lépése, amikor nyolc országot felmentett a szankciók alól. Donald Trump egy elszabadult rombológolyó – ráadásul a mostani...

13:23 | máj. 3.Research Blog

Magyar üzemanyag fogyasztás: az egyetlen út felfelé?

Gyakran elhangzik a mondat a magyar emberektől, hogy az üzemanyag drága. Nos, ennek némileg ellentmond az elmúlt 20 év statisztikája.