Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

A NASDAQ100 teljesítménye 2024-ben: +26%*

Idén longolnád vagy shortolnád?

A certifikát és warrant tranzakciós díjak 50%-át, maximum 100 ezer Ft-ig jóváírjuk!**

Fedezd fel már a NASDAQ certifikátokat is kínálatunkban!

Mik azok a certifikátok és turbo warrantok?

A certifikátok és turbo warrantok olyan termékek, amelyek például egy index, nyersanyag, devizapár vagy akár egyedi részvény árfolyamának változását követik le.
A certifikát és a warrant lényegében egy ígérvény, ahol a Kibocsátó vállalja, hogy ezen értékpapírok árfolyama egy előre meghatározott és szabályozott módon követi a mögöttes termék értékét.

Mi az a tőkeáttétel?

A tőkeáttétel lényege, hogy a befektető a befektetési stratégiáját alacsonyabb tőkeigénnyel tudja megvalósítani, mintha a mögöttes termékbe fektetett volna.

  • A tőkeáttétel megmutatja, hogy a mögöttes eszköz értékének 1%-os változása hány százalékos változást okoz a termék árában.
  • Minél közelebb van a turbo kötési és korlát ára a mögöttes termék prompt piaci árához, annál nagyobb a tőkeáttétel.

A tőkeáttételes befektetések kockázatosak, fennáll a teljes tőkevesztés lehetősége is!

Miért lehet érdekes számodra a certifikát/turbo warrant befektetés?

Miért lehet érdekes számodra a certifikát/turbo warrant befektetés?

A certifikátok és turbo warrantok izgalmas befektetési lehetőséget kínálnak, ha a következő célok valamelyike motivál:

  • Egy emelkedő vagy akár csökkenő piaci trendet szeretnél meglovagolni.
  • Tőkeáttétel segítségével nagyobb arányban szeretnél részesülni az alaptermék árfolyamváltozásából.
  • El szeretnéd kerülni, hogy a befektetett összegen felül további, más tőkeáttételes pozícióknál előforduló fedezetpótlásra legyen szükség.
  • Fontos a likviditás, amelyet a Kibocsátó biztosít folyamatos árjegyzés keretében.
  • A piaci kockázatmentes hozamot meghaladó hozamot keresel és hajlandó vagy nagyobb kockázatot vállalni a nagyobb hozam reményében.
  • Érdekelnek a certifikátok és warrantok? Kereskedj velük a NetBrokerben!

Kereskedj certifikátokkal és warrantokkal a NetBrokerben! A befektetési döntés meghozatala előtt, kérjük tájékozódj a certifikátok és warrantok működéséről és kockázatairól részletes tájékoztatóinkból, vagy kérj telefonos tájékoztatást a 06 1 235 5151 telefonszámon.

Nézd meg aktuális kínálatunkat!

Fedezd fel a legfrissebb certifikátokat és warrantokat, és találd meg a számodra legmegfelelőbb befektetési lehetőséget!

Már van NetBrokered?

Keresd a Kereskedés menü "Certifikátok, warrantok" lehetőséget.

Még nem vagy ügyfelünk?

Ismerd meg a befektetési lehetőségeidet illetve az Erste termékeit és szolgáltatásait.

Index certifikátok

Mik azok az Index certifikátok?

Az Index/participációs certifikátok egyszerű lehetőséget biztosítanak a befektetők számára, hogy egy indexet vásároljanak vagy arra, hogy a közvetlenül nem elérhető árukba, nemesfémekbe, devizákba vagy tőzsdei határidős ügyletekbe fektessenek. Kockázata megegyezik az alaptermék kockázatával, mivel a mögöttes eszköz mozgását tőkeáttétel nélkül követik, azaz a mögöttes termék árának 1%-os változása a certifikát árának 1%-os változását eredményezi. Fontos, hogy a nem forintban jegyzett mögöttes eszközök kereskedése esetén devizakockázattal is számolnunk kell.

Az Index certifikátok esetében tehát nem kell tőkeáttétellel kalkulálnunk, nincs kötési árfolyam, nincs előre meghatározott korlát, így Kiütési (K.O.) eseményre sem kerülhet sor.

Certifikát/warrant általános terméktájékoztató

Mik azok az Index certifikátok?

Az Index certifikát árának meghatározása

  Mögöttes termék: az Index árfolyama Mögöttes termék: az Index határidős árfolyama
Termék ára Index Prompt ára × Szorzó × Deviza árfolyam Index határidős árfolyama × Szorzó × Deviza Árfolyam
Termék árát befolyásoló tényezők
  • Mögöttes termék prompt árfolyama
  • Szorzó
  • Devizaárfolyam: az Alaptermék és Termék (certifikát, warrant) devizájának egymáshoz viszonyított aránya (devizakereszt, azonos devizanem esetén=1)
  • Mögöttes termék határidős árfolyama
  • Szorzó
  • Devizaárfolyam: az Alaptermék és Termék (certifikát, warrant) devizájának egymáshoz viszonyított aránya (devizakereszt, azonos devizanem esetén=1)
Roll-over esetén változó tényezők

Speciális esetekben, amikor a certifikát mögöttes terméke határidős ügylet (futures) és a termék lejáratának időpontja későbbre esik, mint a fedezésre legjobban felhasználható határidős ügylet lejárata, a szorzó a futamidő alatt a rollovernek köszönhetően változhat az alábbiak szerint:

A = B × ((C - Roll-over költségei) / (D - Roll-over költségei))

Ahol:
A = módosított szorzó
B = aktuális (görgetés előtti) szorzó
C = görgetés előtti határidős ügylet árfolyam
D = görgetéskor használt határidős ügylet árfolyama
Roll-over költség = a kibocsátó által az uralkodó piaci kondícióknak megfelelően meghatározott átállási költség

Elérhető Index certifikát alaptermékek

Turbo Warrantok

Mik azok a Turbo Warrantok?

A Turbo Certifikát, Warrant egy adott mögöttes termék árfolyamának alakulását meghatározott módon követő értékpapír, amely az Alaptermék ármozgására épülő Tőkeáttételt hordoz magában, így kisebb tőke felhasználásával lehet azonos méretű pozícióra szert tenni. A tőkeáttétel lényege jelen esetben az, hogy a befektető a befektetési stratégiáját alacsonyabb tőkeigénnyel tudja megvalósítani, mintha a mögöttes termékbe fektetett volna. Azok a Termékek, melyek leírásában a „long” elnevezés szerepel az árfolyam emelkedése esetén, míg amelyek nevükben a „short” kifejezést tartalmazzák az árfolyamok csökkenése esetén eredményezhetnek nyereséget az abba befektető Ügyfeleknek.

A Turbo termékeknél fontos megjegyeznünk, hogy egy veszteséges pozíció birtoklása esetén, más tőkeáttételes befektetési lehetőségeknél megszokott tőkepótlásra ezen termékek esetében nincs szükség.

Certifikát/warrant általános terméktájékoztató

Mik azok a Turbo Warrantok?

A turbo warrantok árának meghatározása

  Turbo Long Turbo Short
Termék ára Belső érték x Szorzó x Devizaárfolyam Belső érték x Szorzó x Devizaárfolyam
Termék árát befolyásoló tényezők
  • devizaárfolyam: az Alaptermék és Termék (certifikát, warrant) devizájának egymáshoz viszonyított aránya (devizakereszt, azonos devizanem esetén=1)
  • Ennél a Termék típusnál a Tőkeáttétel finanszírozásának kamatköltsége a termékparaméterek (kötési ár, korlát ár) hetenkénti változtatásával épül be az árba (Bázisár módosítás). Éppen ezért minden hétfőn új termékparaméterekkel indul a kereskedés, amit péntek délutánonként teszünk közzé honlapunkon. A belső érték Turbo Long Termék esetén csökken a finanszírozás költségével, Turbo Short Termék esetén nő a betéti kamattal.

    A határozatlan futamidejű devizakereszt alaptermékkel rendelkező turbo warrantoknál a tőkeáttétel finanszírozásának kamatköltségén kívül ekkor kerül beépítésre a két deviza kamatkülönbözete is.

Roll-over folyamata és kockázatai

Tőzsdei határidős kontraktus (futures) alaptermék esetén a termék lejáratának időpontja későbbre esik, mint a fedezésre legjobb felhasználható határidős ügylet lejárata. Ilyenkor a fedezeti ügyletkötőnek tovább kell görgetnie a pozícióját, azaz le kell zárnia egy határidős ügyletet, majd nyitni kell egy ugyanolyan pozíciót egy későbbi lejáratra. Tehát ilyenkor mindig bizonytalan a lezárt kötés határidős árfolyama és az újonnan megnyitott kötés határidős árfolyama közötti eltérés.

Összegezve: a termék mögött lévő futures lejárata előtt az alaptermék a következő lejáratra változik. Az egyes termékek roll over időpontjai indokolt esetben (megváltozott piaci körülmények) eltérhetnek az előre meghirdetett időpontoktól.

Roll-over esetén változó tényezők

Roll-over esetén az új határidős pozíció árfolyama eltér az előzően használt lejáró határidős ügylet árfolyamától, így a Kötési és a Korlát árat módosítani szükséges az új határidős ügylet árfolyamának és az előző ügylet árfolyamának egymástól való eltérésének arányában. Ily módon a Termék árában nem lesz tapasztalható jelentős változás.

Turbo Long: A = B - (C - roll over költség) + (D + roll over költség)
Turbo Short: A = B - (C + roll over költség) + (D - roll over költség)

Ahol:
A = módosított Kötési ár
B = Kötési ár a roll over előtti napon
C = kifutó határidős kontraktus piaci árfolyama
D = az új határidős kontraktus piaci árfolyama
Roll over költség = a kibocsátó által meghatározott átállási költség

Elérhető Turbo warrant alaptermékek

Alapfogalmak

Turbo long esetén az Alaptermék Prompt piaci ára és a Kötési ár különbsége.

Turbo short esetén a Kötési ár és a Prompt piaci ár különbsége. 

1 darab Termék mekkora pozíciónak felel meg a mögöttes termékből, az Alaptermékből.

A Termék árazásának az alapja:

  • Turbo Long Termék esetén a Kötési ár az Alaptermék Prompt ára alatt van
  • Turbo Short Termék esetében a Kötési ár az Alaptermék Prompt ára felett van

Egy előre rögzített veszteség mértékét korlátozó, végeredményben egy stop-loss szint, amit kiütési pontnak, vagy küszöbnek is neveznek.

Ha az Alaptermék árfolyama eléri a Korlátot, vagy

  • Turbo Long Termék esetén az alá esik
  • Turbo Short Termék esetén a fölé emelkedik

a Termékre vonatkozó tőzsdei kereskedés felfüggesztésre kerül, az árjegyzés leáll és amennyiben értéke nem nulla a felek elszámolják a Maradványértéket.

A Termék kiütését követően zajlik le a mögöttes ügyletek lezárása és kerül meghatározásra a Maradványérték. Szélsőséges esetekben a Maradványérték nulla is lehet. Ez olyan jelentős árfolyam elmozdulás esetén történik meg, amelynek következtében a pozíció zárása a Korláttól jelentősen eltérő, a Kötési árral egyező vagy annál is kedvezőtlenebb árfolyamon valósul meg.

A Maradványérték közlését követően a tőzsde a Kibocsátó kérésére a termék kereskedését visszaállítja, amelynek az a célja, hogy a befektetők a K/O-val érintett Termék Maradványértékét tőzsdei ügylet keretében gyorsabb elszámolás mellett kaphassák meg a kibocsátótól, a Maradványértéknek megfelelő áron egyoldalú, vételi oldali árjegyzést biztosítva a befektetők birtokában levő mennyiség erejéig.

A határozatlan futamidejű (lejárat nélküli) turbo warrantoknál a tökeáttétel finanszírozásának kamatköltsége a termékparaméterek (kötési ár, korlát ár) hetenkénti módosításával épül be az árba. Éppen ezért minden hétfőn új termékparaméterekkel indul a kereskedés, amit péntek délutánonként teszünk közzé honlapunkon. A Belső érték íly módon csökken hetente a finanaszírozás költségével.

A határozatlan futamidejű devizakereszt alaptermékkel rendelkező turbo warrantoknál a tőkeáttétel finanszírozásának kamatköltségén kívül ekkor kerül beépítésre a két deviza kamatkülönbözete is.

Index certifikátok és turbo warrantok esetén a Roll-over azt jelenti, hogy az alaptermék (pl. tőzsdei index) lejárata vagy referenciája egy újabb határidős kontraktusra vált, mivel az eredeti kontraktus lejár. Ez azért szükséges, mert ezek a termékek jellemzően határidős ügyletekhez kötött eszközökre épülnek, amelyeknek meghatározott lejárati idejük van.

Roll-over során:

  • Az alaptermék árfolyama átvált a következő lejáratú határidős kontraktus árfolyamára.
  • Ez árfolyamkülönbséget okozhat, mivel az új kontraktus ára eltérhet a lejáró kontraktus árától.
  • A termék struktúrájának megfelelően ez a különbség beépülhet az árfolyamba, ami hatással lehet a certifikát vagy warrant értékére.

A rollover költséget nem számítva a korlát illetve a kötési ár annyival mozdul el, amennyivel az új határidős ügylet árfolyama eltér az előző ügylet árfolyamától. Ily módon a termék árában nem lesz tapasztalható jelentős változás.

Az árjegyzői vételi (az az ár, melyen a befektető el tudja adni) és eladási ár (melyen a befektető meg tudja vásárolni) különbözete.

A spread-re kihatással van az alaptermék árfolyamváltozása, volatilitása és egyéb piaci vagy kereskedési tényezők is, tehát az alkalmazott spread folyamatosan változhat.

  • Kizárólag az árjegyzői ajánlatok közötti áron születhet kötés. Ennek célja, hogy a piaci ártól lényegesen eltérő áron ne szülessenek kötések.
  • Amennyiben elfogy az eladható árjegyzői mennyiség nem lehet az árjegyzőtől venni, azaz eladói oldalon 0 db-al van árjegyzés.
  • Az elfogyott warrantot az árjegyzőnek csak eladni lehet.

A certifikátok és warrantok a Budapest Értéktőzsde azonnali piacán, a strukturált termék kategória alatt kereskedhetők. A kereskedés a folyamatos aukciós kereskedési modellben zajlik, amely a Xetra rendszer speciálisan erre a termékkategóriára kifejlesztett megoldása. A termékek kereskedését árjegyző segíti egyrészt kijelölve a mögöttes termék árából következő helyes certifikát árfolyamot, másrészt a vételi és eladói oldalon folyamatosan jelen van kellő likviditást biztosító ajánlattal.

Fontos tudnivalók

A folyamatos aukciókban csak akkor jön létre kötés, ha az árjegyző jelen van a helyes árazást megjelenítő vételi és eladási ajánlattal.

  • Kötés csak az árjegyzői vételi és eladási ajánlati árain, vagy az árjegyzői spreaden belül jöhet létre.
  • A kötések egyensúlyi áron jönnek létre az aukciók során.
  • Az aukciók folyamatosan követik egymás - amint létrejöhet kötés azonnal lezajlik az aukció és létrejön a kötés!
  • Érvényes ajánlattípusok: Limit, Piaci és Stop
  • A Stop ajánlatokat az árjegyzői kvótok aktiválják (ellentétes oldalra betett árjegyzői ajánlat).
  • Csak a legjobb 5 árszint látható a kategóriában kereskedett instrumentumokra.
  • Az ajánlatokra nem érvényesíthetők Kereskedési szakasz feltételek
Pro tipp

Pro tipp

Kedvező adózás érdekében vásárold befektetéseidet Tartós Befektetési Számlára (TBSZ) vagy Nyugdíj előtakarékossági számlára (NYESZ-R). Részletekért kattints a linkekre:

A certifikát akció részletei

Kire vonatkozik az akció?

Kire vonatkozik az akció?

Minden Erste értékpapírszámlával és NetBroker hozzáféréssel rendelkező ügyfelünk részt vehet az akcióban.

Meddig tart a kedvezmény időszaka?

Meddig tart a kedvezmény időszaka?

Az akció 2025. február 1-től kezdődik, és 2025. június 30-ig tart.

Hogyan működik?

Hogyan működik?

Nincs teendőd az akcióval kapcsolatban, automatikusan részt veszel minden internetes kereskedési rendszerben megadott és teljesült, az Erste által BÉT-en kibocsátott certifikát és warrant tranzakcióddal.

Mekkora a kedvezmény mértéke?

Mekkora a kedvezmény mértéke?

Minden hónapban, az akcióban érintett termékek kereskedése után felszámított tranzakciós jutalék 50%-át utólag jóváírjuk számládon, maximum 100 000 forintig.

Hogyan történik a jóváírás?

Hogyan történik a jóváírás?

A jóváírás mindig a következő hónap 10. munkanapjáig történik meg az értékpapírszámládon. A jóváírás hónapjában aktív értékpapírszámlával kell rendelkezned.

További információra van szükséged?

További információra van szükséged?

Kérj visszahívást és kollégáink hamarosan keresnek telefonon.

Rollover információk

A táblázatban jelölt időpontok indikatívak, az átgörgetés napját a piaci körülmények befolyásolhatják. A WTI Olaj piacán esetlegesen tapasztalható turbulencia miatt a Kibocsátó a Végleges Feltételekben meghatározottak szerint fenntartja a jogot, hogy jelentősen eltérjen a táblázatban megjelölt időpontoktól.

Azon Erste Turbo Certifikátok és Turbo Warrantok esetében, ahol a mögöttes termék egy határidős kontraktus (Dax Futures, Oil, Henry Hub, S&P 500, Euro Bund, Gold Future, Silver Future), az új termékparaméterek - módosított kötési és korlát árak – a roll over eseményt követően azonnal hatályba lépnek.

Roll-over naptár

Erste certifikát és warrant közzétételek

Tájékoztatás az Erste WTI Olaj Turbo Long 129 warrant maradványértékes kereskedése alatti hibás áron történt kötésekkel kapcsolatban

2024.05.06.

Az Erste WTI Olaj Turbo Long 129 (EBWTIOTL129; ISIN: AT0000A3C887) warrant 2024.05.06-i maradványértékes kereskedése alatt a valós 1808 forintos maradványértéktől eltérő árfolyamon történtek a kötések.

Amennyiben ezen a napon a maradványértékes kereskedés ideje alatt értékesítette a turbo warrantot vagy a fentiekkel kapcsolatban észrevétele, kérdése merülne fel, kérjük forduljon az ügyfélszolgálatunkhoz az info@ersteinvestment.hu címen vagy a 06 1 235 5151-es telefonszámon.

Tájékoztatás az Erste WTI Olaj Turbo Long 106 warrant maradványértékes kereskedése alatti hibás áron történt kötésekkel kapcsolatban

2023.03.16.

Az Erste WTI Olaj Turbo Long 106 (EBWTIOITL106; ISIN: AT0000A2VYR6) warrant 2023.03.16-i maradványértékes kereskedése alatt a valós 1483 forintos maradványértéktől eltérő árfolyamon történtek a kötések.

Amennyiben ezen a napon a maradványértékes kereskedés ideje alatt értékesítette a turbo warrantot vagy a fentiekkel kapcsolatban észrevétele, kérdése merülne fel, kérjük forduljon az ügyfélszolgálatunkhoz az info@ersteinvestment.hu címen vagy a 06 1 235 5151-es telefonszámon.

A Daimler AG. a 2021. október 1-jei Rendkívüli Közgyűlésén a Daimler Truck Holding AG-nak a Daimler AG-ból való kiválásáról (spin-off) döntött. Az eseményre 2021.12.10-én kerül sor.

Az Erste Group Bank AG, mint az Erste Daimler Turbo Warrantok Kibocsátója erre a társasági eseményre tekintettel úgy döntött, hogy a 2021.12.10 előtt kibocsátott Daimler AG alaptermékű turbo warrantoknál az alaptermékben ezt a változást leköveti és a társasági esemény hatálybalépésével (2021.12.10), azzal összhangban az Erste Daimler Turbo Warrantok alaptermékét Daimler AG részvényről egy a Daimler AG és Daimler Truck Holding AG-ból álló részvénykosárra cseréli annak érdekében, hogy megmaradjon a termék eredeti gazdasági tartalma.

Azok a befektetők, akik ennek a változtatásnak a következtében a továbbiakban nem kívánnak az érintett Erste Daimler Turbo Warrantok befektetői maradni, azok 2021.12.09-én tőzsdezárásig tudják értékesíteni ezen befektetéseiket. Amennyiben továbbra is a turbo warrantok befektetői maradnak, akkor 2021.12.10-től a Daimler AG helyett a Daimler AG és Daimler Truck Holding AG-ból álló részvénykosár alapján kerül meghatározásra a turbo warrantok Kibocsátó általi árfolyam jegyzése.

A Daimler AG és Daimler Truck Holding AG-ból álló részvénykosár alaptermékű turbo warrantoknál a Kibocsátó módosította a lejárat napját (2022.03.14-re) és az utolsó kereskedés napját (2022.03.10-re).

Közzététel az Erste Goup Bank AG által kibocsátott WTI olaj certifikátokkal kapcsolatban

A Kibocsátó Erste Group Bank AG a certifikátok alaptermékéül szolgáló határidős szerződéseket általánosságban 3-10 munkanappal a kifutó kontraktus lejárata előtt görgeti tovább (roll-over) a legközelebbi lejáratú határidős szerződésre. A piaci körülményekre tekintettel a Kibocsátó fenntartja a jogot, hogy a roll-overeket korábban hajtsa végre a certifikátok Végleges Feltételeiben foglaltaknak megfelelően. Ezzel megpróbálva elkerülni a piaci torzulásokat a határidős szerződések lejáratához közeledve. Figyelmeztetés: A WTI olaj határidős árának negatív tartományba történő süllyedése esetén a teljes befektetett tőke elvesztésének lehetősége fenn áll.

Közzététel az Erste Goup Bank AG által kibocsátott részvény alaptermékű certifikátokkal kapcsolatban

Ha a turbo warrant mögötti részvény alaptermék osztalékot fizet és ezzel csökken az árfolyama a tőzsdén, akkor az a turbo árazásában nem látszódhat meg, mivel egy részvény alapú turbót megvásárló befektető nem válik automatikusan a részvény tulajdonosává is. Így nem jogosult osztalékra sem és nem is befolyásolhatja befektetését az osztalékszelvény levágása miatti árfolyammozgása az alapterméknek. Ennek érdekében a kibocsátó módosítja a kötési-, és a korlát árat, turbo long és short esetén is csökkentve azt az osztalék (az alaptermék piacától függően osztalékadóval csökkentett) mértékével.

Amennyiben a normál osztalékon felül rendkívüli osztalék kifizetésére is sor kerül, a kötési és korlát ár tovább módosul, illetve a szorzó módosítása is szükséges az alábbi képletek szerint:

Új Kötési ár = Normál osztalékkal módosított kötési ár * Rf

Új Korlát ár = Normál osztalékkal módosított korlát ár * Rf

Szorzó = Régi szorzó / Rf

ahol Rf (R-factor) = (Mögöttes termék záróára – Normál osztalék – Rendkívüli osztalék) / (Mögöttes termék záróára – Normál osztalék)

Ezen módosítások minden esetben az osztalékvágás napján lépnek életbe, így biztosítva, hogy a turbók árfolyamában ne legyen a vágással arányos változás (ami szélsőséges esetekben a termék kiütését is okozhatja).

Közzététel a certifikátok és warrantok lejáratáról

A lejárattal rendelkező termékek utolsó kereskedési napja minden esetben korábbra esik, mint a meghirdetett lejárat. A konkrét dátumokat az egyes certifikátok és turbo warrantok forgalomba hozatala kapcsán készült Végleges Feltételek dokumentum tartalmazza. Amennyiben a Végleges Feltételekben meghatározott utolsó kereskedési nap tőzsdei szünnapra esik, a termék utolsó kereskedési napja az azt megelőző tőzsdei kereskedési nap lesz.

A termék lejáratkori ára (azaz mekkora pénzösszeg kerül jóváírásra Ügyfél számláján) a mögöttes termék lejárat napján érvényes, záró árfolyamától függ. Ily módon azok számára, akik el szeretnék kerülni annak kockázatát, hogy a lejáratot megelőző napokban számukra kedvezőtlenül alakulhat a mögöttes termék árfolyama (akár a korlát szintet is elérheti, így a termék akár kiütésre is kerülhet), javasolt az utolsó kereskedési napon a pozíció lezárása.

2018. augusztusától határozatlan futamidejű, azaz lejárat nélküli Turbo Warrantok kerülnek bevezetésre a DAX Index, WTI Olaj, E-mini S&P 500, arany, ezüst, Henry Hub (földgáz), BUX és Euro Bund Future mögöttes termékkel rendelkező Turbo Warrantok esetében. A devizakereszt (EURHUF, USDHUF, EURUSD, GBPHUF) alaptermékkel rendelkező turbo warrantok továbbra is határozott futamidejűek maradnak.

Határozatlan futamidő előnyei turbo warrantok esetén:

Nem kell többé a lejáratokra figyelni
Nem kell kényszerből pozíciót zárni
Átláthatóbb lesz a turbo warrantok árazása, kikerül a képletből a finanszírozási költség
A finanszírozási költség a hetente történő bázis ár (kötési és korlát ár) módosítás keretében kerül beépítésre (ugyanúgy, ahogy ez a nyíltvégű, részvény alaptermékű turbo warrantoknál már megszokott).

Az arany és ezüst turbo warrantok 2018. augusztusát követően határidős (futures) mögöttes termékkel kerülnek kibocsátásra. Ezekben az új termékekben – a többi határidős mögöttes termékkel rendelkező turbo warranthoz hasonlóan – előre meghatározott időpontokban kerül sor a Roll-over eseményre (a lejáró határidős kontraktus átkötése a következő lejáratú határidős kontraktusra). Az új alaptermék piacának nyitvatartási ideje eltér a Budapesti Értéktőzsde nyitvatartási idejétől, így a Budapesti Értéktőzsde nyitvatartási idején kívül is sor kerülhet K.O. eseményre. A Rollover naptár kiegészítésre került az új határidős mögöttes termékekkel.

*A múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve!

A NASDAQ 100 teljesítményének alakulása (január 1. és december 31. közötti időszakokat nézve):2018: -1,04%; 2019: +37,96%, 2020: +47,58%; 2021: +26,63%; 2022: -32,97%; 2023: +53,81%

Jelen oldalon megjelentetett információk kizárólag tájékoztató jellegűek, az oldalak tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak és befektetési tanácsadásnak. A leírtak alapján az Erste Befektetési Zrt.-vel szemben igény nem érvényesíthető, a közreadott információkért felelősséget nem vállal.

Az Erste Group Bank AG által kibocsátott certifikátok és warrantok kibocsátási programjához készült Alaptájékoztató és a Magyarországon forgalomba hozott egyes termékek forgalomba hozatala kapcsán készült Végleges Feltételek a kibocsátó honlapján és az Erste Befektetési Zrt. Certifikát aloldalán (Certifikát és Warrant közzétételek) rendelkezésre állnak, melyeket kérjük, figyelmesen olvass el. Befektetési döntésed meghozatala elott óvatosan mérlegeld befektetésed tárgyát, kockázatát, díjait, a számlavezetéshez kapcsolódó díjakat, költségeket és a befektetésekből származó esetleges károkat.

Kérjük, ha megfontolt befektetési döntésed meghozatala érdekében az adott terméktajtával kapcsolatosan a fentieken túlmenően további tájékoztatásra van szükséged, vedd fel munmkatársainkkal a kapcsolatot, akik készséggel állnak rendelkezésedre.

Az Erste Befektetési Zrt. tevékenységi engedélyének száma: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002, tőzsdetagsággal a Budapesti Értéktőzsdén rendelkezik.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben