Eljött ez is! Ma kinyit az athéni tőzsde. Az USA-ban kereskedett ETF-ek alapján 17 százalékos zuhanás várható, de az a gyanúnk, hogy ez csak az induló érték lesz. A banktúlsúlyos index várhatóan jelentős eladói nyomás hatására fog leértékelődni. A szabályozói környezet úgy változott, hogy heves mozgások esetén sokkal könnyebb felfüggeszteni az egyedi részvényekkel a...
A DAX esetében a Commerzbank tette ma közzé az eredményét, nettó profitja több mint 10 százalékkal meghaladta a várakozásokat. Így a részvény 2,4 százalékkal készül magasabban nyitni. Ugyanakkor a súlya az indexben csak 1,4 százalékra rúg, így a DAX mozgásába nem igazán fog beleszólni. A gyenge ázsiai teljesítmény tükrében így nem is meglepő, hogy arra számítunk, hogy enyhe csökkenést mutathat ma a DAX index. Különben pont a 20-30 napos mozgóátlagon zárt pénteken az index, ahonnan a mai napon lefordulhat az árfolyam.
A BUX valószínűleg oldalazni fog, hiszen már „messze” van a Richter jó negyedéves eredménye, miközben a MOL és a Magyar Telekom számaira várhatunk szerdáig. Az előbbi esetében erős profitot vár a piac, míg a második esetében nem zárható ki egy enyhe pozitív meglepetés.
- Hatalmas mínuszban nyithat a görög tőzsde
- Az olaj továbbra is lejtmenetben, az arany stabil
- A forint és a dollár is jól zárta a múlt hetet
- Csalódást keltő adatok Kínából
- Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén
- 0,02%, S&P500 -0,22%).
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének júliusi végleges értéke 93,1 pontra süllyedt, alulmúlva az elemzők 94 pontos várakozását. A Chicagói beszerzési menedzser index az 50,8 pontos várakozásnál lényegesen jobb, 54,7 pont lett.
- Az Exxon Mobil nyeresége 52%-kal csökkent a második negyedévben az alacsony olajár miatt. Igaz, a finomítói szegmens eredménye megduplázódott 1,51 milliárd dollárra, de a kitermelési üzletág profitja 74%-kal 2,03 milliárd dollárra esett. Mindent egybevéve az EPS 1 dollár lett a tavalyi 2,05 dollár után, miközben az elemzők 1,11 dollárra számítottak.
- A Chevron esetében is hasonló folyamatokat láthattunk. A bevételek 30%-kal estek, míg a profit lefeleződött. A tisztított egy részvényre jutó eredmény a várt 1,16 dollár helyett csupán 97 cent lett.
- A Phillips 66 név alatt futó amerikai finomító cég eredményei 17%-kal növekedtek részvényenként 1,84 dollárra. Ez az érték 3 centtel jobb, mint amire a piac számított.
- A Yahoo megveszi a Polyvore start-up design céget. A tranzakcióval kapcsolatban egyéb részletet egyelőre nem hoztak nyilvánosságra.
- Görög lapértesülések szerint Görögország a tárgyalások alatt álló 86 milliárd eurós harmadik mentőcsomagból mielőbb szeretne megkapni 20-25 milliárd eurót. A megállapodás elméleti határideje augusztus 10, ami után következhetne az euróövezeti pénzügyminiszterek és a görög parlament jóváhagyása. A görög gazdasági miniszter azt várja a tárgyalásoktól, hogy a 30 éves hiteleket sikerül átütemezniük.
- Kinyithat ma a görög tőzsde, piaci szereplők szerint 15-20%-os mínuszban. A kormányhoz közel álló források szerint Alekszis Ciprasz 10 milliárd euróval szeretné feltőkésíteni a bankokat, így nem meglepő, hogy ezek a papírok lehetnek a lejtmenet vezetői.
- Az arany 1.096 dolláron stabilizálódott. Bár a piac továbbra is pesszimista az arannyal kapcsolatban, a spekulánsok egy része csökkentette rövid pozícióját, ami korrekciót okozott. A legfontosabb fejlemény továbbra is a Fed kamatlépése lesz, a piacon továbbra is várják az év vége előtti kamatemelést.
- Péntek délután hirtelen dollárgyengülés kezdődött, de pár órával később ugyanolyan tempóban sikerült a tengerentúli devizának visszaerősödnie a nyitó szintre az euró ellenében. Ezzel a devizapár maradt a csökkenő trendcsatornában, és ismét megpróbálhatja célba venni az 1,08-as lokális minimumot.
- A kínai statisztikai hivatal közleménye alapján a PMI index értéke 50,0 pontra esett vissza a júniusi 50,2 pontról.
- A HSBC már nem szponzorálja tovább a piaci alapú kínai PMI mérését, ami így mostantól az új szponzor miatt Caixin PMI néven jelenik meg. Az index júliusi végleges értéke 47,8 pont lett, ami csökkenést jelent az előzetes 48,3 ponthoz és a júniusi 48,2 ponthoz képest is. Az index értéke 2 éves mélypontot jelent.
- A várttól elmaradó és egyben csökkenést jelző kínai beszerzési menedzser index adatok hatására ismét előtérbe kerültek a növekedési félelmek, melyek hatására 3 hetes mélypontra esett a kínai részvényindex. Ezzel párhuzamosan a margin számlák egyenlege 4 hónapos mélypontra esett, így tovább folytatódott a tőkeáttétel leépülése.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.