A görög parlament megszavazta a második körös intézkedéseket, így megkezdődhetnek a tárgyalások a hitelezőkkel, és lehet, hogy ma a tőzsde is kinyit végre. Egyelőre ezzel kapcsolatban semmilyen közleményt nem tettek közzé. Mindeközben az ELA keret folyamatosan emelkedik, tegnaptól már 91 milliárd euró. Az elmúlt napok eséseit követően, amiben...
Az elmúlt napok eséseit követően, amiben valószínűleg a gyengébb amerikai vállalati eredmények is szerepet játszottak, a mai napon valamiféle kis emelkedésre számítunk Európában, miközben Budapesten stagnálhat az index. A forint piacán az árfolyam továbbra is a 200 napos mozgóátlag alatt mocorog, miközben amúgy forgalom tekintetében a nyári nihil jellemzi a piacot. Szerintünk a három hónapos hozamok tovább fognak csökkenni a szeptember közeledtével (kéthetes betétet leváltja a három hónapos), vagyis a carry csökkenni fog. Ez pedig forintgyengítő tényező.
- A görög parlament elfogadta a reformcsomagot
- Zuhant az olaj, 1.100 dollár alatt maradt az arany ára
- Tovább gyengült a török líra
- Száguld a japán export
- Minimális esés elképzelhető ma a Budapesti Értéktőzsdén
- A Qualcomm harmadik negyedéves bevétele 5,8 milliárd dollárt, egy részvényre jutó eredménye pedig 99 centet ért el. Az elemzők 5,84 milliárd dollárt és 95 centet jeleztek előre. A folyó negyedéves várakozások messze elmaradtak a várttól, mivel a menedzsment 75-95 centes EPS-t jelentett be, a piac ezzel szemben 1,08 dollárra számított. A társaság azt is bejelentette, hogy éves költségeit 1,1 milliárd dollárral faragná le, elsősorban elbocsátások révén, valamint enged a nyomásnak, és feldarabolja a céget.
- A Coca-Cola bevétele 3%-kal 12,2 milliárd dollárra esett, az egy részvényre jutó eredmény pedig a bázisidőszaki 58 centről 71 centre nőtt. A cég globális értékesítései 2%-kal emelkedtek a negyedévben.
- A vártnál sokkal jobb gyorsjelentést közölt a Boeing, ugyanis az egy részvényre jutó eredmény 1,42 dollár helyett 1,62 dollár lett. A menedzsment megerősítette az idei évre vonatkozó bevétel várakozásait (64,5-65,5 milliárd dollár), ugyanakkor a profit prognózis a korábbi 8,2-8,4 dolláros értékről 7,7-7,9 dollárra csökkent.
- A heti friss és tartós segélykérelmek száma mellett érdemi makro adat nem érkezik ma.
- Gyorsjelentések közül a piacnyitás előtt érkező General Motors, McDonald’s, Comcast, míg a zárás után a Starbucks, Visa, Amazon hármasra figyelünk.
- A görög parlament 230 igen, 63 nem és 5 tartózkodás mellett megszavazta a reformcsomagok második körét, melynek része volt a bankok szanálásáról szóló európai irányelvek görög jogrendbe való beillesztése is.
- 900 millió euróval újfent megemelte az EKB a görög bankok sürgősségi likviditási keretét, amivel az ELA keret 91 milliárd euróra nőtt. A következő hetekben hasonló lépésekre még sor kerülhet.
- Az arany ára 1.100 dollár alatt maradt. A befektetők egy része lehetőséget lát az aranyban annak ellenére, hogy ma a Morgan Stanley egy 800 dolláros arany célárral jött ki. Korábban a Goldman Sachs becsült 1000 dollár alatt árat a nemesfémre. A piacon egyes hírek szerint az ázsiai vevők aktivizálták magukat, akik szerint ez az ár már kedvező, és nem fog további áresés bekövetkezni.
- Az EURHUF tekintetében nem volt tegnap érdemi elmozdulás, lényegében egész nap 308 környékén alakultak az árjegyzések.
- Az EURUSD devizapárban sem volt érdemi elmozdulás. Az árfolyam ma reggel is szinte változatlanul 1,093. Ma a heti munkaerő-piaci adat alakulását lesz érdemes figyelni a devizapár szempontjából.
- A japán export 9,5%-kal bővült júniusban, ami annak ellenére is az elmúlt 5 hónap legjobb eredménye, hogy kissé elmaradt a 10%-os növekedést prognosztizáló piaci várakozástól. Elsősorban az autóipar és az elektronikai cikkek gyártása húzta az exportot, továbbá az Amerikába irányuló külkereskedelem ugrott meg. Az import viszont 2,9%-kal esett vissza, kisebb mértékben, mint a várt 4,3%-os zsugorodás. Az import alakulását továbbra is főként az alacsony energiaárak határozzák meg.
- Az új-zélandi jegybank 25 bázisponttal 3,0%-ra csökkentette az alapkamat értékét, és jelezte, hogy további lazítás fog következni a növekedési kilátások csökkenése miatt. A várakozásoknak megfelelő kamatvágás ellenére az új-zélandi dollár enyhén erősödött az amerikai dollárral szemben.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.