Nem elégedett a görög nép és maga a görög miniszterelnök sem a görög megállapodást illetően és így igencsak kérdésesnek tűnik, hogy sikerül-e véghezvinni a szükséges reformokat. Ciprasz beismerte, hogy a népszavazás nem érte el célját, nem sikerült jobb feltételeket kiharcolnia. Mindenesetre ma szavaz a parlament több fontos kérdésben is, mint az ÁFA és a...
- Késő este szavazhat a görög parlament a reformcsomagról
- Emelkedett a WTI az iráni megállapodás után, stagnál az arany ára
- A 310-es szint fogta meg a forint erősödését
- Vártnál kedvezőbb GDP ellenére is esik Kína
- Váratlanul visszaesett júniusban a kiskereskedelmi forgalom, a piac 0,2%-os bővülésre számított, ezzel szemben 0,3%-kal csökkentek az értékesítések
- New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index júliusi értéke és ipari termelési adat érkezik a tengerentúlról.
- 16 órakor kezdődik Janet Yellen féléves meghallgatása a Szenátus előtt.
- A JP Morgan második negyedéves árbevétele kismértében felülmúlta az elemzők által várt 24,49 milliárd dolláros értékét, illetve 10 centtel felülteljesítette a prognózisokban szereplő 1,44 dolláros EPS konszenzust is.
- A 21,7 milliárd dolláros várakozásoktól kismértékben elmaradt a Wells Fargo árbevétele, míg egy részvényre jutó eredménye telibe találta az 1,03 dolláros várt értéket. A hitelállomány 5%-kal emelkedett, miközben a nem teljesítő hitelek értéke 12%-kal csökkent az előző negyedévhez képest. A menedzsment a negyedéves osztalék mértékét 0,35 dollárról 0,375 dollárra emelte.
- A Yum Brands bevételei a tavalyi 3,2 milliárd dollárról 3,1 milliárdra estek vissza, miközben az egy részvényre jutó eredménye 69 centet tett ki, ami 6 centtel jobb az elemzői várakozásoknál. A kínai divízió esetében azonban a legalább egy éve nyitva lévő üzletek eladásai 10%-kal estek. A menedzsment ennek ellenére nem tett le arról, hogy minimum 700 új éttermet nyisson idén ebben a régióban.
- A Celgene 7,2 milliárd dollárért megveszi a Receptos nevű céget. A részvényenkénti 232 dolláros ajánlat 12%-os prémiumnak felel meg a tegnapi záróértékhez képest. Ezzel párhuzamosan a Celgene a 2020-ra vonatkozó bevételprognózisát 21 milliárd dollár fölé emelte.
- A PayPal bekerül az S&P 500 indexbe a Noble olajcég kárára, illetve az S&P 100 indexből kiszoríthatja az eBay-t is.
- Hatalmas mozgás jellemezte tegnap a Twitter árfolyamát, miután megjelent, hogy 31 milliárd dollárért felvásárolhatják a céget, azonban később kiderült, hogy alaptalan spekulációt láthattunk csak. A cáfolatot követően a több mint 8%-os emelkedésből még a nap végére is megmaradt bő 2%.
- A görög kormány tegnap délután benyújtotta a parlamentnek az európai hitelezők által kért első reformokról szóló törvényjavaslatot, amiről ma késő éjjel szavazhatnak. A német és az osztrák parlament csupán pénteken szavaz a megállapodásról.
- Csehország, Nagy-Britannia, Svédország, Dánia ellenzi az EFSM alapból való áthidaló kölcsön folyósítását Görögország számára.
- Az arany 1.154 dolláron stagnált Janet Yellen beszéde előtt, ami több részletet is elárulhat a soron következő kamatdöntés előtt. A piac számít arra, hogy még idén lesz kamatemelés az Egyesült Államokban. A kamatemelés döntően csökkentheti az arany iránti vágyat, mivel a nemesfém nem fizet kamatot, a pénzügyi befektetések viszont kamatfizetéssel bírnak.
- Nyugalom volt tegnap az EUR/USD devizapárban, az árfolyam az 1,10-es szint környékén oldalazott. Az átmeneti megállót követően tovább erősödhet a dollár, de Janet Yellen 16 órakor kezdődő féléves szenátusi meghallgatása is befolyásolhatja az árfolyam irányát.
- A második negyedévben a kínai GDP 7,0%-kal bővült felülmúlva a 6,9%-os Reuters konszenzust és a 6,8%-os Bloomberg konszenzust is. A júniusi adatok alapján a kiskereskedelem és az ipari termelés is a vártnál nagyobb mértékben bővült. Előbbi 10,6%-kal emelkedett a várt 10,2% helyett, míg az ipar 6,8%-kal növekedett, szemben a 6,0%-os piaci várakozással.
- A kedvező 2q és júniusi kínai makroadat azt mutatja, hogy a kormányzati és jegybanki intézkedések ténylegesen támogatják a gazdaságot, ugyanakkor a kedvező adatok sem hozták meg a részvénypiaci optimizmust.
- A japán jegybank a várakozásokkal összhangban nem változtatott sem az eszközvásárlási programon sem pedig a kamatpolitikáján, ugyanakkor a növekedési és inflációs várakozásokat is visszavágta. A 2016 márciusában záruló költségvetési évre már csak 1,7%-os növekedést prognosztizál a jegybank, szemben az áprilisi 2,0%-os előrejelzésével. Ugyanerre az időszakra 0,8%- ról 0,7%-ra csökkentette inflációs előrejelzését a jegybank.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.