Jelentős pluszokat láthattunk a tőzsdéktől tegnap a görög híreknek hála. Alekszisz Ciprasz végül mégiscsak az észérvekre hallgatott és nem viszi csődbe az országot. Az időhúzásnak azonban meglett az ára, hiszen az előzetesen beterjesztett reformcsomaghoz képest durvább feltételeket támasztott az EU. Mielőtt még teljesen hátradőlnénk a székben, ne feledjük, hogy a...
A múlt héten látott Alcoa gyorsjelentés után vegyes gyorsjelentési szezon elé nézhetünk, legalábbis a tőzsdei álmoskönyvek szerint. Ma zárás előtt érkezik a Wells Fargo és a JP Morgan negyedéves jelentése. A bankpapírok esetén a hitelezés bővülése mellett a kamatmarzsok alakulására, illetve a céltartalék felszabadításának mértékére lesz érdemes figyelni.
- A görög parlamenten a világ szeme
- Megállapodtak Irán nukleáris programjáról
- Továbbra is jól teljesít a forint
- A UBS még kivár Kínával
- Minimális emelkedés jöhet ma a budapesti börzén
- Júniusi kiskereskedelmi forgalmi adat érkezik ma a tengerentúlról.
- Új történelmi csúcsra szökött a Netflix árfolyama egy nappal a 7:1 arányú részvényfelaprózás előtt. Az idei évi szárnyalás ellenére továbbra is optimisták a piaci szereplők a társasággal kapcsolatban, amit jól jelez, hogy a Goldman Sachs elemzője 620 dollárról 780 dollárra emelte célárát.
- A Deutsche Bank 50 dolláros, a SunTrust 50 dolláros a PiperJaffray 52 dolláros célár mellett kezdte el követni a Fitbit részvényeit. A Morgan Stanley és a Barclays nem ennyire optimista, elnézve a 42 és 45 dolláros árat.
- A Comcast havi 15 dolláros díj ellenében új stream szolgáltatást kínál ügyfeleinek. A nyár folyamán Bostonban, majd 2016-ig mindenhol elérhető lesz.
- Ténylegesen is elindul a tengerentúli gyorsjelentési szezon. A múlt heti Alcoa számok után ma érkezik a bankszektor szereplői közül a Wells Fargo és a JP Morgan, továbbá lehull a lepel a Yum Brands és a Johnson & Johnson számairól is.
- Változatlan szinten hagyta az EKB a görög bankoknak nyújtott sürgősségi likviditási keretet, ennek ellenére csütörtökig zárva maradnak a görög bankok.
- Az eurózónás pénzügyminisztereknek tegnap sikerült megállapodnia a görögökkel, ugyanakkor ez még nem jelenti a tárgyalások végét, hiszen a görög parlamentnek is meg kell szavaznia a legújabb csomagot. Holnapra már négy intézkedést implementálnia kell a görög parlamentnek, miközben az Eurócsoport a harmadik mentőcsomagról tárgyal. A hét végéig az eurózónás országok nemzeti parlamentjeiben is szavaznak a jóváhagyásról.
- A délelőtt folyamán érkezik a júniusi brit inflációs adat mellett a német ZEW fogyasztói bizalmi index is.
- Az arany 1.154 dollár volt ma reggel. A görög megegyezés kismértékben lefelé hajtotta az arany árát, így ismét a Fed lépései kerültek a figyelem középpontjába. Janet Yellen múlt héten jelentette ki, hogy még az idén kamatot szeretne emelni, ami mintegy 2,5%-kal küldte lejjebb az olaj árát.
- Fordulat körvonalazódik az EUR/USD devizapárban. Tegnap még egyszer felszúrt a 20 és 30 napos mozgóátlagokig az árfolyam, és 1,119-nél megérkezett a fordulat. Zárásra sikerült 1.10-ig visszaesnie a devizakeresztnek, a reggeli kereskedésben pedig folytatódik a dollárerősödés. A következő megálló 1,085-nél található.
- Az USD/JPY devizapár is megfordult napokkal ezelőtt, a 120,4-es szintről pattant vissza a kurzus és jelenleg már 123 felett jár az árfolyam. A következő megálló a 125,8-as lokális maximumnál húzódik.
- Nagyot erősödött tegnap a török líra az euróval szemben, és ezzel folytatódik a június közepén indult lejtmenet az EUR/TRY devizapárban. Elkezdődtek a török koalíciós tárgyalások, az AKP és a CHP próbál nagykoalíciót létrehozni, a piac szerint nagyobb a valószínűsége annak, hogy sikerül megegyezniük a pártoknak. Pozitív kimenet esetén folytatódhat a líra erősödése, a jelenlegi 2,9-es szintről a 2,84-es támaszig is lejöhet rövidtávon az árfolyam.
- Az UBS friss elemezése szerint a hatalmas kínai részvénypiaci volatilitás miatt jelenleg még nem éri meg növelni a kínai részvénypiaci kitettséget.
- Kínában az aggregátfinanszírozás 1860 milliárd jüanra ugrott júniusban a korábbi 1220 milliárdról, jelentősen felülmúlva az 1400 milliárdos várakozást. A hitelpiac fellendülése pozitív fejlemény, ami legalább részben a jegybanki lazításnak tulajdonítható.
- Holnap teszik közzé a II. negyedéves kínai GDP adatot.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.