Továbbra sincs eredménye a görög tárgyalásoknak. Újabb forduló szombaton jön, miközben az idő sürget. Eközben nincs túl nagy aggodalom a CDS-ek piacán, hiszen a biztosítási felár 17,2 százalékon áll. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy az S&P szerint sem az IMF sem az EKB felé nem fizetés, nem tekinthető csődeseménynek, azaz a CDS-ek sem aktiválódnak. Így bizonyos...
- Utolsó utáni pillanatban állapodhatnak meg a görögök a hitelezőkkel
- Minimális kilengés az olaj piacán
- A forint gyengülésével telt a tegnapi kereskedés
- Megugrott a japán fogyasztás
- 0,31%).
- A vártnál (0,7%) erősebben 0,9%-kal bővült a személyes fogyasztás a tengerentúlon. A személyes jövedelmek pedig a vártnak megfelelően (0,5%) alakultak.
- A friss munkanélküli segély kérelmek 271 ezerrel bővültek múlt héten a várt 273 ezer helyett.
- Lekörözte a Nike az elemzőket negyedik negyedéves gyorsjelentésében. A bevételek közel 5%-kal 7,78 milliárd dollárra növekedtek, miközben az adózott eredmény 24%-kal 865 millió dollárra kúszott fel. A nettó profit sor jelentős javulásának hátterében az átlagos értékesítési árak emelkedése mellett adó optimalizálási folyamatok is álltak.
- A Micron Technology árbevétele és adózott eredménye is jócskán elmaradt az elemzői konszenzustól, miután a chipek utáni kereslet visszaesése mellett az árak is estek. A menedzsment a folyó negyedévre vonatkozó árbevétel várakozását is visszavágta, amire 12%-ot esett a cég részvényeinek árfolyama.
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi index júniusi végleges adatait publikálják a tengerentúlról.
- Jens Weidmann, a Bundesbank elnöke újra jelezte, hogy nem tetszik neki, hogy az ELA kerettel tartják életben a görögöket. A pénzügyminiszterekkel folytatott egyeztetések fél óra után félbeszakadtak, ugyanis továbbra sem közeledtek az álláspontok. A viták lezárására még hétfőn van esély, de tényleg ez lesz az utolsó utáni időpont az IMF szerint.
- Az oldalazó sáv alsó élére esett az arany árfolyama, ahonnan ma reggel nem túl nagy erővel próbál elrugaszkodni. Ma reggel 1.175 dollárt kell adni egy uncia aranyért. Az elmúlt napokban elsősorban a görög hírek mozgatták a nemesfém árfolyamát, ma azonban nyugodtabb nap következhet, mivel az egyeztetések csak holnap folytatódnak.
- Az EUR/USD devizakereszt nem reagált a görög hírekre, egy meglehetősen unalmas kereskedés zajlott 1,12 környékén. A hét eleji komolyabb dollárerősödés után napok óta az 1,113-as támasz felett sávozik a devizapár.
- Kinyitották pénztárcájukat a japán vásárlók és elkezdtek fogyasztani. Májusban a fogyasztás év/év alapon 4,8%-ot növekedett, jócskán felülmúlva a 3,6%-os várakozást. Ez az első emelkedést felmutató hónap a tavaly áprilisi ÁFA emelés óta. A kiskereskedelmi forgalom megugrása egyértelműen pozitív fejlemény.
- Azonban hiába ugrott meg a fogyasztás az infláción semmi sem látszik. A májusi inflációs adatok alapján a japán infláció 0,5% volt, enyhén magasabb, mint a 0,4%-os várakozás, ha a maginflációt nézzük, ott lényegében stagnálást tapasztalhattunk 0,1%-os éves árszínvonal növekedéssel.
- A JPMorgan 1,5%-ról 0%-ra vágta vissza a második negyedéves Japán GDP várakozást.
- A Shanghai piac méretes eséséhez a Morgan Stanley véleménye is hozzájárulhatott, akik szerint a mostani esést nem szabad megvenni. Közben a margin számlák egyenlege folyamatosan csökken, vagyis a háttérben folyamatosak a pozíciózárások, amik eladói nyomás alá helyezik a piacot.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.