Habár a piac optimistán nézett a Juncker-Ciprasz találkozó elé, végül nem született megállapodás. A felek hangsúlyozták, hogy értik egymás álláspontját, de azok nem nagyon közeledtek egymáshoz. Arra a kérdésre, hogy holnap kifizetik-e a mintegy 300 millió eurós részletet az IMF-nek, Ciprasz mosolyogva válaszolta, hogy eddig kifizettek 7,5 milliárd eurót, szerinte erre...
Tegnap Draghi viszonylag optimistán nyilatkozott az európai gazdasági és inflációs kilátásokról, amely erősítette az eurót, és a DAX indexre is pozitívan hatott, amely az elmúlt napokban jelentős csökkenésen ment keresztül. Ma a megoldatlan görög helyezetnek köszönhetően oldalazó mozgásra számítunk Németországban és itthon is a részvénypiacok tekintetében.
- Tovább dübörög az európai pénznyomda
- Esett a WTI és az arany is
- Tovább gyengült a forint, az euró továbbra is jó erőben van
- Újabb korlátozásra ütik Shanghai-t
- Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel az OTP és a Richter
- Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén
- Az ADP legfrissebb jelentése szerint májusban 201 ezerrel bővült a foglalkoztatottak száma, ami enyhén jobb a várakozásoknál, és január óta nem látott kedvező érték. Eközben az előző havi adatot 4 ezerrel módosították lefelé.
- A Fed tegnap publikált Bézs könyve szerint a legtöbb Fed körzetben stabilan teljesített a feldolgozóipar, de ezt a növekedést ellensúlyozta az olajszektor gyenge teljesítménye. Egyes szektorban az erős dollár is problémákat okoz. Javuló foglalkoztatottságról és enyhe béremelkedésről számoltak be a legtöbb körzetben.
- A Dish Network fúziós tárgyalásokat folytat a T-Mobile US-val az ügyhöz közel álló források szerint. A vételár egyelőre nem ismert, de annyit már megszellőztettek az ügy kapcsán, hogy készpénz és részvénycsere ügylet lesz egyben, illetve a tranzakció után a T-Mobile vezérigazgatója marad az új cég élén, a Dish vezérigazgatója pedig az elnöki széket tudhatja majd magáénak.
- Mario Draghi, az EKB elnöke a kamatdöntő ülés utáni sajtótájékoztatón ismét hangsúlyozta, hogy jövő szeptemberig biztosan fut az eszközvásárlási program. A lefelé mutató kockázatok terén némi javulást prognosztizálnak. A stáb legfrissebb előrejelzései szerint az infláció idén 0,3%-ra, jövőre 1,5%-ra emelkedhet, miközben a gazdasági növekedés 1,5%-kal, illetve 1,9%-kal bővül majd. Görögország helyzetéről pedig csak annyit mondott, hogy szeretnék, ha az ország az eurózóna része maradna.
- A tegnap esti Juncker-Ciprasz ütközet érdemi végeredmény nélkül zárult. Ciprasz ezt azzal érte el, hogy nem volt hajlandó a másik fél javaslatáról tárgyalni, csupán a saját maga által megálmodott reformtervekről. Ennek ellenére továbbra is azt kommunikálja a görög miniszterelnök, hogy napokon belül megszülethet a megállapodás. Egy biztos, hogy holnap 310 millió eurónyi összeget kell az IMF számlájára visszafizetni.
- A mai napon csupán a brit kamatdöntésre kell figyelnünk.
- Az arany szintén gyengült, ma reggel 1.183 dollár volt az ár. Az arany esetében a befektetők a holnapi munkanélküliségi adatra várnak: a becslések szerint 226 ezer új munkahely jött létre az Egyesült Államokban, míg a munkanélküliségi ráta 5,4%-on áll.
- A forint lendülete kitartott a tegnapi kereskedésben is, az árfolyam 312,5-ig emelkedett az euróval szemben. Az erősödő eurónak köszönhetően január vége óta nem látott szintre emelkedett az EUR/HUF devizapár.
- A kínai brókercégek ismét szigorítottak a tőkeáttételi szabályozáson, ezúttal néhány kisebb tőzsdei cég esetében függesztették fel a margin kereskedést, így valószínűleg kényszer likvidálások okozták a Shanghai index hatalmas zuhanását.
- Az MSCI indexszolgáltató jövő kedden dönt arról, hogy a kínai részvénypiacon forgó „A” sorozatú részvényeket is felveszi-e feltörekvő piaci indexcsaládjába. Amennyiben erre sor kerül, jelentős befektetési volumen indulhat meg a részvények felé.
- Kínában olyan adótörvény tervezeten dolgoznak, ami a vállalati adók helyett a fogyasztás adóztatását helyezné előtérbe. A javaslat szerint az ingatlanpiac esetében ez 11%-os ÁFA kulcsot jelentene, míg a pénzügyi- és szolgáltató szektor esetében 6%-ot.
- A kínai statisztikai hivatal 51,2%-ról 50,2%-ra csökkentette a fogyasztás hozzájárulását a GDP mutatón belül. A módszertani váltás azért meglepő, mert a kormány törekvése, hogy egyre inkább a belső fogyasztásra épülő gazdaságot hozzanak létre.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.