Christine Lagarde keményen nyilatkozott a görög helyzetről. Szerinte előfordulhat, hogy a görögök végül kilépnek az eurózónából. Ennek ellenére nem változott a görög kockázati felár, továbbra is 20 százalék körül alakul. A jövő héten jön az igazság pillanata, hiszen 5-én aktuálissá válik egy valamivel több mint 300 millió eurós törlesztőrészlet az IMF felé.
Közben továbbra is kissé pesszimista a nemzetközi hangulat, ami a „magas” részvényáraknak plusz a görög aggodalomnak, illetve az amerikai kamatemelési félelmek körüli huzavonának köszönhető. Így összességében csökkenésre számítunk a DAX indexben. Közben itthon az MSCI átsúlyozás lehet hatással a piacra. A MOL-nak nagyobb mértékben, míg az OTP-nek és a Richternek kisebb mértékben csökken a súlya az MSCI indexekben. Miközben a hagyományos MSCI követő alapok az elmúlt hetekben már nagy valószínűséggel végrehajtották az átsúlyozást, addig az ETF-ek a mai záró szakaszban fogják ezt megtenni. Így a zárásban komolyabb eladói nyomás lehet a MOL részvényeken, miközben a másik két nagy részvény ezt kevésbé fogja megérezni. Így összességében csökkenésre számítunk a BUX indexben a mai napon.
- Már az IMF is bizonytalan a görögök jövőjével kapcsolatban
- A készletek esése nyomán enyhén nőtt a WTI, kismértékben süllyedt az arany ára
- Korrigáltak a devizapárok
- Nem okoztak meglepetést a japán adatok
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A friss munkanélküli segélykérelmek száma 282 ezerre kúszott fel a múlt héten 274 ezerről, felülmúlva a 270 ezres piaci várakozást. A függőben lévő lakásértékesítések 3,4%-kal emelkedtek áprilisban, ami lényegesen magasabb az elemzők 0,9%-os várakozásánál.
- John Williams, a San Francisco-i Fed elnöke gyakorlatilag megismételte Janes Yellen múlt pénteki szavait, hogy valamikor az év vége felé számíthatunk az első kamatemelésre.
- James Bullard, a St. Louis-i Fed elnök a Bloomberg rádiónak adott interjúban elmondta, hogy a kamatemelés elkezdése előtt szeretné látni a gazdaság megerősödését az elmúlt időszakban látott gyengébb adatok után.
- Első negyedéves GDP adat érkezik ma a tengerentúlról.
- A New York Post értesülései szerint az Intel közel áll ahhoz, hogy megegyezésre jusson az Altera Corp megvételéről. A 15 milliárd dolláros vételár nagyságrendileg 54 dolláros részvényenkénti ajánlatnak felelne meg, ami 15%-os prémiumot jelent a csütörtöki záróárhoz képest. A bejelentésre a következő héten kerülhet sor.
- A Google és a GoPro bemutattak egy virtuális valóság rendszert (16 kamera és Google szoftver kombinációja). A bejelentésre közel 7%-ot emelkedett a részvény.
- A Tesla megegyezést kötött a Southern Company-val egy kiskereskedelmi akkumulátortöltő berendezés teszteléséről.
- Az Amazon saját márkás ételekkel és háztartási eszközökkel rukkolhat elő a Dow Jones Newswires értesülései alapján.
- A JPMorgan a következő évben 5000 fős elbocsátást tervez, ami a létszám 2%-a.
- Christine Lagarde, az IMF vezetője szerint elképzelhető, hogy Görögország kilép az euró övezetből. Vítor Constancio az EKB elnöke szerint a kizárás jogilag lehetetlen, viszont az önkéntes távozás lehetősége adott.
- Az olasz, a görög és a portugál első negyedéves GDP adat mellett májusi olasz inflációs mutató érkezik.
- Az arany 1.188 dollárig süllyedt, ami kéthetes mélypontot jelent. A tegnapi amerikai makrogazdasági adatok ismét előtérbe hozták az idei évi várható kamatemelést. A dollár erősödése továbbra is nyomást helyez az aranyra, így a piacon az a várakozás, hogy további esés lehet a nemesfém árfolyamában.
- A dollár korrekciója folytatódott 1,095-ig, de kifulladóban van az emelkedés. Hamarosan újraindulhat az EUR/USD-ben a lejtmenet az 1,05-ös támaszig.
- Az USD/JPY devizapárt tegnap megállította a 124-es ellenállás, de csak átmeneti megtorpanás valószínű. A szint áttörésével pedig újra nagy erővel folytatódhat az emelkedés.
- Igazi adatdömping volt ma hajnalban Japánban, azonban egyik mutató tekintetében sem láthattunk igazán nagy meglepetést. A munkanélküliségi ráta 3,3%-ra csökkent a múlt havi 3,4%-ról. Az inflációban jelentős mértékű esést láthattunk amiatt, hogy eltűnt a tavaly áprilisi ÁFA emelés bázishatása. Az áprilisi infláció a várakozásoknak megfelelően 0,6% lett. Az élelmiszer és energiaárakkal tisztított inflációs mutató 0,4%-ra esett vissza, ami enyhén magasabb, mint a 0,3%-os várakozás. Az előzetes áprilisi ipari termelés 0,1%-kal maradt el az egy évvel korábbi értéktől, ami megfelelt a várakozásoknak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.