Eljött a nap. Ma lesz a rigai csúcstalálkozó a görög ügyben. Tegnap Ciprasz bizakodóan nyilatkozott, míg Merkel szerint nem lesz ma megállapodás. Mindenesetre a piac megnyugodni látszik, a görög kockázati felár 2.505 bázispontra csökkent. Ennek örülhetnénk, de úgy tűnik, hogy a mozgás általános, hiszen mindeközben az ukrán felár is tovább csökkent, és ott is már csak...
Ez a javulás segítheti a DAX indexet, hiszen az 50 napos mozgóátlag és egy technikai támasz szint közelébe esett, melyek 11.670 pont környékén vannak. A mai napon emelkedésre számítunk, de azt gondoljuk, hogy nem feltétlenül kerül visszatesztelésre ebben a körben (ma és elkövetkező kereskedési napok) a 20 és 30 napos mozgóátlag 12.000 pont környékén.
Mindeközben a Richter áttörte a 4.400 forintos ellenállást. Egyre nagyobb a várakozás a cariprazine és az Esmya két hónapon belül várható amerikai és európai jóváhagyásával kapcsolatban. Szerintünk jóváhagyások (kereskedelmi forgalomba hozatali engedélyek) esetén 4.800-ra, vagy akár a fölé is emelkedhet az árfolyam (mint alsó határ). Ugyanakkor nagyon nagy valószínűséget adunk a pozitív kimenetelnek. A BUX messze elszaladt a 20 és a 30 napos mozgóátlagoktól, amelyeket előbb vagy utóbb valószínűleg le fog tesztelni (21.000 pont). Azt gondoljuk, hogy a magyar index a mai napon közelebb kerül ehhez az értékhez.
- Merkel keményen fogja a görög gyeplőt
- A jemeni bombázások hírére újra erősödik az olaj, stagnál az arany
- Makroadatokra gyengült a dollár
- Korrekció az ázsiai csúcsokról
- A MOL megvette az Ithaca Petroleum norvég leányvállalatát
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A várttól gyengébb munkaerőpiaci adatokat láthattunk mind a heti, mind a tartós segélykérelmek számánál, ráadásul az új lakásértékesítések is csökkentek.
- A Google bevételei 12%-kal 17,26 milliárd dollárra emelkedtek, ami alulmúlta a konszenzusban szereplő 17,5 milliárd dollárt. Az egy részvényre jutó eredmény 6,57 dolláros értéke 4 centtel lett rosszabb a vártnál. A fizetett kattintások száma 13%-kal nőtt év/év alapon, miközben az elemzők 14,8%-os növekedéssel számoltak, a hirdetések átlagára pedig 7%-kal csökkent a 2%-os visszaesés helyett. Az erős dollár 1,1 milliárd dollárral csökkentette a bevételeket, de még ez sem szegte a befektetők kedvét, mivel 3,5%-ot húztak az árfolyamba.
- A Microsoft esetében a 21,06 milliárd dolláros bevétel várakozásokat és az 51 centes EPS várakozást is sikerült felülmúlni. A Lumnia telefonból 8,6 millió darabot sikerült eladni az előző negyedévben értékesített 10,5 millió darab után. A felhő alapú szolgáltatásokból származó bevételek továbbra is hasítanak, ezúttal 106%-kal nőttek év/év alapon. A 31 centes negyedévenkénti osztalék kifizetésen nem változtatott a menedzsment. A részvények 4%-ot emelkedtek a gyorsjelentésre.
- A Starbucks bevételei 18%-kal 4,56 milliárd dollárra emelkedtek a globális forgalom növekedésének hála. Amerikában a legalább egy éve nyitva lévő üzletek eladásai 7%-kal emelkedtek. Idén 1.650 Starbucks nyílhat világszerte, ami 1,4 milliárd dollárjába kerül a cégnek. Az egy részvényre jutó eredmény 33 cent lett a tavalyi 28 cent után, ami megegyezett a várakozásokkal.
- Az Amazon részvényei közel 7%-kal emelkedtek a zárás utáni kereskedésben. A bevételek 15%-kal 22,7 milliárd dollárra nőttek. A veszteség 12 cent lett, ami telibe találta az elemzői konszenzust. Az AWS névre keresztelt felhő alapú szolgáltatásokat is tartalmazó üzletág először volt nyereséges, amire a piac már régóta várt.
- A délután folyamán megjelenő tartós fogyasztási cikkek megrendelés állománya az egyedüli adat a mai napra.
- Rigában ma ülnek össze az eurócsoport, hogy megvitassák Görögország jövőjét. A tagnapi Ciprasz- Merkel találkozó egyes források szerint konstruktív volt. Ennek ellenére a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schaeuble szkeptikus a mai találkozóval kapcsolatban, és szerinte nem születik majd megegyezés.
- Az arany kurzusa nem változott, 1.194 dollár körül hullámzott ma reggel. Az arany esetében a Fed kamatemelés és a dollár árfolyam alakulása a fő mozgató tényező. Az arany ára egyelőre hatodik hete süllyed, mivel egyre későbbre tolódik a Fed kamatemelése.
- Voltailis napja volt a forintnak. A tegnapi kereskedés során még 302 fölött is járt az EURHUF árfolyam, azonban délutánra megnyugodott a devizapár, és sikerült visszatérnie a 300-as lélektani szint közelébe.
- Tovább folytatódott a török líra gyengülése az euróval és a dollárral szemben is. A kamatok tartását követően a Morgan Stanley például további líragyengülésre spekuláló pozíciók nyitását javasolja. Nem segít a török lírán az sem, hogy június 7-én választások lesznek Törökországban, ezért a politikusok igyekeznek nyomás alá helyezni a jegybankot a lazább monetáris kondíciók érdekében.
- A kínai részvényindex árfolyamát negatívan érintette, hogy ma 10 IPO-ra is sor került, ez pedig csökkentette a piac likviditását, ráadásul a jövőben az eddigieknél több tőzsdei kibocsátást engedélyezhetnek. Szintén negatívan hatott a piacra, hogy olyan pletykák kezdtek el terjedni, hogy növelnék a részvénykereskedés díjait, amit egyébként később hivatalosan is cáfoltak a kormányzat illetékesei.
- A japán részvénypiacon több gyorsjelentés is fog érkezni a következő napokban, így az ezt megelőző pozíciózárások is az árfolyam csökkenésének irányába mutattak.
- A Samsung bejelentette, hogy a jelentős kereslet miatt megnöveli a lekerekített szélű Galaxy S6 gyártási kapacitását.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.