Szombaton kijött az INA eredménye, amely méregként rágja a MOL testét. A szabályozói változások (alacsonyabb gáz értékesítési ár, adók, stb) 1,1 milliárd kunával rombolták az éves eredményt. Habár a kitermelés volumene növekedett, az alacsony árak csökkentették a kitermelésen az eredményt, de még a Szíria eszközökből való további leírás is jelentős veszteséget...
Ma az amerikai piacok zárva vannak, a görögök, meg az EMU pénzügyminiszterei pedig tárgyalnak. Összességében visszafogott kereskedést várunk itthon és a DAX indexben is, árfolyam csökkenéssel karöltve.
- 11 ezer ponttal szemez a DAX
- A líbiai események alakíthatják az olaj piacát
- Tovább erősködik az euró
- Kint van a recesszióból Japán
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A Financial Times értesülései szerint az Apple beszállna az autógyártásba. A cég számos szakembert vett fel az elmúlt időszakban, akik a hírek szerint az önvezető jármű fejlesztésén dolgoznak.
- Zárva tartanak az amerikai piacok a mai napon, így az európai és a magyar piacon is kisebb likviditásra számíthatunk.
- Remekelt a német gazdaság, és a munkanap hatással tisztított GDP 1,4%-kal emelkedett, szemben az 1%-os várakozással. A negyedik negyedévben az euró zóna GDP-je 0,9%-kal emelkedett, miközben a várakozás 0,8%-os bővülés volt. A GDP adatokat tipikusan a fogyasztás húzta.
- A Reuters értesülései szerint szerdán az Európai Bizottság tőkepiaci reformokat és tőkepiaci uniót javasol a tagállamoknak. Ez a szabályok egységesítése mellett azért is lenne fontos, mert így a vállalatok könnyebben tudnának forrást bevonni a tőkepiacokról, például kötvényeken keresztül. A szabályozás nagy nyertese a londoni city lehet, mely tovább növelhetné pénzügyi befolyását az EU- ban.
- Nem teljesen zavartalan a tűzszünet Kelet-Ukrajnában, azonban néhány kivételtől eltekintve alapvetően betartják a vasárnap kezdődött tűzszünetet.
- A Fitch CC minősítésre vágta vissza Ukrajna hosszú lejáratú devizaadósság besorolását. A hitelminősítő egyúttal megvonta Ausztria AAA besorolását, melyet egy fokozattal AA+ besorolásra rontott le. A döntésben a GDP arányos államadósság és az osztrák bankok jelentős ukrán-orosz kitettsége játszott szerepet.
- Ma folytatódnak az egyeztetések az európai pénzügyminiszterek és Görögország képviselőivel.
- A vártnál gyengébb amerikai makroadatok és az euró zóna pénzügyminiszterek Görögországgal kapcsolatos tárgyalásának elhalasztása továbbra is segíti az arany árfolyamának emelkedését.
- A 305,6-os szint ismételten megfordította az EURHUF árfolyamát. A támaszszintről 306,3-ig pattant fel a devizapár jegyzése.
- Kínában 29,4%-kal bővült a közvetlen működő tőke beáramlás (FDI) januárban, jelentősen felülmúlva az egy hónappal korábbi 10,3%-os növekedést.
- Csalódást keltett a japán előzetes negyedik negyedéves GDP adat. Az évesített GDP csak 2,2%-kal volt magasabb, mint az előző negyedévben, míg a piaci várakozás 3,7%-os növekedés volt. Ugyanakkor a GDP deflátor (az infláció egyféle mérőszáma) 2,3%-os emelkedésről tanúskodik, felülmúlva az 1,9%-os várakozást. Bár a vártnál gyengébb a GDP bővülése, de így is azt jelzi, hogy Japán kikerült a recesszióból.
- Kínában az aggregát finanszírozás januárban 2050 milliárd jüan volt, ami megegyezik a várakozással. Ezen belül a jüan hitelek állománya kissé a várton felül alakult.
- A MOL leány INA közzétette negyedik negyedéves eredményét, ami a szíriai eszközökön végrehajtott leírások miatt jócskán veszteséges lett. Az árbevétel 27%-kal 4,9 milliárd horvát kunára esett vissza. Az egyszeri tételek nélküli EBITDA 741 millió kuna (-62%) volt, míg az egyszeri tételek nélkül nettó soron 239 millió kunás volt a veszteség. A negyedik negyedévben mind a brent, mind a finomítói marzs csökkent az előző negyedévvel összehasonlítva. A kitermelés 12%-kal napi 13.106 hordó olajegyenértékesre nőtt, a bővülés elsősorban Horvátországból származott. A cég a negyedévben összesen 1,96 milliárd kunát írt le, nagyrészt a szíriai eszközökhöz kapcsolódóan.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.