Ugyan sokat szaladtak az indexek, de az erő megmaradt bennük. A Dow Jones megtartotta korábbi emelkedését, miközben az S&P500 új csúcsot ütött tegnap. A Nikkei is kitört tegnap a sávból, és megcélozta a 18.000 pontos szintet. Olyan szinteken állt, ahol 2007 óta nem fordult meg. Mindezek ellenére a hangulat nem mondható rózsásnak. Az elmúlt két hét...
Mindezek ellenére a hangulat nem mondható rózsásnak. Az elmúlt két hét rally-ját követően rövidtávú túlvettség jeleit lehet felfedezni az indexeken. Így ma újra korrigálni próbálnak, ami lehet, hogy csak oldalazásban merül ki. Mivel rövidtávú korrekciós fázis van a piacokon (talán a BUX lehetne kivétel ez alól) ezért az oldalazás, amit mára várunk, jó viselkedésnek mondható a bika piac szempontjából. A kissé negatívabb nemzetközi hangulatban a viszonylag jó technikai kép ellenére a BUX-ban is stagnálást várunk, amely abban különbözhet európai társaitól, hogy itt ez kis emelkedésben, míg ott kis csökkenésben nyilvánulhat meg.
- Az Európai Bizottság borzolhatja ma a kedélyeket
- A szaúdi árcsökkentés hírére zuhant a WTI, az arany továbbra is nyomás alatt
- Újra nekifut az EUR/HUF a 309-es szintnek
- 6 éves csúcson a japán részvénypiac
- Akár már ma benyújthatják a parlamentnek a forintosításról szóló törvénytervezetet
- Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén
- Az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index 3,5 éves maximumra kapaszkodott tegnap. A piac mérsékelt csökkenést várt (56,2 pontra), ehelyett 59 pontra emelkedett a mutató.
- A Markit által közölt feldolgozóipari beszerzési menedzser index 56,2 pontról 55,9 pontra gyengül októberben, elmaradva a szeptemberi 57,9 ponttól.
- Autóértékesítési adatok érkeztek tegnap az USA-ból, a teljes gépjármű eladások októberben 16,4 millió darab helyett 16,35 millió darabot tettek ki évesítve, a belföldi eladások pedig 13,1 millió helyett 13,12 millió darabra változtak.
- Az Alibaba piacnyitás előtt publikálja második negyedéves számait. A piac 45 centes részvényenkénti profitot és 2,62 milliárd dolláros árbevételt vár. A menedzsment folyó negyedévre vonatkozó várakozásai lesznek fókuszban, a piac 76 centes EPS-t és 4,36 milliárd dolláros árbevételt vár jelenleg.
- Az ISM New York októberi számai érkeznek a délutáni órákban.
- Egy uniós tisztségviselő szerint Görögországnak nem szabad kilépnie az EU-IMF védőhálója alól ilyen piaci környezetben. Az euró övezeti pénzügyminiszterek december 8-i ülésén ez a téma is biztosan felmerül majd. A legvalószínűbb forgatókönyvnek az tűnik, hogy egy készenléti hitel megállapodást kap az ország a kilépés utáni időszakra.
- Izgulni valónk 11 óra után lesz, amikor is az Európai Bizottság nyilvánosságra hozza a növekedési kilátásokkal kapcsolatos prognózisait.
- Az arany kurzusa 1.165 dollárig esett. A piac amerikai kamatemelésre és erősödő dollárra számít, ami szintén jelentősen csökkentheti az arany iránti keresletet. Az arany továbbra is eladói nyomás alatt lehet.
- Az EUR/HUF kurzusa átmenetileg járt a 309,5-es szintek felett is tegnap, azonban immáron sokadszor a 200 napos mozgóátlag (309-es szint) alatt zárt az árfolyam.
- A Nikkei emelkedésében két tényező játszott meghatározó szerepet. A gyengülő jen és a pénteken piaczárást követően bejelentett nyugdíjalap átalakítása, amire a tegnapi ünnepnap miatt csak ma tudott reagálni a piac.
- Ausztráliában a várakozásoknak megfelelően 2,5%-on tartották az alapkamatot, ugyanakkor a külkereskedelmi hiány a vártnál gyorsabb ütemben, 2261 millió dollárra nőtt.
- 23,2%-kal 3,5 milliárd dollárra esett a makaói kaszinók bevétele októberben, ami a legnagyobb mértékű visszaesés 2005-óta, amióta havi szintű adatokat publikálnak a kaszinók bevételéről. A visszaesés elsősorban a nagytétes asztaloknál volt érezhető, részben a kínai korrupció ellenes harc, részben a hongkongi tüntetések miatt.
- A Sony 11%-ot, a Panasonic 6%-ot emelkedett a vártnál jobb negyedéves eredmény hatására. A Sony 85,6 milliárd jen üzemi veszteséget ért el, szemben a várt 150,5 milliárd jen veszteséggel. A kisebb veszteség oka a játékkonzolok és kamerák erős teljesítménye. A Panasonic 310 milliárd jenről 350 milliárd jenre emelte év végi profitvárakozását.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.