Újabb csalódást keltő adat látott napvilágot tegnap Németországban, gyenge német IFO hangulatindex jelent meg, ami mélybe lökte a piacot. A DAX index a kereskedés végéig már nem is tudott talpra állni, a magasan nyitott bankrészvényekben is profitrealizálás indult, így összességében gyenge napot zártunk. A tengerentúlon nem történt érdemi változás, de egyes...
A hazai börzén is folytatódott a lejtmenet, és ebben a mai kereskedésben sem számítunk változásra, a 17.000 pont lehet az index következő támasza. A Richterben elesett a 3.750 forintos támasz, és március óta nem látott mélypontra esett az index. 3.430 forintig már nincsen támasza a gyógyszerpapírnak.
- Nagyon szoros befutó lesz az ukrán választásokon
- Tovább süllyed a WTI, az ázsiai keresletre emelkedett az arany ára
- 312 felé veheti az irányt az EUR/HUF jegyzése
- Ismét magához tért a japán kiskereskedelem
- Maradhat 2,1%-on az alapkamat
- A Költségvetési Tanács véleményezte a büdzsét
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A függőben lévő lakáseladások 0,3%-kal emelkedtek szeptemberben. Ez a várt 1%-os bővüléstől elmaradt ugyan, de még így is a második legmagasabb érték idén.
- A Markit szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexe is elmaradt a várakozásoktól: a korábbi 58,9 pontról 57,3 pontra mérséklődött az index, alulmúlva az 57,8 pontos várakozásokat.
- A Twitter bevétele 361,3 millió dollár lett az egy évvel ezelőtti 168,6 millióhoz képest, ezzel felülmúlta az elemzők által várt 351,4 milliós értéket is. Az egy részvényre jutó eredmény a várakozásoknak megfelelően 1 cent lett. A menedzsment prognózisa szerint a cég a negyedik negyedévben 440-450 millió dolláros bevételt érhet el, miközben a piaci konszenzus 447,5 millió dollárt mutatott. A zárás utáni kereskedésben 10%-ot zuhant a papír, aminek az lehet az oka, hogy a felhasználói létszám „csupán” 13 millió fővel 284 millióra emelkedett, ami 4,8%-os bővülés az előző negyedévhez képest, miközben az előző negyedéves jelentésben még 6,3%-os növekedést láthattunk hasonló bázison.
- Piacnyitás előtt a Pfizer, piaczárás után a Facebook publikálja negyedéves számait.
- A Conference Board fogyasztói bizalmi indexének októberi számait és a Richmondi Fed feldolgozóipari index szintén októberi értékeit publikálják ma délután.
- Fej-fej mellett halad az Arszenyij Jacenyuk vezette Népfront és Petro Porosenko Blokk nevű pártja az ukrán elnökválasztáson. A voksok felének összeszámlálása után a szavazatok 21,62%-át és 21,45%- át kapták az előbb említett pártok. A harmadik helyen 11,11%-kal az Önsegítés pártja áll. Egy biztos, hogy a végeredménytől függetlenül nagy koalíció kialakulására van esély, hiszen az előbb említett pártok mind európai integrációt akarnak. A végső eredményekre október 30-ig várnunk kell.
- A svájci UBS 762 millió svájci frankos profitot ért el a harmadik negyedévben, ami meghaladta az elemzők által várt 737 millió svájci frankot. Az öröm azonban nem lehet teljes, mert a társaság 1,8 milliárd svájci frankos bírságot kapott a nyakába kamatmanipuláció miatt.
- Az arany kurzusa 1,230 dollárra emelkedett unciánként. Az ázsiai fizikai kereslet emelte magasabbra az árat. Úgy tűnik, hogy a piac beárazta a Fed QE programjának a végét, mivel a piac szereplők szerint ez már nem befolyásolja az arany jegyzését.
- A forint tovább gyengül az európai bizonytalanságok és a hazai hírek közepette. Az EUR/HUF jegyzése immáron 309,5-nél jár, ahol a 200 napos mozgóátlagba ütközött. Véleményünk szerint a következő napokban elindulhat a kereszt a 312-es szintek felé.
- Japánban a kiskereskedelmi forgalom hó/hó alapon 2,7%-kal bővült szeptemberben, szemben a várt 0,9%-kal. Az év/év alapú növekedés 2,3% volt, szemben a 0,8%-os növekedéssel. Hasonlóan gyors bővülést utoljára az első negyedévben, az áprilisi áfa emelést megelőzően láthattunk.
- A japán jegybank valószínűleg mérsékelni fogja a rövidtávú inflációs kilátásokkal kapcsolatos várakozását a jelentősen eső olajárak következményeként. A jegybank jelenlegi előrejelzése szerint a 2%-os inflációs célt 2015 első felében érhetik el, azonban már több elemző is az időhorizont kitolását javasolta.
- Az OTP 2014. október 27-én 67.660 darab törzsrészvényt értékesített javadalmazási politikája keretében. Az részvénymennyiséget Csányi Sándor kapta, aki így közvetlenül 108.866 darab (0,04%), míg közvetve 500.000 darab OTP részvényt (0,18%) birtokol. A bank tulajdonában lévő saját részvények állománya 3.613.418 darab (1,29%).
- Bár még nem nyújtották be a jövő évi költségvetést, a Költségvetési Tanács véleményéből a főbb számok már ismerhetők: (i) 2,4%-os hiánycél, (ii) 75,4%-os adósságráta, (iii) 2,5%-os GDP növekedés. A 2015-ös büdzsét a héten nyújtják be.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.