A monetáris tanács szerint nincs szükség további nem konvencionális eszközök alkalmazására
Tegnap bejött a papírforma, a jegybank csökkentette az alapkamatot. Sőt, a monetáris tanács azt is kijelentette, hogy nincsen szükség további nem konvencionális eszközök alkalmazására. Ez azért fontos, mert a kormány üzeneteként is fel lehet fogni, legalábbis a tanácsban uralkodó erőviszonyok alapján. Így eltűnőben van a forinthígítási félelem a piacokon, amely a...
- Emelkedés a nyersanyagok piacán
- Erősödött a forint a kamatvágás után
- Ismét szárnyalt a japán piac
- Ma tartja közgyűlését az Egis
- Távozik az FHB vezérigazgatója
- 5,5%-ra csökkent az alapkamat
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- Amerikában tovább esett a fogyasztói bizalom, ráadásul a csökkenés mértéke nagyobb volt, mint amekkorát vártak. A várt 64 pontos érték helyett 58,6-ot mértek. A csökkenés még jelentősebb, ha figyelembe vesszük, hogy a korábbi adatot a felülvizsgálat során felfelé módosították.
- A CaseSchiller házárindex értéke is csökkenést mutatott: 145,82 lett, szemben a várt 145,94-el.
- Ma fejeződik be a Fed kétnapos tanácskozása, részleteket este tudhatunk meg. A várakozások szerint a jegybank továbbra is fenntartja a korábbi monetáris lazításokat.
- Rosszul alakult a diákhitelek visszafizetési rátája az USA-ban, ugyanis az elmúlt két évben felvett diákhiteleken belül 15%-ra emelkedett a nem teljesítési arány.
- A Ford árfolyama a kedvező gyorsjelentés ellenére is csökkenést mutatott. Az egy részvényre jutó eredmény 0,31 dollár lett, miközben az elemzői várakozások átlaga csak 0,254 dollár volt. Ennek ellenére csökkent az árfolyam, melynek fő oka, hogy Európában a korábbinál nagyobb veszteséget várnak. Korábban 1,5 milliárd dollár mínusszal kalkuláltak, azonban a vállalat mostani becslése szerint ez 2 milliárd dollár is lehet. A kettő közötti különbség részvényenként 13 centet jelent.
- A Pfizer a vártnál jobb negyedéves eredményt tett közzé. A negyedik negyedéves korrigált EPS 47 cent lett, szemben a várt 44 centtel. Az árbevétel pedig 15,07 milliárd, míg a várakozás 14,44 milliárd dollár volt. Az idei évre a vállalat 2,2 és 2,3 dollár közötti EPS célt tűzött ki. Az már korábban ismert volt, hogy az állategészségüggyel foglalkozó Zoetis egységet tőzsdére viszik, de most felmerült az is, hogy a generikus üzletágat is leválasztatnák.
- Nagyot ugrott az Amazon árfolyama a zárás utáni kereskedésben a negyedéves gyorsjelentés közzététele után. Az árbevétel és az eredmény is elmaradt a várakozástól, azonban az összehasonlításul szolgáló egyszeri tételek nélkül számolt eredmény meghaladta a prognózisokat.
- Az Apple tegnap új iPad készüléket mutatott be 128 Gb háttér kapacitással. A bejelentés váratlanul érkezett, szokatlan módon különösebb felhajtás nélkül. Az új termékkel a nyereséghányadot igyekezhet növelni a társaság.
- Ma mutatja be a RIM az új BlackBerry 10-es okostelefont, melytől jelentős áttörést várnak az elmúlt időszakban igencsak gyengélkedő vállalatnál.
- Az amerikai szenátus tegnap nagy többségben megszavazta John Kerry massachusetts-i szenátor külügyminiszteri kinevezését, aki Hillary Clintont váltja.
- Barack Obama tegnap Las Vegasban bejelentette, maga terjeszt elő törvénytervezetet a bevándorlás átfogó reformjára.
- Az S&P felülvizsgálta Ausztria besorolását, és a kilátásokat az eddigi negatívról stabilra változtatta.
- Ma kezdődik az EKB LTRO programjának visszafizetése.
- Úgy látszik, az EU a korábbi Liikanen-javaslatnál kevésbé szigorú keretek között szabályozná az európai bankrendszert. Ezek szerint a kereskedelmi és a befektetési banki tevékenységet mégsem kéne különválasztani. Ez különösen azoknak a bankoknak fontos, akik mindkét piacon aktívan jelen vannak. Múlt héten például a Deutsche Bank kurzusában láthattunk egy komolyabb esést, miután a szabályozó hatóság a szétválasztás hatásait szimuláltatta a német bankóriással.
- Az arany is emelkedést mutatott, és áttörte a 200 napos mozgóátlagot is. Az árfolyam 1655,75 dollárról 1663,8 dollárra emelkedett. Az arany piacát jelenleg két ellentétes hatás befolyásolja. Folyamatosan zajlik a portfolió átrendeződés a részvénypiacok irányába, ami csökkenti az arany iránti keresletet. Ugyanakkor a dollár gyengülése, illetve a Fed mai döntése előtti pozitív várakozások az árfolyam növekedésének irányába hatnak.
- Kissé negatív amerikai, ugyanakkor pozitív európai adatok érkeztek tegnap. Ennek megfelelően a dollár gyengülést mutatott az euróval szemben. Az EUR/USD árfolyam 1,3456-ról 1,3492-re emelkedett.
- A japán kiskereskedelmi forgalom decemberben év/év alapon 0,4%-kal növekedett, szemben a várt 0,3%-kal.
- Dél-Koreában az ipari termelés csak 0,8%-kal növekedett, szemben a várt 1,2%-kal.
- A horvát pénzügyminiszter szerint a horvát kormány nem tervezi további INA részesedés eladását. Hozzátette, hogy a MOL az elmúlt években nem hajtotta végre a szükséges beruházásokat. A hír enyhén kedvezőtlen a MOL szempontjából.
- A magyar kormány további rezsicsökkentést tervez, ezúttal a víz, a csatorna, a szemétszállítás és a kéményseprés díja csökkenhet. Az energiaárak további csökkentéséről egyelőre nincs szó, így a hír kedvező a MOL és a Magyar Telekom szempontjából.
- Csányi Erika, mint dr. Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató közeli hozzátartozója tőzsdén kívüli ügyletben január 28-án nettó 52,08% átlagárfolyamon 14.000 darab (1.000 euró névértékű) OPUS Securities által kibocsátott ICES kötvényt vásárolt.
- Január 31-ével távozik posztjáról Harmati László, az FHB vezérigazgatója. A távozás okát nem hozták nyilvánosságra. A tisztséget a jövőben a már eddig is vezérigazgatói pozícióban lévő Köbli Gyula egyedül tölti be. Árfolyamhatásra nem számítunk.
- Új taggal bővült a PannErgy menedzsmentje. Az új vezérigazgató, Tóth Péter a MAVIR-tól érkezik a céghez. Gyimóthy Dénes jelenlegi vezérigazgató, igazgatótanácsi tag a jövőben az Igazgatótanács alelnökeként, Bokorovics Balázs elnökkel együtt a cégcsoport stratégiai irányításában kap szerepet.
- Varga Mihály azt nyilatkozta tegnap, hogy a kormány mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy 3% alatt tartsa a hiányt. Az IMF kritikáira adott válasz pozitív, azonban az esetlegesen várható intézkedések bizonytalanságban tartják a piacokat.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.