MOL: a szezonálisan alacsony volumen és az alacsony finomítói marzs miatt gyengébb IV. negyedév várható
A MOL február 19-én jelenteti meg 2020. IV. negyedéves beszámolóját. Mi 147 milliárd forint CCS-alapú, tisztított EBITDA-ra számítunk ebben a negyedévben. A cég kutatás-termelés üzletága a kisebb azeri hozzájárulás miatt...
A MOL február 19-én jelenteti meg 2020. IV. negyedéves beszámolóját.
Mi 147 milliárd forint CCS-alapú, tisztított EBITDA-ra számítunk ebben a negyedévben.
A cég kutatás-termelés üzletága a kisebb azeri hozzájárulás miatt várhatóan csökkenő termelést fog mutatni. A harmadik negyedév napi 126,9 ezer hordóegyenértékes termelése után mi napi 120 ezer hordóegyenértékes termelésre számítunk a negyedik negyedévben. Az olaj és a földgáz európai ára kismértékben emelkedett, ami részben ellensúlyozza az alacsonyabb termelési volument.
A feldolgozás-kereskedelem nyeresége csökkenhet negyedév/negyedév alapon. Ennek az az oka, hogy szezonálisan kisebb az eladási mennyiség, és az összetétele is rosszabb, másrészt a MOL finomítói marzsai csak kismértékben javultak. A hordónkénti 1,3 dolláros IV. negyedéves érték jobb, mint az előző negyedév 1,0 dolláros értéke, ugyanakkor egy éve még 4,3 dollár/hordó finomítói árrésről adott számot a MOL. A petrolkémia viszont javult, a marzs 386,5 euró lett tonnánként az előző negyedév 336,5 eurójával szemben.
A fogyasztói szolgáltatások szegmens folytatta jó szereplését, mi közel 20%-os növekedésre számítunk EBITDA szinten, ami így elérheti a 36 milliárd forintot. Az üzletág a gazdasági visszaesés ellenére továbbra is képes növekedni. A földgáz üzletág is 19 milliárd forinttal járulhat hozzá az EBITDA növeléséhez.
A részvényesekre jutó nettó eredményvárakozásunk 8 milliárd forint. A MOL várhatóan nem fog jelentős átértékelési veszteséget/nyereséget elszámolni ebben a negyedévben.
Összességében elmondható, hogy a kiváló III. negyedév után ez a IV. negyedéves időszak már nem okoz jelentős meglepetést. A szezonálisan alacsonyabb értékesítési mennyiségek, a továbbra is alacsony finomítói marzs és a gyengébb termelési volumenek visszavetik a profitot, ugyanakkor a petrolkémia és a fogyasztói szolgáltatások pozitív meglepetést okozhatnak. A Covid-19 hatása továbbra is érezhető a MOL jelentésén. A cég valószínűleg teljesítette a 2020-as 1,9 milliárd dolláros tisztított CCS-alapú EBITDA célkitűzését.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.