Szörnyű ZEW index látott tegnap napvilágot. A jövőbeli kilátások nagyot estek, amely elsősorban az erős euróra vezethető vissza. Ennek hatására az euró nagyot esett a dollárral szemben, amely az EUR/HUF árfolyamon is meglátszott. Nevezetesen: a forint árfolyama stabil volt, pedig a meglepetés inflációs adat (46 évvel ezelőtt láthattunk utoljára negatív év/év...
A gyenge ZEW indexre átmenetileg megbicsaklott a DAX emelkedése, de aztán továbbra is a vevők uralták a piacot annak köszönhetően, hogy még valószínűbbé vált az EKB lazítás. A DAX index (10 pont híján) gyakorlatilag megérintette a korábbi csúcsot, ahonnan technikai értelemben korrekció kezdődött. Amennyiben a mai napon ez hasonló módon folytatódik, azaz oldalazással korrigálja ki az index a rövidtávú „túlvettséget”, akkor hamarosan újabb csúcsokat láthatunk a német piacon is.
Az amerikai piacon a Dow Jones megerősítette a tegnapelőtti kitörést, ugyanakkor az S&P500 egy félelemre okot adó doji gyertyát hagyott tegnap, amelyről azt gondoljuk, hogy csak ijesztgetés, és az emelkedés hamarosan folytatódhat. A BUX tegnap lefordult a 200 napos mozgóátlagról, de a mai napon újra ostrom alá veheti azt, azaz enyhe emelkedést várunk tőle.
- Emelkedik a WTI ára, enyhén felfelé tart az arany is
- Tovább erősödött a dollár
- Mérsékelt emelkedés Ázsiában
- Kis emelkedés jöhet ma a börzén
- 0,33%, S&P500 0,02%).
- A Dow Jones index tagjai eléggé felemás teljesítményt mutattak, a legjobban a Microsoft (+1%) teljesített, a leggyengébb instrumentum pedig a Cisco (-1,3%) volt.
- A kiskereskedelmi forgalom a várt 0,4% helyett 0,1%-kal bővült áprilisban havi alapon. Az autóértékesítések nélküli adat stagnált, miközben a piac 0,6%-os bővülésre számított.
- A ZEW gazdasági hangulatindex Németországban az előző havi 43,2 pont után májusban 33,1 pontra esett vissza a várt 40 pont helyett, ez pedig 2013 januárja óta a legalacsonyabb érték.
- Euró zónás ipari termelési adatot publikálnak ma 11 órakor.
- 11:30-kor a Bank of England negyedéves inflációs jelentéséről tudhatunk meg részleteket.
- Az arany 1,295 dolláron állt ma reggel, a befektetők itt elsősorban az USA gazdasági növekedését, a kínai fizikai aranykeresletet és az ukrán válság alakulását figyelik.
- Kis mozgás volt tapasztalható az EUR/HUF jegyzésében, az árfolyam 303,4-ről 303,77-ig emelkedett, de továbbra sem tudott jelentősen elrugaszkodni a támaszszint közeléből.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.