Új csúcsra ment a Dow Jones index. Utoljára április elején láthattunk hasonló akciót, de akkor nem volt folytatás. Most viszont a technikai indikátorok alapján gyakorlatilag az összes vezető index, az S&P500 és a DAX is új csúcsra mehet, miközben a Nasdaq is erőt mutat. Ráadásul az eddig sok aggodalmat okozó, kisebb részvényeket tartalmazó Russel2000 index is újra...
Közben Ukrajnában nem csillapodnak a szeparatista lépések, hiszen Donyeck kérte felvételét az orosz föderációba. Az oroszok egyelőre nem reagáltak, ugyanakkor a nyugati hatalmak újabb szankciókat léptettek életbe. A piacok nem nagyon foglalkoznak ezekkel a negatív hírekkel, sokkal inkább a hosszabb kilátásokra, a kilábalásra figyelnek. Az jó hír, hogy tegnap a piacok úgy voltak erősek, hogy valójában pozitív hírt nem nagyon halhattunk.
A mai napon emelkedést várunk a DAX indexben, és Budapesten is emelkedhet az index, de cirka 30 pontra a tegnapi záró árfolyamtól a 200 napos mozgóátlag van a BUX előtt. Az S&P500 kevesebb mint egy pontra van az egy hónapja elért csúcstól, és bár nem biztos, hogy ma áttöri, de az elkövetkező napokban ez nagy valószínűséggel bekövetkezhet.
- Enyhén emelkedő WTI ár, nem változott az arany jegyzése
- Minimális mozgás a devizapiacokon
- Gyenge adatok Kínából
- Június 5-től fizeti a MOL az osztalékot
- További emelkedésre számítunk a BÉT-en
- A tegnapi kereskedésben piacbefolyásoló makrogazdasági hír nem látott napvilágot, ma 14:30-kor azonban az áprilisi kiskereskedelmi forgalmi adatot publikálják.
- Az európai unió hivatalos közleményében megjelent, hogy újabb 13 személy ellen rendelnek el vagyonbefagyasztást és beutazási tilalmat. Tegnap délután a donyecki szakadár vezető azt kérte Moszkvától, hogy vegyék fontolóra a terület Oroszországhoz csatolását. Az oroszok azonban még nem reagáltak érdemben.
- Délelőtt 11 órakor német és euró zónás májusi ZEW hangulatindexet publikálnak.
- Az arany stabilan 1.290 dolláros szinten volt, jelentős mozgást nem lehetett tapasztalni. A részvénypiacok globális emelkedése az arany árára egyelőre nem volt negatív hatással.
- Az EUR/HUF esetében is csak napon belüli mozgás volt tapasztalható. A reggeli forintgyengülést rövidesen korrekció követte, és visszatesztelésre került a 303,5-es szint, aminek jelenleg is a közelében alakul a devizapár jegyzése.
- Vártnál gyengébb adatokról számolt be Kína: a kiskereskedelmi forgalom mindössze 11,9%-kal bővült áprilisban az előző év azonos hónapjához képest, miközben a várakozás 12,2% volt. Ugyanezen időszak alatt az ipari termelés a várt 8,9% helyett csak 8,7%-kal bővült.
- A gyengülő jen elsősorban az exportorientált japán cégeket támogatta. A Panasonic, a Fujitsu és a TDK is több mint 2%-ot emelkedett, míg a Sharp 6,6%-ot emelkedett a kedvező eredményre és profit előrejelzésre.
- OTP, FHB: Tegnap az új parlament határidő nélkül meghosszabbította a kilakoltatási tilalmat, így az egészen addig lesz érvényben, amíg a devizahiteles problémát meg nem oldják. Mivel a piaci szereplők (befektetők, kormány, bankok, stb.) őszre várnak valamiféle megoldást, ezért a lépést követően a határidő praktikusan ugyanaz, mint korábban volt. Máskülönben ez a kis módosítás egy újabb nyomásgyakorlás a bankokra.
- Az FHB tegnap közzétette, hogy az MNB jóváhagyta részesedés szerzését a Takarékbankban. A terveiről többet várhatóan a tranzakció lezárását követően (amely még az első félévben várható) tudhatunk meg. A hír enyhén pozitív az FHB részvényekre nézve.
- Bogsch Erik interjút adott a Portfolio.hu-nak, melynek főbb pontjai a következők: (i) A Richter növelné az oroszországi helyi gyártást, hogy ellensúlyozza a deviza változás negatív hatását. (ii) Ukrajna hosszú távon gondot okozhat, de a cégnek nincs deviza fedezeti ügylete. (iii) A magyar piac mostanra stabilizálódott, a generikus készítményeknél további árerózió jöhet. (iv) Kína Ukrajnánál is nagyobb piac lehet. (v) Latin-Amerika jó lehetőségeket nyújt a nőgyógyászati készítmények esetében. (vi) A Richter legkorábban a jövő év közepén számít mérföldkő kifizetésre a Forest-től. (vii) Vizsgálják a további költségcsökkentési lehetőségeket. (viii) A cég továbbra is gondolkodik termékvásárlásban. Az interjú alapvetően nem tartalmazott új információt, lényegében az eredmény utáni elemzői tájékoztatón elhangzottakat ismételte meg a Richter vezérigazgatója.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.