Draghi szóban megint meglocsolta a piacokat. Egyesek hatalmas hatásról beszélnek, de a valóság az, hogy az EUR/USD kereszt csak az utóbbi két nap erősödését adta vissza. Továbbra is igaz, hogy ezeknek az egyre direktebb megnyilvánulásoknak egyre kisebb a hatása. Ráadásul még mindig hagyott kiskaput. Szeretné látni, hogy az infláció tényleg tartósan alacsony értéken...
Az indexekre tekintve nincs okunk az örömre. A DAX a ferde tetőig ment tegnap, ahonnan ma reggel lefordulni készül. Az amerikai indexek továbbra is a korábbi csúcs alatt vannak, és nem tudják eldönteni, hogy mit csináljanak. A BUX esetében is egy ellenállás van nem sokkal a 200 napos mozgóátlag alatt, 70 pontra a tegnapi záróártól. Így a BUX emelkedése is megállhat ma, legalább átmenetileg, és akár itt is csökkenést láthatunk a mai napon.
- Emelkedett a WTI, 1.300 dollár alatt az arany
- Draghi szavaira rángatták a devizákat
- Nincs egységes kép Ázsiában
- Csökkenésre számítunk a BÉT-en
- Egy fontosabb makroadatot publikáltak tegnap, a szokásos heti friss segélykérelmek számát, ami 26 ezer fővel 319 ezerre csökkent, így jobb a várt 33 ezer főnél.
- Az Európai Központi Bank tegnap tartotta kamatdöntő ülését, ahol a vártnak megfelelően az irányadó ráta tartása mellett döntött a jegybank. Az ülést követő sajtótájékoztatón az EKB elnöke Mario Draghi azt mondta, hogy szükség esetén a jegybank kész tovább lazítani, akár a jövő hónapban újabb kamatvágásra kerülhet sor, még az új inflációs előrejelzésre várnak.
- A vártnak megfelelően a Bank of England sem változtatott az irányadó rátáján, és a 375 milliárd fontos eszközvásárlási programhoz sem nyúltak hozzá.
- Az elmúlt napok nyugalma után a hét vége felé ismét forrósodhat az orosz-ukrán konfliktus. A vasárnapra kitűzött függetlenségi népszavazást Putyin kérése ellenére is megtartják.
- Az ukrán krízis enyhülésével az arany ismét 1.300 dollár alá került. A kereskedők pesszimisták a jövővel kapcsolatban, mivel ez a tényező volt képest időlegesen megfogni az arany csökkenő trendjét.
- A forint egész nap erősödött az euróval szemben, de Draghi beszédének hatására az erősödés felgyorsult, és 303-ig zuhant az árfolyam. Ma reggel gyengült a forint, és 303,6-ig emelkedett az EUR/HUF értéke.
- A várt 2,1% helyett mindössze 1,8% lett az áprilisi infláció Kínában, ami csökkenést jelent a márciusi 2,4%-hoz képest. A vártnál jobb inflációs adat ismételten ráerősített azokra a spekulációkra, hogy a kínai kormány újabb kismértékű lazító lépéseket, egyfajta mini stimulust vezethet be.
- A dél-koreai jegybank a várakozásoknak megfelelően 2,5%-on hagyta az alapkamatot.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.