Erste kommentár A MOL ma hajnalban tette közzé eredményét. A cég 176,9 milliárd forint tisztított CCS alapú EBITDA eredményt ért el a tavalyi negyedik negyedévben, ami meghaladta a 160,5 milliárd forintos...
A MOL ma hajnalban tette közzé eredményét. A cég 176,9 milliárd forint tisztított CCS alapú EBITDA eredményt ért el a tavalyi negyedik negyedévben, ami meghaladta a 160,5 milliárd forintos piaci konszenzust.
A divíziók közül a kutatás-termelés (79,1 milliárd forint EBITDA), a fogyasztói szolgáltatások (31,2 milliárd forint EBITDA) és a gáz üzletág (21,2 milliárd forint EBITDA) lett elsősorban jobb a vártnál, de a központi költségek is alulmaradtak. A feldolgozás-kereskedelem EBITDA-ja (57,5 milliárd forint a tisztított CCS alapú szám) pedig megfelelt a várakozásoknak.
A MOL ezzel teljesítette a kitűzött célt, mivel 2019-ben 2,44 milliárd USA dollár tisztított EBITDA eredményt mutatott fel szemben a menedzsment által várt 2,4 milliárd dollárral. 2020-ra a cég 2,5 milliárd dollárt vár el, míg mi 2,08 milliárd dolláros EBITDA elérését látjuk reálisnak az idei évben.
A vállalat a következő hetekben dönt a kifizethető osztalékról, ami a mi becslésünk szerint 95 forint lehet részvényenként. Ez azt jelenti, hogy a növekvő beruházások miatt a cég nem fizetne rendkívüli osztalékot a tavalyi eredmény után. Az idei beruházási aktivitás elérheti az 1,9-2,1 milliárd dollárt. A MOL nehezebb környezetre számít 2020-ban: az olajárak 50 és 70 dollár között lehetnek, míg a finomítói marzsokat 4 és 5 dollár közé várja a cég menedzsmentje. A mai napon emelkedést várunk a MOL részvényeitől a tőzsdén.
Mindeközben nemzetközi fronton továbbra is a koronavírus körül forog minden. Dél-Koreában már 200 fölé ugrott az eddigi megbetegedések száma. A WHO szerint, amennyiben a Kínán kívül érintett országok nem reagálnak határozottan, a vírus akár sokkal komolyabb fenyegetést is jelenthet.
Korrekció jellemezte tegnap a vezető amerikai részvénypiacokat. A Dow és az S&P500 0,4%-kal, a Nasdaq 0,7%-kal esett vissza.
Az ügyhöz közel álló források szerint nagyjából 3 milliárd dollárt fizethet a Wells Fargo peren kívüli egyezség keretében azért, mert banki alkalmazottak több, mint egymillió jogosulatlan számlát nyitottak az ügyfelek tudta nélkül. A bank eddig 3,1 milliárd dollárt különített el ilyen célokra, ami így nagyjából elegendőnek bizonyulhat. A megegyezéssel a nagybank fontos lépést tehetne jó hírnevének helyreállítása felé.
Donald Trump kampánystábja kibérelte a YouTube politikai hirdetésékre szánt hirdetési felületét a választásokat megelőző napokra, illetve magára a választás napjára is. Így ebben a kulcsidőszakban kizárólag őt fogja reklámozni a YouTube, ami fontos előnyt jelenthet a digitális kampányban. Mivel a demokratáknál még azért versengenek, hogy ki legyen Trump kihívója, nekik még nem volt esélyük erre a lépésre.
Csökkentek ma reggel az ázsiai részvényindexek. A Nikkei 0,4%-ot, a Hang seng 0,9%-ot csökkent, míg a Shanghai index 0,3%-ot emelkedett.
Kínában február első felében 92%-kal csökkentek az új autó értékesítések év/év alapon, vagyis gyakorlatilag senki nem akart autót vásárolni. A vírus miatt a lakosság gyakorlatilag bezárkózott a lakásaiba, így számítani lehetett rá, hogy a nem alapvető termékek iránti kereslet átmenetileg közel nullára esik.
Bár Kínában ma ismét megugrott a megbetegedések száma (a tegnapi 400 új betegről ismét 900 közelébe emelkedett), azonban a kínai hivatalnokok továbbra is optimisták, hogy lecsengőben van a járvány, annak ellenére is, hogy az új vizsgálatok szerint a korábban véltnél is könnyebben, gyakorlatilag influenza-szerűen képes terjedni.
Komoly esést mutattak a japán beszerzési menedzser indexek februárban, ami főként a koronavírus hatásainak volt betudható. A szolgáltatóipari index 46,7 pontra esett a korábbi 51-ről, ami 2014 áprilisa óta nem látott mélypontnak felel meg. A feldolgozóipari mutató 47,6 pontra esett a korábbi 48,8 pontról, ami szintén többéves mélypontot jelentett.
Az amerikai és az európai határidős piacok is a negatív tartományban voltak ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.