Hatalmasat esett a kínai export és import is márciusban. Az export már az előző hónapban is gyengén, sőt gyengébben szerepelt, míg az import márciusban gyengült el. Annak ellenére, hogy a piacok mind a két adatban bővülést vártak, az utóbbiban 13 hónapos ciklikusság látszik. Tavaly februárban, tavalyelőtt pedig januárban zuhant nagyot az index. Vagyis a jelenlegi...
Az USA-ban a Fed jegyzőkönyvre, és annak „galamblelkű” hangvételére száguldottak az indexek. A Dow Jones visszapattant a 20 és a 30 napos mozgóátlagok fölé, és hasonló formációt láthatunk az S&P500 indexben is. Habár a Nasdaq nagyobbat emelkedett, mint a két másik index, itt az árfolyam a mozgóátlagok alatt maradt.
A DAX tegnap is jól viselkedett. Megpihent a tegnapelőtti pattanást követően, és egy váll-fej alakzat kiépítésbe kezdett a 60 perces grafikonon, amelyből megcélozza a 9.680 pont környéki szintet.
- Erősödik a WTI és az arany
- A Fed jegyzőkönyvre kilőtt az EUR/USD
- A gyenge adat ellenére nem lépett Kína
- A Moody’s leminősítette az OTP ukrán leányát
- Mától osztalékszelvény nélkül forog az ANY Biztonsági Nyomda
- Emelkedő árakra számítunk ma a tőzsdén
- A Dow Jones index tagjainak többsége emelkedéssel zárta a napot, a nyertesek a Merck (3,6%) és az American Express (2,5%) voltak.
- Tegnap este 8 órakor publikálta a Fed a legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyvét. Az eszközvásárlási program kivezetése az eddigi ütemben folytatódhat, és a QE3 befejezése után még egy ideig nem várható kamatemelés. A jegyzőkönyv enyhítette azokat a félelmeket, hogy a Fed a vártnál korábban kezdene kamatot emelni. A dokumentumban nem szerepel a Fed elnök legutóbbi véleménye, hogy a program kivezetése után hat hónappal már elkezdődhet a kamatemelés, ráadásul Janet Yellen azóta már korrigálni próbálta ezt a kijelentését.
- A jegyzőkönyvben az is szerepelt, hogy márciusban tartottak a jegybankárok egy titkos videokonferenciát, ahol arról volt szó, hogy a 6,5%-os munkanélküliségi rátához kötni az első kamatemelés időpontját már idejétmúlt.
- Délután a szokásos heti friss segélykérelmeket publikálják a tengerentúlon.
- A Bank of England tart kamatdöntő ülést tart ma.
- Az arany 1.316 dollár volt ma reggel. A befektetők elsősorban arra kezdtek el spekulálni, hogy tartósan alacsonyan maradhatnak a Fed kamatai. Emellett az ukrán helyzet is kezd feszültebbé válni, a kínai növekedés lassulása pedig szintén a nemesfém vásárlására ösztönözheti a befektetőket.
- A forint árfolyama tegnap kissé gyengült az euróval szemben. Az EUR/HUF árfolyam 304,59-ről 305,76-ra emelkedett.
- A kínai külkereskedelmi adat kiábrándítóan gyenge lett, bár a külker egyenleg 7,7 milliárd dolláros többlete jelentősen meghaladta a várt 1,8 milliárd dollárt, de ezt csak az import zuhanása okozta. Márciusban az export a várt 4,8%-os bővülés helyett 6,6%-kal csökkent éves összevetésben, míg az import az előre jelzett 3,9%-os éves növekedés ellenére 11,3%-kal zuhant. A helyzetet tovább rontja, hogy már a várakozások is meglehetősen gyenge adatnak számítottak volna.
- Nem jöttek be azok a spekulációk, miszerint a gyenge adatra majd lép a kínai kormány, és bejelent valamiféle stimulust, helyette a miniszterelnök elmondta, hogy a gyenge adatot a gazdasági volatilitásnak tudják be, így nem látják szükségét annak, hogy gazdaságélénkítő lépéseket hozzanak. A 7,5%-os növekedési céllal kapcsolatban elmondta, hogy az flexibilis, ami kissé ijesztően hangozhat a piac számára. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is bízik a gazdaságban, és kezelni tudják a jelenlegi lassulást.
- A shanghai és a hongkongi tőzsde között egy megállapodás jöhet létre, mely szerint a befektetők közvetlenül kereskedhetnek a másik tőzsdén is a megbízások továbbításával. A megállapodást a kínai tőkepiaci szabályok változása tenné lehetővé, bár konkrét megállapodás egyelőre még nem született, de a kínai brókercégek árfolyama ma már óriási emelkedést mutatott.
- Ausztráliában a munkanélküliségi ráta 5,8%-ra csökkent, jelentősen a várt 6,1%-alá, annak ellenére is, hogy a februári 6%-os értéket a felülvizsgálat során 6,1%-ra módosították. Márciusban a várt 2.500 fő helyett 18.100 fővel bővült a foglalkoztatottak száma.
- Dél-Koreában a jegybank a várakozásoknak megfelelően 2,5%-on tartotta a repo rátár.
- A várt 17,5% helyett csak 10,8%-kal nőtt februárban a gépipari megrendelések száma Japánban az előző év azonos hónapjához képest.
- Mától osztalékszelvény nélkül forog az ANY Biztonsági Nyomda. A cég részvényenként 57 forintos osztalékot fizet április 22-től.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.