A DAX index pénteken kevesebb, mint 100 pontra megközelítette a 200 napos mozgóátlagot, ahonnan erőteljesen emelkedett, és visszamászott a 9.000 pont fölé. Mindezt aközben tette, hogy a hétvégén fontos esemény történt. Persze lehetett borítékolni a végeredményt. Nagy többséggel, 95 százalékkal Oroszország mellett döntöttek a Krímben. A tatárok bojkottálták a...
A részvényeket a félelmek vitték lefelé. Az orosz-ukrán válságnak nincs vége, de a részvénypiac szempontjából nagyobb a füstje, mint a lángja (legalábbis, ha a profitkilátásokra tekintünk). Nyilván a kockázatok növekedtek, de nem olyan mértékben, amely ekkora esést kellett volna, hogy indukáljon a német, vagy akár a magyar piacon. Így mind a két index esetében emelkedésre számítunk ma. A DAX gyakorlatilag a 9.000 pontos támaszról, míg a BUX a 16.000 pontos támaszról fordulhat. Az indexeknek meg kellene néznie innen a 20 napos mozgóátlagot, amelyek 9.547 és 17.446 pontnál találhatók.
- Emelkedett az amerikai olajár, magasban az arany
- Nagyot erősödött pénteken a forint
- Kína +/-2 százalékra nyitotta a jüan lebegtetési sávját
- Hernádi fellebbezni fog a körözési parancs ellen
- Az alkotmánybíróság ma hirdeti ki a devizahiteles határozatát
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének márciusi előzetes értéke 79,9 pontra esett vissza az előző havi 81,6 pontról. A piac 82 pontra számított, így az adat csak hajszálnyival maradt el a várakozásoktól.
- A New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index márciusi számait és a februári ipari termelési adatot publikálják ma délután.
- Az euró zónában februári végleges fogyasztói árindexet publikálnak 11 órakor.
- Tegnap megtartották a kitűzött népszavazást Krímben a félsziget hovatartozásáról. A szavazás eredménye nem okozott meglepetést, a népszavazásra jogosultak szinte teljes egésze támogatta, hogy a Krím félsziget csatlakozzon Oroszországhoz. A népszavazás eredményét természetesen nem ismerik el a nyugati hatalmak, és Amerika illetve az Európai Unió már ma újabb szankciókat jelenthet be.
- Az arany 1.380 dollárig tudott nőni a geopolitikai feszültségek és a kínai lassulás miatt.
- A dollár gyengült pénteken az euróval szemben, az 1,387-es nyitást követően 1,392-ig emelkedett az EUR/USD kurzusa. A reggeli kereskedésben 1,388-ig süllyedt vissza az árfolyam.
- Kína +/-1-ről +/-2 százalékra nyitotta a jüan lebegtetési sávját, amelynek köszönhetően egy éves mélypontra gyengült a kínai fizetőeszköz a dollárral szemben. Ez segítheti az exportot, amelynek pozitív hatását láttuk a börze indexben.
- A Softbank volt a japán piac sztárja 4,6%-os emelkedéssel, amely az Alibaba amerikai bevezetési eljárás megkezdésének köszönhető. Az Alibabában, amelyet 153 milliárd dollárra értékelnek a piaci szereplők, a Softbank-nak 37%, a Yahoo-nak 24%-a van. Az IPO az elmúlt két év legnagyobb IPO- jának ígérkezik az USA-ban (12,9 milliárd dollár).
- idézi Hernádi ügyvédjére hivatkozva a Jutarnji List. A két fél között a viszony továbbra is feszült, viszont vannak arra mutató jelek, hogy közeledés van. Ez részben azért is történik, mert nem sikerült a horvátoknak megállapodnia az oroszokkal. A horvát Gazdasági Miniszter, Ivan Vrdoljak megerősítette, hogy tárgyaltak a Rosneft és a GazpromNeft képviselőivel, azonban a miniszter szerint Horvátország nem akar INA részvényeket eladni.
- OTP, FHB: Az alkotmánybíróság ma hirdeti ki a kormány devizahiteles indítványával kapcsolatos határozatát. Két kérdést kellett tisztázni: (i) Egyrészt, hogy az alaptörvényből levezethető-e olyan konkrét fogyasztóvédelmi rendelkezés, amely szerződési feltétel, bírósági ítélet vagy jogszabály alaptörvény- ellenességét okozná. (ii) Másrészt, hogy az aktuális devizahitel szerződések miként módosíthatók jogszabállyal.
- Az FHB 28.106 darab saját részvényt vásárolt 825 forintos átlagáron március 14-én. A bank 81.707 darab (0,12%) saját részvénnyel rendelkezik a tranzakciót követően.
- Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója 40.625 darab Magyar Telekom részvényt vásárolt 320 forintos átlagáron március 13-án, így összesen 137.471 darab papír van a birtokában. A tranzakcióra a cég részvényvásárlási programjának keretében került sor, melynek értelmében a vezérigazgató köteles az éves bruttó prémiuma minimum 10%-ának megfelelő összeget Magyar Telekom részvényekbe fektetni.
- A Business Telekom és a MOL leány TVK is tagja lesz a BUX indexnek március 24-től.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.