Erste kommentár Új szektorelemzésünkben a MOL célárát 3.600 forintról 3.720 forintra emeltük, míg ajánlásunkat Felhalmozáson tartottuk. A társaság a stratégiának megfelelően...
Új szektorelemzésünkben a MOL célárát 3.600 forintról 3.720 forintra emeltük, míg ajánlásunkat Felhalmozáson tartottuk. A társaság a stratégiának megfelelően építi az új portfolióját, többek között a fogyasztói szolgáltatásokra és a poliol üzemre koncentrál. Ezek a beruházások ellensúlyozzák az általunk várt csökkenő finomítói és petrolkémiai árrést, ami 2020 után következhet be, amikor az IMO2020 dízel keresletnövelő hatása kifulladhat. A fagyos horvát-magyar kapcsolatban kedvező jelek láthatóak, miután a MOL tavaly év végén megállapodott az INA feldolgozás-kereskedelem üzletágának átalakításáról. Ez az első jele annak, hogy a nacionalista szólamok helyett a gazdasági racionalitás lép előtérbe a horvát politikában. A MOL árazása kedvező, a versenytársakhoz képest kismértékben alacsonyabb EV/EBITDA mellett forognak a részvények. A társaság nyerhet Magyarország és a régió gazdasági felemelkedéséből, főleg az üzemanyagok iránti töretlen keresletnövekedésből. Ugyanakkor továbbra is az OMV a kedvencünk a régiós olajcégek közül. Ebben az esetben 31 százalékos emelkedési potenciált látunk.
A mai napon a bizonytalan nyitás ellenére mind a DAX, mind a BUX indexben kismértékű emelkedést várunk.
Óvatosan tértek vissza tegnap a hosszúhétvégéről a vezető amerikai részvényindexek, az S&P500 0,1%-kal, a Nasdaq 0,2%-kal emelkedett, a Dow 0,2%-kal csökkent.
Noha tegnap már kereskedtek a tengerentúlon, sok mindenről nem maradtunk le, igazán ma pörögnek fel ismét az események. Piacnyitás előtt több fontosabb gyorsjelentés is érkezik, köztük a Twitter, a Coca-Cola, a Harley Davidson vagy a Procter & Gamble. Eddig a jelentések relatíve jól sikerültek, a vállalatok közel 80%-a számolt be a vártnál nagyobb profitról, miután az S&P500-at kitevő cégek 15%-a már jelentett.
5,21 millió használt lakást adtak el évesített alapon márciusban az USA-ban, ami 5%-os visszaesés hó/hó alapon és kissé elmarad a várt 5,3 milliótól. Ezzel együtt azonban továbbra is relatíve magas a mutató, így komoly lassulás jelei nem látszanak.
Herman Cain tegnap arra kérte Donald Trumpot, hogy mégse nevezze őt a Fed igazgatótanácsába. Cain-nel kapcsolatban nem csak a demokraták, de a republikánusok is nemtetszésüket fejezték ki, arról nem is beszélve, hogy jó viszonya Trumppal a jegybanki függetlenséget is megkérdőjelezhette volna.
Nem volt túl meggyőző tegnap a Tesla befektetői napja, ismét inkább csak ígéreteket, mintsem konkrétumokat hallhatunk Elon Musktól. Bejelentette, hogy a cég saját chipet fog gyártani az önvezető autózáshoz, ami szerinte messze a legjobb lesz a piacon. Tekintve, hogy ezen sok más, sokkal nagyobb tőkeerejű vállalat is dolgozik, elég merész állítás. Emellett Musk azt is bejelentette, hogy 2020-ban indul majd a cég robotaxi szolgáltatása, ahol önvezető autók fuvarozzák majd az utasokat.
Kisebb emelkedés jellemezte az ázsiai részvényindexeket. A Shanghai és a Hang Seng is 0,1%-ot emelkedett, míg a Nikkei 0,2%-ot.
A héten találkozik egymással Vlagyimir Putyin és Kim Dzsongun. Az észak-koreai vezető várhatóan szerdán érkezik Oroszországba 230 fős delegációjának élén, és az elnökök közti találkozóra várhatóan csütörtökön kerül sor. A két ország vezetője először találkozik egymással.
A Samsung elhalasztotta első összehajtható kijelzős telefonjának, a Galaxy Fold-nak április 26-i premierjét a kijelző hibája miatt. Bár az új megjelenés időpontját nem közölték, de iparági szakértők szerint legalább egy hónapra lesz szükség a hiba javításához, de még így is megelőzhetik a Huaweit-t, amely előreláthatóan csak júniusban mutatja be új, hajlítható kijelzőjű telefonját.
A kínai befektetők némileg elbizonytalanodtak a mai kereskedésben, miután a Kínai Kommunista Párt legfelsőbb döntéshozó szerve felől pénteken olyan jelzés érkezett, hogy a CSI300 idei 40%-os emelkedését és a márciusban már javuló makroadatokat látva nem terveznek további stimulusokat. Ez elsősorban az ingatlanfejlesztő cégekre hatott negatívan.
Az európai és az amerikai határidős piacokon is pozitív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.