A japán jegybank komoly örömet hozott a részvénypiacra a tovább lazítós kommentárjával. Amúgy is fordulós lett a hangulat a tegnapi napon. A DAX index gyakorlatilag letesztelte a 3 napos mozgóátlagot, ahonnan annak rendje és módja szerint meg is fordult az árfolyam. Ráadásul a rövid indikátorokon vételi jelzés alakult ki. Így most legalább a korábbi csúcsig, 9.794...
Tegnap csúnyán elbántak a MOL-lal. A Baytugan-ban levő részesedés értékesítésének tegnapi bejelentése után ma tudtuk meg, hogy az eladási ár 175 millió dollár. Ez jó árnak tekinthető, de a tegnapi negatív hangulatban mégis átesett a 13.600 forint körüli támaszon. Ha ma nem tud visszamászni ezen szint fölé, akkor valószínűbb lesz a negatív forgatókönyv, amely alapján inkább a 12.275 és 12.300 forint közötti rést teszteli le. Ezután már csak a 11.000 forint környéki szint adódna, mint támasz.
Az OTP is a 4.040 forint körüli szint környékére csusszant le tegnap, de még annak elérése előtt megfordult. A mozgásban valószínűleg jelentős szerepet játszottak az ukrán események, amelyek tegnap még inkább riadalommal, mára pedig megnyugvással tölthetik el a befektetőket. Így az OTP az elkövetkező napokban újra megpróbálhatja a 4.215 forintnál levő 20 napos mozgóátlag áttörését.
Összességében jó hangulat jellemzi a piacokat, amely az elkövetkező napokban is fennmaradhat.
- Viszonylagos nyugalomban telt az éjszaka Ukrajnában
- Esett a WTI, süllyedt az arany ára
- Jelentősen erősödött a forint
- Szépen zárták a hetet az ázsiai részvénypiacok
- Együttműködési megállapodást köt a kormány a Magyar Telekommal
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Wal-Mart publikálta tegnap negyedéves eredményét, a részvényenkénti profit 1,6 dollár volt az elmúlt három hónapban, miközben az elemzők 1,59 dollárt vártak. A társaság 48 centre emelte az osztalékát, amely azonban gyengébb a várt 51 centnél. A mostani negyedévben 1,1-1,2 dolláros profitot vár a társaság, ami alacsonyabb az 1,24 dolláros konszenzusnál. A cég árfolyama közel 2%- ot veszített értékéből.
- Az éves szintű infláció nem okozott meglepetést a tengerentúlon, 1,6%-ot vártak és a tényadat is ennek megfelelő lett.
- A friss segélykérelmek száma 3 ezerrel 335 ezerre csökkent múlt héten, ami enyhén magasabb a várakozásoknál.
- A Philadelphiai Fed index februári számai komoly negatív meglepetést okoztak. A mutató 9,4 pontról -6,3 pontra esett vissza, miközben a konszenzus 8 pont volt.
- A Tesla 8,5%-ot emelkedett a gyorsjelentés után, ami új történelmi csúcsot jelent. A cég vezére, Elon Musk megerősítette, hogy a társaság vezetői korábban találkoztak az Apple illetékeseivel, arról azonban nem beszélt, hogy felmerült-e a Tesla felvásárlásának kérdése.
- Az Ukrajnából érkező hírek alapján az éjszaka nem voltak összecsapások a tüntetők és a rendvédelmi erők között, miután este a parlament megszavazta a rohamrendőrök visszavonását. Az éles fegyverhasználati engedélyt is visszavonták, és szabadon engedik a tüntetések során letartóztatott aktivistákat.
- Az arany 1.320 dolláron állt ma reggel, ami kismértékű esést mutat a tegnapi naphoz képest. A kereskedők szerint az elmúlt hetek áremelkedése a kínai kereslet lassulását okozhatja, míg számítani lehet arra is, hogy a Fed nem áll le a QE3 program csökkentésével.
- Napon belül jelentősebb kilengést produkált az EUR/USD árfolyama, azonban összességében a reggeli órákban látott csökkenő trend volt a meghatározó, így a devizapár árfolyama mérsékelten csökkent tegnap, és ma reggel is további visszafogott dollárerősödés tapasztalható.
- A japán részvénypiac szárnyalását elsősorban a BoJ kommentárja támogatta meg, ugyanis abból azt lehetett leszűrni, hogy a jegybanki monetáris stimulus tovább tarthat, mint az eredetileg tervezett 2 év.
- A hongkongi tőzsdén elsősorban a telekommunikációs szektorhoz tartozó részvények szerepeltek jól, miután a legnagyobb kínai mobiltársaság bejelentette, hogy januárban 14 millióval 260 millióra nőtt a 3G felhasználóinak a száma.
- Partnerségi együttműködési megállapodást köt a kormány a Magyar Telekommal, jelent meg a Magyar Közlönyben. A szerződést ma írják alá. Részletek nem ismertek, így árfolyamhatásra sem számítunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.