Erste kommentár A Waberer’s tegnap piaczárás után tette közzé második negyedéves eredményét, amely a vártnak megfelelőn jelentősebb, 15 százalék körüli csökkenést hozott az...
A Waberer’s tegnap piaczárás után tette közzé második negyedéves eredményét, amely a vártnak megfelelőn jelentősebb, 15 százalék körüli csökkenést hozott az EBITDA-ban, míg a nettó eredmény enyhe mínuszt, 0,2 millió eurós veszteséget mutatott. Mindeközben az árbevétel dinamikusan növekedett, hiszen a futott kilométer 11 százalékkal, míg az árak majd 7 százalékkal növekedtek egy év alatt. Az eredmény viszont azért lett gyenge, mert a kamionok kihasználtsága (havi futott kilométer) továbbra is alacsony, az első negyedévben látott értéken maradt, sőt a regionális szegmensben még tovább is csökkent. Az emelkedő üzemanyagárak sem segítettek, hiszen hónapokat vesz igénybe azok továbbhárítása az ügyfelekre. A forint gyengülése sem kedvezett, hiszen majdnem 2 millió euróval csökkentette az eredményt, míg a növekvő kamion szám miatt a halasztott adó visszaírásának köszönhetően 1,2 millió euró pozitív hatást is láthattunk az adó soron, s így az effektív adó pozitív lett. Összességében a várakozásoknak megfelelő, de gyenge eredményt láthatunk, amely enyhén javulhat a harmadik és jelentősebben a negyedik negyedévben. Így összességében az éves EBITDA kismértékben (~5 százalék) csökkenhet, míg a jövő évben már komolyabb javulást kellene látnunk az Waberer’s és a LINK IT integrációjának előrehaladtával, illetve az újra növekedésnek induló kamion kihasználtságnak köszönhetően.
Tegnap a BUX index végül csökkent, ami elsősorban a Richter jelentősebb esésének volt betudható. A mai napon oldalazásra, kis csökkenésre számítunk a BUX indexben, akárcsak a DAX index esetében is.
Szűk sávban mozogtak a tegnapi nap során a vezető amerikai indexek, a Dow 0,5%-kal, az S&P500 és a Nasdaq 0,3%-kal kerültek feljebb.
Twitter bejegyzése szerint Elon Musk azt mérlegeli, hogy 420 dolláros árfolyamon kivezesse a részvénypiacról a Tesla-t. Ráadásul emellé azt írta, hogy a szükséges fedezet biztosítva lenne. A hírekre szárnyra kapott a Tesla árfolyama, ami már előtte is emelkedett, miután kiderült, hogy Szaúd-Arábia állami alapja nagyjából 2 milliárd dolláros részvénypozíciót épített ki a cégben. A részvények végül kicsivel 380 dollár alatt zárták a kereskedést 11%-os emelkedést követően. Az akcióhoz mindenesetre több 10 milliárd dollárra lehet szüksége a cégnek, amit a jelenlegi körülmények között nehéz elképzelni, hogy miként teremtene elő. Így Elon Musk remélheti, hogy ezt a tényt adott esetben bizonyítani is tudná, mert a befektetők félrevezetése komoly következményeket vonhatna maga után. Musk szerint a részvényesek támogatása is biztosított.
Története során először esett vissza a Snapchat napi aktív felhasználóinak száma (-2% negyedév/negyedév), főként a sikertelen redesign miatt. És a cég most először adott árbevétel-várakozást a soron következő negyedévre, ami növekvő stabilitásról tanúskodik. Az elmúlt negyedévben az árbevétel 44%-kal 262 millió dollárra emelkedett év/év alapon a várt 250 millió dollárral szemben, ami szintén pozitívum. Ebből az látszik, hogy a cég képes a reklámbevételek növelésére, a kérdés azonban az, hogy a felhasználószám a második negyedévben látott visszaesés után hosszabb távon hogyan alakul. A jelentést követően enyhe pluszban zártak a részvények.
Kicsivel a várttól elmaradó számokat publikált a Walt Disney második negyedéves gyorsjelentésében, miután 15,2 milliárd dolláros árbevételen 1,9 dolláros tisztított EPS-t ért el. A vállalat által indított ESPN+ streaming szolgáltatás a menedzsment szerint eddig sikeresebb a vártnál, ami esetlegesen kompenzálhatja a továbbra is felhasználókat veszítő ESPN sportcsatorna gyengélkedését. A Netflixhez hasonló streaming szolgáltatást 2019 végén dobhat csak piacra a cég. Az eredményeket követően nem mutatott érdemi reakciót az árfolyam piaczárás után.
Donald Trump a jövő héten egy újabb bejelentést tehet a gyógyszerárak letörésével kapcsolatban, így újfent izgulhatnak a nagy amerikai gyógyszergyártók részvényesei. Eddig a fenyegetőzések ellenére sok konkrétumot nem tudott felmutatni, ezúttal azonban lehet, hogy valóban megtudunk valamit. Amennyiben ennek hatása nem lesz túlzó, inkább eloszlathatja a bizonytalanságot a piacon, ami kedvezhet hosszabb távon a cégeknek.
Vegyes teljesítmény jellemezte az ázsiai piacokat. A Hang Seng 0,5%-ot emelkedett, miközben a Nikkei 0,1%-ot, a Shanghai index pedig 0,3%-ot csökkent.
A kínai jegybank találkozót tartott a kereskedelmi bankok képviselőivel, amelyen igyekeztek meggyőzni a bankokat, hogy a jegybanknak számos eszköz áll rendelkezésre a jüan árfolyamának stabilizálása érdekében, illetve próbálták meggátolni, hogy a bankok körében csordaszerű viselkedés alakuljon ki. Az elmúlt napokban a jüan határidős ügyletek után vezetett be a jegybank új tőketartalék előírást, így meglátásunk szerint a mostani találkozót is tekinthetjük egyfajta nyomásgyakorlásnak a jüan gyengülése irányába játszó spekulációk és a tőkekivonás ellen.
Júliusban hatalmasat, 27,3%-ot ugrott kínai import, bőven felülmúlva a 16,5%-os várakozást. Az export növekedése ezzel nem tudott lépést tartani, „csak” 12,2%-kal növekedett, de még így is felülmúlta a 10,0%-os várakozást. A rendkívül gyorsan növekvő import hatására a külkereskedelmi többlet a korábbi közel 42 milliárd dollárról 28 milliárd dollárra olvadt. Az import növekedésének egyik oka az energiaárak emelkedése, de az adatokat már nagymértékben befolyásolhatták a kereskedelmi háború fejleményei is.
A Kína ellen irányuló újabb amerikai vámok augusztus 23-án élesednek. 25%-os vámot vetnek ki 16 milliárd dollár értékű kínai termékre. A tételes listára végül 279 termék került fel. A vámmal sújtott termékek közé mégsem kerültek be a hajózási konténerek, ugyanis azokat kizárólag Kínában gyártják, így nem lett volna alternatív beszerzési lehetőség, így valójában az amerikai megrendelőket sújtotta volna a vám.
A japán jegybank legutóbbi kamatdöntő ülésén felmerült, hogy a 10 éves államkötvények hozamára vonatkozó tolerancia sávot 25 bázispontra szélesítsék, de ezt a javaslatot leszavazták és csak 20 bázispontos sávot hagytak jóvá.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon negatív hangulat uralkodott ma reggel.
Ma tőzsdezárás után teszi közzé II. negyedéves eredményét a Magyar Telekom.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.