Nagyot szakadt a Tesla azután, hogy a következő negyedévre nem vár profitbővülést. Így a szerintünk (és mások szerint is) túlárazott részvény 12 százalékot száguldott lefelé a zárás utáni kereskedésben. Persze ez azért nem determinálja a piacokat, amelyek ma inkább fölfelé kacsingatnak. Egyelőre továbbra is a csúcsok környékén vacillálnak az indexek. A tegnapi...
- Kismértékben korrigált az olaj és az arany ára
- A 200 napos mozgóátlag fölé gyengült a forint
- Ismét vegyes mozgás Ázsiában
- Holnap jelent a Magyar Telekom
- Elfogadták az árfolyamgát kibővítését
- Kis emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A nap vesztesei a telekommunikációs cégek voltak, az AT&T 2,5%-ot, a Cisco Systems pedig 1,9%- ot veszített értékéből.
- Az ISM szolgáltatóipari beszerzési menedzser index értéke 54,4 pontról 55,4 pontra emelkedett, míg a várakozás 54 pont volt.
- Csaknem 22 dollárt esett a zárás utáni kereskedésben a Tesla árfolyama a negyedéves eredmény publikálását követően. Az egyszeri tételekkel korrigált EPS 12 cent lett, ami meghaladta a 10 centes elemzői várakozást. Az egyszeri tételeket is figyelembe véve a veszteség 38,5 millió dollár, részvényenként 32 cent. A jelentős egyszeri tételeket a töltőhálózat kiépítése és az új modellek fejlesztése okozta. Az elemzői várakozásokkal ellentétben a vállalat vezérigazgatója a negyedik negyedévben nem várja az eredmény további növekedését. A harmadik negyedévben 5500 Tesla S modellt értékesítettek, ebből 1000 darabot Európában. Várhatóan a jövő év elején megindul a kínai értékesítés is.
- A Time Warner és a Kraft Foods publikálja ma negyedéves számait.
- 0,31%, CAC40 -0,83%).
- Az eurózónában szolgáltatói beszerzési menedzser indexet és kiskereskedelmi értékesítési adatokat publikálnak. A holnapi EKB ülés miatt különösen fontos lehet az adatok alakulása.
- Az EU publikálta az eurózónára vonatkozó prognózisát, a korábbi 1,2% helyett jövőre 1,1%-os lehet a gazdasági növekedés. A munkanélküliségi rátát 12,1%-ról 12,2%-ra korrigálták.
- Az EUR/USD devizapár nem produkált érdemi elmozdulást, továbbra is 1,35 környékén billeg az árfolyam. A tegnapi enyhe dollárerősödés ma reggelre már eltűnt, és az árfolyam visszakorrigált a tegnapi nyitó értékhez.
- A japán index emelkedését a gyengülő jen támogatta.
- Az ausztrál külkereskedelmi mérleg a várt 500 millió helyett csak 284 milliós hiányt mutatott szeptemberben.
- Magyar Telekom: Stratégiai megállapodás kötött a kormány a Telenorral, ahol Orbán Viktor azt nyilatkozta, hogy a távközlési cégeket sújtó különadók akkor csökkenhetnek, ha a költségvetés bevételei nőnek. Ezt tehát csak egy elméleti felvetés, hiszen a költségvetési hiány a következő két évben 3% körül alakulhat. Árfolyamhatásra nem számítunk.
- Szintén a Magyar Telekommal kapcsolatos hír, hogy sajtóértesülések szerint megszűnik az állami mobilszolgáltató. Úgy tűnik, a kormány feladta tervét, hogy belépjen a távközlési piacra. A hír kedvező, de számítani lehetett rá.
- OTP, FHB: a parlament tegnap elfogadta az árfolyamgát kibővítését. Egy valamit rögtön módosítottak is az előző nap beharangozottakhoz képest: az állam csak akkor vállal garanciát a gyűjtőszámlára, ha a devizakölcsön összege nem haladja meg a fedezetül szolgáló lakóingatlan 95%-át. A kölcsön csökkentése persze nem kötelező. Az elfogadott módosítás kedvezőtlen a bankok szempontjából, de különösebb hatása nincs, hiszen már céltartalékot képeztek az adott összegre.
- OTP, FHB: Varga Mihály azt nyilatkozta, hogy nincs konkrét határidő a devizahiteles mentőcsomag elfogadására. Nem tartja kizártnak, hogy a bankszövetség javaslatát is figyelembe veszik. A kormány a jogi helyzet átfogó rendezésére vár, csak azután nyújtja be saját javaslatát. A mostani kommunikáció egybevág a korábban elhangzottakkal, így nem számítunk a probléma gyors megoldására.
- Sajtóértesülések szerint pénteken újraindulhatnak a MOL és a horvát kormány közötti tárgyalások az INA irányítási jogairól.
- Az állam is felajánlotta 5%-nyi Egis részvényét a fő tulajdonos Serviernek. Az nyilvános vételi ajánlat eredménye a napokban derülhet ki. Arra számítunk, hogy a Servier eléri a 75%-ot, és kivezeti a papírt a tőzsdéről.
- A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő legfeljebb mintegy 900 millió euró értékben, 2019-ben lejáró új kötvényeket bocsát ki, melyek Richter részvényekre cserélhetők át. A kibocsátásból származó bevétel a 2014-ben lejáró és hasonlóan Richter részvényekre átcserélhető kötvények visszavásárlását finanszírozza. Az új kötvények várhatóan 3,375%-3,875% közötti éves kamatszelvénnyel rendelkeznek. A bejelentés nem volt váratlan.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.