Tartják magukat a csúcsok az USA-ban és Németországban is. Valamilyen szintű túlvettség ugyan látható, és néha kis jele látszik egy kialakuló korrekciónak, de egyelőre nagy változásokat nem lehet látni, még annak ellenére sem, hogy az amerikai mennyiségi lazítás szűkítése úgy tűnik, hogy decembertől (eredeti sejtés) már bekövetkezhet. Ráadásul a dollárerősödés is...
- Gyenge olaj és arany ár
- Délutánra megnyugodtak a devizapiacok
- Vegyes mozgás Ázsiában
- Kiterjesztenék az árfolyamgátat
- Ma van az utolsó nap, amikor felajánlhatjuk Egis részvényünket
- Kis emelkedés jöhet ma a tőzsdén
- A BlackBerry árfolyama 16,5%-os mínuszban fejezte be a kereskedést, ami annak köszönhető, hogy a felvásárlás egyelőre nincs napirenden, helyette 1 milliárd dolláros tőkéhez jut a társaság. Thorsten Heins vezérigazgató pedig bejelentette lemondását.
- Szeptemberben 1,7%-kal nőtt az ipari cikkek rendelésállománya az USA-ban az augusztusi 0,1%-ot követően. Az elemzők hasonló mértékű emelkedésre számítottak.
- A Goldman Sachs felminősítette az acélgyártókat, ami után a US Steel 4,5%-ot, az AK Steel pedig 8%-ot erősödött.
- Tegnap több Fed jegybankár is megszólalt és az eszközvásárlási program fenntartása mellett érveltek. James Bullard, a St. Louis-i Fed elnök azt nyilatkozta, hogy a Fed csak akkor csökkenti a programot, ha elérik a céljukat.
- Ma piaczárás után az Office Depot publikálja negyedéves számait, illetve az ISM szolgáltatóipari beszerzési menedzser index októberi értékét és az IBD/TIPP gazdasági hangulat index novemberi értékét teszik közzé.
- Az arany 1.310 dollár körül mozgott, a piac elsősorban a dollár erősödésére koncentrál, ami gyengíti a nemesfém árát.
- Az elmúlt napok dollár erősödését tegnap egy korrekció követte, az árfolyam 1,3489-ről 1,3514-re emelkedett.
- A Nissan árfolyama közel 10%-ot esett, miután a korábbi 420 milliárd jenről 355 milliárd jenre vágta vissza év végi profitvárakozását.
- Közel 2%-ot emelkedett a HSBC árfolyama, miután a tavalyinál 28%-kal magasabb eredményről számolt be a harmadik negyedévre vonatkozóan a 3 éves költségcsökkentő program eredményeként.
- A várakozásoknak megfelelően 2,5%-on hagyták a jegybanki alapkamatot Ausztráliában. A döntés nem okozott meglepetést, ugyanis az előrejelzések egyöntetűen a tartást valószínűsítették.
- 52,6 pontra emelkedett a HSBC októberi beszerzési menedzserindexének értéke Kínában a korábbi 52,4 pontról. Ennél nagyobb mértékben, 44,6 pontról 47,1 pontra emelkedett az index Indiában, de továbbra is elmarad a fellendülést jelző 50 pontos határtól.
- A 90 napon túli késedelemben lévők is beléphetnének a programba.
- A 20 millió forintnál nagyobb hitelt felvevők is részt vehetnének az árfolyamgátban.
- 2014. április 30-ig kilakoltatási moratórium van érvényben. Fontos hangsúlyozni, hogy ez nem az a mentőcsomag, melyről Varga Mihály a napokban beszélt. Az a tény, hogy a 90 napon túli késedelmes hitelekre is kiterjesztik az árfolyamgátat, az nem okoz további veszteségeket a bankoknak, hiszen ezekre a hitelekre már megképezték a céltartalékot. Hozzávetőleg 150.000 devizaadós nem tud 90 napnál hosszabb ideje fizetni. Csökkenhet ugyanakkor a céltartalékolási kötelezettség. Véleményünk szerint elenyésző azon adósok száma, akik 20 milliónál magasabb összegű hitelt vettek fel. A kilakoltatási moratórium meghosszabbítását pedig lényegében a bankszövetség javaslata is tartalmazta. Nyilvánvaló, hogy a mostani javaslat csak a devizahitelesek egy szűk részének problémáját oldja meg, így a Varga Mihály által is beharangozott új mentőcsomag tovább várat magára. Emlékeztetőül: az árfolyamgát 5 évre szól, a rögzített árfolyam (CHF/HUF: 180, EUR/HUF: 250, JPY/HUF: 2,5) feletti kamatot fele-fele arányban a bankok és az állam nyeli le. A tőkerész pedig egy gyűjtőszámlán halmozódik, melynek kamata megegyezik a 3 hónapos BUBOR-ral.
- A kormány azt is bejelentette, hogy 420 milliárd forint értékben átvállalja az önkormányzatok maradék adósságát is.
- Ma van az utolsó nap, amikor Egis részvényünket felajánlhatjuk a Servier-nek 28.000 forintért.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.