Továbbra is a gyengélkedő dollár és a régóta nem látott erős forint tartja izgalomban a befektetőket. Az előbbi fontos hatással van nemzetközi piacokra. Például ma reggel a gyenge dollár és az erősödő jen a mélybe küldte a Nikkei indexet, amelyet persze a relatíve gyenge gyorsjelentések is segítettek. Így talán nem meglepő, hogy a tegnapi száguldás után Európában és...
- Megugrott az arany árfolyama
- Tovább gyengült a dollár
- Eséssel zárta a hetet Ázsia
- 15-20%-os törlesztőrészlet csökkentést szeretne a kormány
- Szinten maradó árfolyamokra számítunk ma
- Tegnap piaczárás után a vártnál kedvezőbb számokkal rukkolt elő a Microsoft. A harmadik negyedévben 4,7 milliárd dollárról 5,24 milliárd dollárra emelkedett a nettó profit, ami részvényenként 63 centet jelent az várt 54 cent helyett. Az árbevétel 18,5 milliárd dollár volt szemben a 17,8 milliárd dolláros várakozással. A vállalati szektor a stabilizálódás jeleit mutatja, illetve a cloud területén volt látványos növekedés, bár pontos számokat nem publikált a társaság. Zárás után 5,3%-ot emelkedett az árfolyam.
- Az Amazon zárás után publikált számai szintén nem okoztak csalódást, az árbevétel 24%-kal 17,1 milliárd dollárra növekedett, ami meghaladja a várt 16,76 milliárd dollárt. Az egy részvényre jutó eredmény 9 cent veszteség lett, ami megfelel a várakozásnak. A szép bevétel növekedés ellenére a költségek megugrása miatt nem nyereséges az Amazon. A menedzsment 23,5-26,5 milliárd dollár közötti bevételt vár a negyedik negyedévben, ami nem okozott meglepetést, mert a piac 25,9 milliárd dollárra számit. A bevételi számoknak örültek a befektetők, mert zárás után 8%-ot ugrott a papír árfolyama.
- A Ford is szép számokat publikált tegnap, a várt 37 cent helyett 45 cent lett a részvényenkénti profit. Európában csökkent a veszteség, és Dél-Amerika is jól teljesít. A papír árfolyama 1,4%-ot emelkedett.
- A friss segélykérelmek száma 350 ezer volt múlt héten, ami jobb a megelőző heti 362 ezres adatnál, de a várakozásoknál (340 ezer) gyengébb.
- A Fed tegnap bejelentette, hogy a Bázel III. szabályainál több likvid eszköz tartására köteleznék a bankokat.
- Ma délután a UPS, a Moody’s és a Procter & Gamble publikálja negyedéves számait.
- Spanyolországban a munkanélküliségi ráta 26% lett, miközben az elemzők 26,1%-ra számítottak.
- Németországban a feldolgozóipari beszerzési menedzser index 51,5 pont lett a várt 51,4 pont helyett.
- Az eurózóna kompozit beszerzési menedzser indexe viszont alulmúlta a várakozásokat, 51,5 pont lett, miközben az elemzők 52,4 pontra számítottak.
- A várttól elmaradó munkaerő-piaci adat hatására nem volt érezhető változás a WTI árfolyamában, minimális mértékben, 97,1 dollárról 97,11 dollárra még növekedni is tudott, aminek fő oka, hogy a WTI diszkontja csökkent, ahogy a szállítóvezetékek kapacitása a karbantartási munkálatokat követően növekedett.
- Továbbra is 292 környékén jegyzik a forintot az euróval szemben, bár a korábban már érintett 292-as szinttől kissé megpattant, és a reggel órákban 292,4 körül alakult az árfolyam.
- Az ázsiai piacok gyenge teljesítményéhez nagymértékben hozzájárultak vállalat specifikus tényezők is, mint, hogy a Canon a korábbi 260 milliárd jenes profitvárakozását 240 milliárdra csökkentette, vagy hogy az LG adózott eredménye 34%-kal csökkent az előző évvel összehasonlítva. Ugyanakkor a Mitsubishi Motors pozitívan reagált arra, hogy a társaság megemelte éves profit előrejelzését.
- Az előzetesen publikált eredményvárakozással összhangban10.160 milliárd won (9,56 milliárd dollár) operatív eredményt publikált a Samsung, ami 26%-os növekedés, de kedvezőtlen tendencia, hogy az okostelefon szegmensben az olcsóbb készülékek térnyerésének eredményeként az operatív marzs 18,8%-ról 18,3%-ra csökkent.
- A Nikkei jelentős alulteljesítésében nagy szerepe volt a jen erősödésének a dollárral szemben.
- Japánban a várt 0,9%-nál magasabb 1,1% lett az infláció, elsősorban az élelmiszerek vártnál nagyobb mértékű drágulásának köszönhetően. Az energia és élelmiszerárak kiszűrésével számított infláció a vártnak megfelelően 0,0% lett.
- Elhalasztották a MOL és a horvát kormány közti tárgyalásokat, mivel a felek nem egyeztek meg a napirendi pontokban. A horvát kormány a menedzsment jogokat tárgyalná újra, míg a MOL a stratégiai tervekről beszélne. A hír enyhén negatív.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.