Egy amerikai film végkifejletén izgulhatunk. Van ebben minden, hiszen a rendező a helyzet magaslatán áll, jól megtanulta az összes giccses fordulatot. Most éppen a negatív főhős csapatában támadt zavar, hiszen azok egy része ki akart egyezni a jókkal, de a csapat egy része megmakacsolta magát. Igen, a rosszakra vonatkozó leosztás most a republikánusoknak jutott,...
- Vegyes mozgások a nyersanyagok piacán
- A 200 napos mozgóátlaghoz simul a forint
- Ázsiában is elromlott a hangulat
- Eladhatja a MOL-t a norvég olajalap?
- Kis csökkenésre számítunk ma a BÉT-en
- A legutóbbi tervezet szerint február 7-ig megemelnék az adósságplafont, január 15-ig pedig feloldanák a kormányzati leállást. A republikánusok a határidőkkel egyetértenek, de további módosításokat javasolnak, amit azonban a Fehér Ház elutasított.
- A Fitch Ratings tegnap piaczárás után azt közölte, hogy negatív figyelőlistára tette az Egyesült Államok legjobb „AAA” besorolását. A döntés hátterében az adósságplafon körüli viták állnak.
- A New Yorki feldolgozóipari index a vártnál rosszabb lett, 6,3 pontról 1,5 pontra csökkent a mutató, miközben az elemzők 4,5 pontra számítottak.
- A Citigroup harmadik negyedéves eredménye valamelyest elmarad az elemzői várakozásoktól. A bank árbevétele 18,2 milliárd dollár lett, alulmúlva a 18,5 milliárd dolláros várakozást. Az egy részvényre jutó eredmény pedig 1,02 dollár volt, a várt 1,04 dollárral szemben. A vártnál gyengébb teljesítmény részben a kötvényforgalomból származó bevételek 26%-os visszaesésének tudható be. A bevételek csökkenését költségcsökkentéssel próbálta ellensúlyozni a Citigroup. A papír árfolyama 1,5%-ot esett tegnap.
- A Coca-Cola részvényenkénti tisztított profitja 53 cent volt a harmadik negyedévben, ami megfelel a piaci várakozásoknak, és 2 centtel magasabb a tavalyi eredménynél. Az árbevétel pedig 12,03 milliárd dollár lett, ami enyhén alulmúlta a várakozásokat, és 2,5%-kal rosszabb a tavalyi számoknál. A csökkenő árbevételt az erősödő piaci versennyel magyarázta a vezérigazgató. Az árfolyam 0,7%- os mínuszban zárt tegnap.
- Az Intel piaczárás után publikált eredménye jobb lett a várakozásoknál, a részvényenkénti profit 58 cent lett az 54 centes várakozásokkal és a 60 centes bázissal szemben. Az árbevétel az előrejelzésekkel összhangban 13,5 milliárd dollár volt. A szerver chipek forgalmának 12%-os bővülése tudta ellensúlyozni a számítógép chipek forgalmának csökkenését. A menedzsment azonban beszállítói problémákra figyelmeztetett, ezért a részvény 2%-ot csökkent zárás után.
- A Yahoo! piaczárás után 34 centes részvényenkénti profitot jelentett, ami 1 centtel magasabb a várakozásoknál és 1 centtel elmarad a bázistól. Az erősödő piaci versenyt az Alibaba-ban lévő 24%- os részesedés tudta ellensúlyozni, amely növekvő nyereséget jelentett. Az árfolyam 1,7%-ot emelkedett zárás után.
- A német ZEW index 3 és féléves csúcsra, a várt 49,6 pont helyett 52,8 pontra emelkedett októberben. Az eurózónára vonatkozó mutató 58,6 pontra javult 59,1 pontról.
- A WTI típusú kőolaj árfolyama 102,19 dollárról 101,21 dollárra csökkent.
- A 20 napos mozgóátlag alá esett tegnap délelőtt a dollár árfolyama, majd a délutáni, illetve esti órákban egy dollárgyengülés volt látható, miután továbbra sincs megállapodás Amerikában. Azonban még így is a 20 napos mozgóátlag alatt sikerült zárnia, az árfolyam a nyitó 1,3561-es értékről 1,3524- ig csökkent.
- Az ázsiai piacok gyenge teljesítménye mögött elsősorban a globális félelem áll, miután Amerikában továbbra sem sikerült megegyezni sem az adósságplafon megemeléséről, sem pedig a kormányzat újraindításáról.
- A shanghai tőzsdén látott méretes eséshez hozzájárult, hogy a befektetők már most aggódva várják a pénteken publikálandó harmadik negyedéves GDP számokat.
- Tegnap Tiszaújvárosban letették a MOL csoporthoz tartozó TVK új butadién üzemének alapkövét. A 35 milliárd forintos beruházás keretében felépítendő üzem 2015-ben kezdheti meg a termelést. A butadién gyártás alapvetően magas marzsú tevékenység, a tervezett bevétel 8-15 milliárd forint.
- Mosonyi György, a MOL Felügyelő Bizottságának elnöke 2013. október 15-én 15.000 darab MOL részvényt értékesített 15.350 forintos átlagáron. A tranzakciót követően Mosonyi György tulajdonában 39.588 darab MOL részvény maradt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.