Erste kommentár 6.980 forintra emeltük Richter célárfolyamunkat a korábbi 6.485 forintról. Az okok között szerepel, hogy a 2016-os eredményvárakozást 18 százalékkal, míg az ideit 5...
6.980 forintra emeltük Richter célárfolyamunkat a korábbi 6.485 forintról. Az okok között szerepel, hogy a 2016-os eredményvárakozást 18 százalékkal, míg az ideit 5 százalékkal megemeltük. Az ok a magához térő orosz piac és az erre még egy lapáttal rátevő erősödő rubel. Ráadásul az erősödő amerikai bevételek is egyre komolyabb szerepet játszanak, ugyanis a cariprazine értékesítések jól alakulnak, és egyre komolyabb royalty bevételekre lehet számítani. A Richter hétfőn teszi közzé negyedik negyedéves eredményét, ami igencsak erős lehet a jó orosz értékesítési adatoknak, az erős rubelnek és az erős rubelből adódó pozitív pénzügyi eredménynek köszönhetően. Így az utolsó negyedévben 17,4 milliárd lehetett az eredmény a tavalyi 10 milliárddal szemben, az éves eredmény pedig 60 milliárd forint fölött alakulhatott, miközben az év elején a cég előrejelzései alapján arra lehetett számítani, hogy csak 40 milliárd körül lesz az eredmény. Így ez 50 százalékkal jobb, mint az év eleji becslés volt. Mivel a menedzsment mindig nagyon konzervatív előrejelzést ad, ezért a gyorsjelentés után is hasonló megnyilvánulásra számíthatunk.
A mai napon a DAX és a BUX indexben is oldalazó mozgásra számítunk. Az indexek továbbra is korrekcióban vannak a dinamikus oszcillátor szerint, ugyanakkor a 20-30 napos mozgóátlagok támasztják az árfolyamot.
Ledolgozták a kezdeti esést a vezető amerikai indexek a csütörtöki kereskedés során. Az S&P500 minimális, 0,06%-os emelkedéssel zárt, míg a Dow 0,03%-kal, a Nasdaq pedig 0,11%-kal csökkent.
Rendre pozitív meglepetéssel jöttek ki a nagy technológiai vállalatok a gyorsjelentési szezon során, azonban az Amazon negyedik negyedéves gyorsjelentése megszakította ezt a sorozatot. A vállalat 43,74 milliárd dolláros árbevételen 1,54 dolláros tisztított EPS-t ért el, így alulmúlta az elemzők 44,68 milliárdos bevétel-várakozását, azonban a profitsoron felülmúlta az 1,35 dolláros EPS-várakozást. A befektetőknek főként a következő negyedévre vonatkozó várakozás okozott csalódást, amit a cég a 33,25-35,75 milliárd dolláros sávban határozott meg a 35,95 milliárd dolláros várakozásokkal szemben. Az eredmények azt mutatják, hogy a vállalat ismét befektetési üzemmódba kapcsol, így az elkövetkező időkben nem számíthatunk gyorsan növekvő profitokra. A hírekre a részvények több mint 4%-ot estek piaczárás után.
Erős első gazdasági negyedévet jelentett a Visa. A pénzügyi szolgáltató 4,5 milliárd dolláros árbevételt ért el a várt 4,3 milliárddal szemben, míg a tisztított EPS 0,86 dollár lett a 0,78 dolláros várakozással szemben. A vállalat megerősítette azt, hogy 2017-ben az árbevétele 16-18%-kal növekedhet, aminek örültek a befektetők és a részvény több mint 3%-ot emelkedett piaczárást követően.
Távozott az Uber vezérigazgatója Trump gazdasági tanácsából. A beutazást tiltó rendelet megjelenését követően sok kritika érte Travis Kalanick-et a kormány munkájában való részvételéért, végül ő maga is elismerte, hogy az új elnöki rendelet nem összeegyeztethető az elveivel.
Az előző heti 45,2 pontról 46,6 pontra emelkedett a Bloomberg fogyasztói elégedettség indexe, így ismét a választásokat követő csúcsa körül tartózkodik a mutató.
Mérsékelt csökkenés jellemezte ma az ázsiai piacokat. Az egyhetes nemzeti ünnepet követően ma újra kinyitott a shanghai tőzsde, a részvényindex 0,5%-ot csökkent. A Hang Seng index 0,3%-ot csökkent, a Nikkei pedig stagnált.
A kínai jegybank váratlanul 10 bázisponttal megemelte a rövid repók kamatát. Hasonló lépésre 2013 óta nem volt példa. A döntést szándékosan a kínai holdújév utánra időzítették, amikor amúgy is elkezd csökkenni a piac likviditási szükséglete. Év elején már láthattunk néhány likviditásszűkítő intézkedést, mellyel a tőkekiáramlást igyekeztek akadályozni, ezek sorába illeszkedik a mostani intézkedés is.
A Caixin feldolgozóipari beszerzési menedzser index januárban 51,0 pont lett Kínában, szemben az 51,8 pontos várakozással és az 51,9 pontos előző havi értékhez.
A japán Nikkei szolgáltatóipari beszerzési menedzser index is kissé visszább csúszott januárban. Az index értéke 52,3 pontról 51,9 pontra csökkent.
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow és az S&P a negatív, a Nasdaq és a DAX a pozitív tartományban volt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.