Ma gyorsjelentés dömpinggel találkozhatunk. Itthon a MOL tette közzé a számait, a cég üzemi szinten a vártnak megfelelően, míg nettó szinten a várt fölött teljesített. Az OMV és a Lotos is jelentett. A sógorok olajcége üzemi szinten (mind tisztított, mind publikált) és nettó profit szinten is jobb eredményt hozott, a finomítói üzletág várakozásoknál jobb...
- Az 1.300 dolláros ellenállás állította meg az aranyat
- Tovább tart a dollár korrekciója
- Japán vezette az emelkedést
- Várakozásoknak megfelelő a MOL eredménye
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Közel 4%-ot esett a Tesla árfolyama, miután a Lazard Capital Markets LLC elemzője leminősítette a vállalatot.
- Az Apple megnyert egy szabadalmi csatát a Samsunggal szemben, emiatt közel 3%-ot emelkedett zárásra az árfolyam. Ráadásul sajtóértesülések szerint szeptember 10-ére tűzte ki a társaság az új iPhone bemutatásának időpontját.
- A BlackBerry árfolyama is szépen teljesített, több mint 10%-kal erősödött a kurzus, miután a vállalat felállított egy bizottságot, amelynek feladata a stratégiai lehetőségek vizsgálata, és akár a cég eladása is szóba jöhet.
- 11 órakor az eurózónára vonatkozó ipari termelési adat érkezik.
- Napok óta meredeken emelkedik az arany kurzusa, és tegnap megközelítette az 1.300 dolláros ellenállást. Az emelkedés főként short zárásoknak köszönhető, ezért elképzelhető, hogy az 1.300 dolláros szint környékén már elfogy az erő az aranyban, és ismét lefelé indul a kurzus.
- A 30 napos mozgóátlagról pattant felfelé az EUR/HUF árfolyam: 296,17-ről 297,43-ig. A tegnapi emelkedést ma reggel egy csökkenés követte, melynek során az árfolyam visszatesztelte a 20 napos mozgóátlagot. Reggel 8 órakor 297 környékén kereskednek a forinttal.
- A gépipari megrendelések 4,9%-kal emelkedtek júniusban év/év alapon, ami meghaladta a várakozásokat, ami 2,6%-os bővüléssel kalkulált.
- A Hang Seng 0,9%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index értéke 0,1%-kal csökkent.
- A MOL bejelentette azt is, hogy eladja az oroszországi ZMB mezőjének 50%-át. Az árat nem közölték. A MOL árulja a mezőhöz szorosan kapcsolódó Surgut-7 kutatási blokkot is. A ZMB a legutóbbi időben már csak napi 7 ezer hordó termelést mutatott a MOL felé szemben a 2005-ös csúcshoz képest, amikor ez 25 ezer hordó volt a napi kitermelt mennyiség. A mező 33,3 millió hordó 2P tartalékkal rendelkezik. A vételárat mi 120-150 millió dollárra becsüljük, 4-5 dollár/készlet alapján árazva a Surgut-7-tel együtt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.