A vasárnapi óraátállítás után ismét hazai idő szerint fél 4-kor nyitnak az amerikai tőzsdék
Nyugodtan telt a hosszú hétvége. Bár az ázsiai piacok többsége nyitva volt és hétfőn már az amerikai tőzsde is kinyitott, alapvetően csak visszafogott mozgás volt látható a részvénypiacokon. A legfontosabb adat a tegnap megjelent amerikai februári PCE infláció volt, ami a várakozásoknak megfelelően 1% volt, vagyis az infláció emelkedése nem okoz akut problémákat a...
A Richter ma bejelentette, hogy az Európai Gyógyszerügynökség befogadta törzskönyvezési kérelmét új antipszichotikumára, a skizofrén felnőtt betegek kezelését célzó cariprazine-ra. A lépés abszolút várható volt, miután az FDA az amerikai jóváhagyást már 2015 szeptemberében megadta, sőt a napokban VRAYLAR márkanéven már el is kezdődött az értékesítése.
Ma oldalazásra számítunk a hazai részvénypiacon.
- Pirosban nyithatnak az európai tőzsdék?
- 39 dollár felett a WTI, csökken az arany ára Janet Yellen beszéde előtt
- Hat napja tartó sorozat ért véget a dollárban
- Gyenge japán adatok érkeztek
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- A vasárnapi óraátállítás után ismét hazai idő szerint fél 4-kor nyitnak az amerikai tőzsdék.
- John Williams, a San Franciscó-i Fed elnöke a CNBC-nek adott interjúban arról beszélt, hogy az USA gazdasága jól teljesít, az infláció stabilizálódik és a foglalkoztatottság is látványosan növekszik. A globális gazdaság, különösen Kína és Brazília van jelentős hatással az Amerikára, amely az inflációs illetve munkaerőpiaci célokat is befolyásolhatják. Az USA-ban nincs szükség negatív kamatszint bevezetésére, a Fed továbbra is a beérkező adatok függvényében hozza majd meg a döntéseit. Williams idén nem szavazó tag a Nyíltpiaci Bizottságban.
- Pénteken negyedik negyedéves GDP adat érkezett, amely felülmúlta az elemzői várakozásokat. A végleges adat szerint a gazdaság 1,4%-kal bővült, miközben az elemzők 1%-ra számítottak.
- A függőben lévő lakásértékesítések éves alapon 5,1%-kal bővültek februárban, amely lényegesen jobb a várt 0,4%-os zsugorodásnál.
- A Financial Times szerint a Yahoo április 11-ig várja a választ levelére, amit potenciális befektetőknek küldött ki. A kérdés csupán annyi, hogy a társaság internetes üzletága, ázsiai eszközei érdeklik-e őket, és ha igen, akkor miért és milyen módon kívánnak érte cserébe fizetni.
- Warren Buffet cége immáron 9,9%-os részesedést birtokol a Wells Fargo-ban. Amennyiben 10% fölé emelkedne a tulajdonrész, akkor már a Fed jóváhagyása kell a további vásárlásokhoz.
- Egyes vélemények szerint annak ellenére, hogy Németország támogatta az EKB újabb körös lazítását, nem feltétlen ért vele egyet. Az esetlegesen kialakuló eszközár buborék mellett problémát jelenthet, hogy a periféria országok „rossz eszközeinek” mérlegbe való bekerülését később az adófizetőiknek kell megfizetniük.
- Az arany ára 1.220 dolláron stabilizálódott. A piaci esés az elmúlt napokban főleg amiatt történt, mert a piac pesszimistább lett az USA kamatpolitikájával kapcsolatban. Janet Yellen ma délután mond beszédet, aminek a fő témája az USA kamatok alakulása lehet. Az arany továbbra is az egyik legjobban szereplő eszköz az idei évben, de a teljesítménye jelentősen romlott az elmúlt hetekben.
- A múlt heti látványos forintgyengülés után nyugodtan indult a hét az EUR/HUF devizapárban. Az árfolyam 313,5 környékén oldalazott, és a ma reggeli kereskedésben is itt mozog az árfolyam, de az átmeneti megálló után van még tere a forint gyengülésének. A következő ellenállás 316,3-nál található.
- Februárban a japán munkanélküliség váratlanul 3,3%-ra emelkedett a múlt havi és egyben várt 3,2%- ról. A kiskereskedelmi forgalom sem festett rózsás képet. Februárban év/év alapon mindössze 0,5% volt a bővülés mértéke, miközben a piac 1,6%-os növekedésben bízott.
- A kínai jegybank 60 milliárd jüan értékű friss likviditást nyújtott a piacoknak 7 napos repo formájában.
- Kínában leginkább az ingatlanközvetítő cégek árfolyama esett, miután olyan félelmek jelentek meg, hogy egy új szabályozás csökkentené az eladások volumenét.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.