A Wall Street Journal információi szerint már közel a megállapodás a Fehér Ház és a republikánusok között az adósságplafon megemeléséről, így nem megy „csődbe” az USA költségvetése decemberben. Ha tető alá hozzák a megállapodást, akkor 2017 végéig nincs okunk az aggodalomra. Mindeközben a tegnapi adatok alapján az amerikai ingatlanpiac is kissé...
Mindeközben a tegnapi adatok alapján az amerikai ingatlanpiac is kissé megbicsaklani látszik. Így talán nem is meglepő, hogy az általános „kamatszinten tartós / csökkentős” hangulatban az olaj ára tovább szánkázik lefelé, és a mai napon el is érte az első komolyabb támaszszintet 43,5 dollár hordónkénti árfolyamnál. Ha a szintet áttöri, további 4-5 dolláros csökkenés jöhet, a 38 dollár körüli szintig.
Ami az indexeket illeti, a DAX megállt a nagy száguldás után, és ma egy kismértékű csökkenés is jöhet. A BUX meg még nem állt meg, így tovább „száguldhat” a 22.400 pont irányába.
- Halad is meg nem is a görög egyeztetés
- Ismét gyengült a WTI, stabil maradt az arany ára
- Gyorsan elillant a forint jó hangulata
- Megosztott a piac Japán miatt A Magyar Telekom adatközpont szolgáltatást nyújt a Coca-Cola-nak
- Kis emelkedésre számítunk ma a hazai börzén
- A tegnap délután érkezett újlakás-értékesítési adatok gyengén sikerültek, 549 ezer darab helyett 468 ezerre süllyedtek az eladások szeptemberben. Havi alapon 11,5%-os a visszaesés, szemben a várt
- 0,6%-kal.
- Az amerikai szabályozó hatóság jóváhagyta, hogy a Wal-Mart tesztelje a drónokkal való kiszállítást. Ezzel a lépéssel az Amazon után eredhet a cég, akinek minden újítás jól jön, ugyanis nemrég közölték, hogy az emelkedő bérek és az árverseny miatt a következő évben csökkenni fog a profitja.
- A mai napon nyitás előtt érkezik az Alibaba, a Merck & Co, a Pfizer és az UPS gyorsjelentése, zárás után pedig az Apple, a Twitter és a Gilead rántja le a leplet legfrissebb számairól.
- Egy vezető európai uniós tisztviselő szerint a görög mentőcsomaggal kapcsolatos tárgyalások haladnak, de még mindig van mit tenni. Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság alelnöke ugyanakkor azt nyilatkozta, hogy a két fél nem ért egyet a szükséges jogi változtatásokban. Amíg ez ügyben nincs előrelépés, addig a következő 3 milliárd eurós folyósítás nem fog megtörténni Athén felé.
- A brit gazdaság veszíthet lendületéből a harmadik negyedévben. Az előzetes GDP adatokra vonatkozó becslés 0,6%-os értéke 0,1%-kal alacsonyabb az előző negyedéves értéknél. Számos adat ebbe az irányba mutatott az elmúlt időszakban, gondoljunk csak arra, hogy Kína hatodik legnagyobb export partnere Nagy-Britannia.
- Az arany 1.172 dollárra tudott visszaerősödni. A piac egyre bizonytalanabb a Fed kamatemelés időpontjával kapcsolatban, sőt, egyre több vélemény lát napvilágot, hogy a külpiaci bizonytalanságok miatt a Fed egyáltalán nem fog a közeljövőben kamatot emelni. Az aranyra emiatt egyre optimistábbak a befektetők, sőt, a nyersanyagárak csökkenésével az infláció sem fog felpörögni, így a belpiaci okai is csökkennek a kamatok emelésének.
- Visszapattant tegnap a 1,10-es támaszról az EUR/USD, és zárásig 1,105-ig korrigált a devizapár. Az 1,11-es ellenállást még visszatesztelheti az árfolyam mielőtt a dollár újra az erősödés irányába indulna.
- Az Egyesült Királyságból délelőtt érkező harmadik negyedéves GDP adat miatt az EUR/GBP devizapár mozgása lehet érdekes a mai kereskedés során. Az árfolyam a 0,72-es támasz környékén mocorog, a szint törésével további jelentős tere nyílna az esésnek.
- Teljesen megosztottak az elemzői várakozások a pénteki japán kamatdöntést megelőzően. A Bloomberg által megkérdezett 36 elemző közül 16 várja a pénteki ülésen az eszközvásárlási program kibővítését, 8 elemző várja, hogy bővíteni fognak ugyan a programon, de még nem most, a maradék 12 elemző pedig nem számít az eszközvásárlási program megváltoztatására.
- A kínai ipari vállalatok profitja szeptemberben 0,1%-kal csökkent, ami némi megnyugvást jelent az augusztusi 8,8%-os zuhanást követően.
- A kínai jegybank újabb likviditást nyújtott 7 napos repo keretében a pénzügyi intézmények számára.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.