S&P500 - 2026/10 - napi
Nem sikerült új csúcsra kifutnia az indexnek, esésbe fordult az elmúlt időszakban.
| Timeframe | Irány | Támaszok | Ellenállások |
|---|---|---|---|
| Napos | ![]() |
6.556; 6.718 | 7.000; 7.200 |

Továbbra is a feltételezett éken belül mozog az árfolyam, az esést az ék alsó szára fogta meg.
A korábban említett long indikátor-konfiguráció nem érte el a célárát, azonban a jelzés továbbra is érvényben van.
A következő időszakban továbbra is maradhat az ékben az árfolyam, a jelenlegi adatok alapján a jövő héten törhet majd ki belőle, a lefordulás miatt a déli irányú letörésre van nagyobb esélye.
A következő időszakban továbbra is maradhat az ékben az árfolyam, a jelenlegi adatok alapján a jövő héten törhet majd ki belőle, a lefordulás miatt a déli irányú letörésre van nagyobb esélye.
Korábbi elemzések relevanciával rendelkező tartalma:
2026/9
A piac megkapta az esés lehetőségét (pl.: fordulós divergencia), nem élt vele, így nagyobb esélyét látjuk annak, hogy új csúcsra fut az index a következő időszakban. Az elmúlt hetekben látott mozgás tetőépítésre hasonlít, melyből trendfordulat következhet be a későbbiekben.
Megjelent és megerősítést kapott egy másik konfiguráció, melynek a célára 7.005, bekövetkezési valószínűsége 58%. Érdekessége a jelzett szintnek, hogy pont a korábbi tetőket összekötő egyenes vonalára esik a célár (kékkel). Ez a szint a korábbi történelmi csúcs felett helyezkedik el.
Kialakulhat egy Rising Wedge formáció (szintén kékkel), mely esést hozhat február valamikor hónap folyamán. Jelenleg a két szár között tartózkodik az árfolyam, az esés előtt valószínű, hogy a felső szárat megérinti az árfolyam. Szintén lehetséges, hogy ennek az alakzatnak a felső szára nem a kék, hanem a piros jelölés mentén alakul ki, ebben az esetben nagyobb emelkedés is érkezhet a piacra, mint a kékkel jelölt verzió esetében.
2026/8
Új csúcsra futott az index, ami azt jelenti, hogy az Ending Diagonal verziót a charton jelölt formában el kell vetni. Több nyitott kérdés van a charton, mint amire magas megbízhatóság mellett választ is lehet adni. Nem lehet kizárni az Ending Diagonal verzióját, de ebben az esetben még nem alakult ki az alakzat teljesen.
A bejegyzésben foglaltak kizárólag az író személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Bank Hungary Zrt., az Erste Befektetési Zrt. vagy az Erste Alapkezelő Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának. A bejegyzés tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.
A BRAD az Erste Beefektetési Zrt. ügynöke.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. Jelen dokumentum a rá irányadó jogszabályok alapján marketing közleménynek minősül, nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
- Az Erste Befektetési Zrt. felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank.
- Az ajánlást az Erste Befektetési Zrt. a kibocsátóval nem közölte.
- Az elemzésben közölt információk forrását az adott grafikon vagy táblázat alatt külön jelezzük.
Az elemzés készítése során használt módszertannal, értékeléssel, valamint a becslés, előrejelzés, célárfolyam készítésekor használt feltételezésekkel kapcsolatos további információkat az Elemzési hirdetményben találhat. Az Elemzési hirdetmény ezen túlmenően magyarázatot ad az ajánlások (Long, Short) jelentésére.
Az ajánlás a következő időtartamra (befektetési időtartam) vonatkozik: Az ajánlás a célárfolyam teljesüléséig, vagy a stop-loss aktiválódásáig érvényes.
Az ajánlás tervezett aktualizálása: Társaságunk az általa korábban kiadott elemzéseket külön nem aktualizálja. Erre tekintettel, kérjük vegye figyelembe a fent megjelölt befektetési időtartamot, amelyre ajánlásunk vonatkozik.
Kockázati figyelmeztetés: Felhívjuk figyelmét arra, hogy az értékpapírokba történő befektetés különböző kockázatokat hordoz magában, ezért befektetési döntése meghozatala előtt körültekintően értékelje az egyes értékpapírok termékparamétereit! Társaságunknál elérhető termékekről részletes tájékoztatás – mely tartalmazza az adott termékekben rejlő kockázatokat is – a weboldalunkon található Erste Market Dokumentumok – Erste Market anyagokban érthető el. A társaságunk által terjesztett befektetési ajánlások listája a következő helyen érhető el, ugyanitt megtalálhatók az adott instrumentumra esetlegesen adott is.
Összeférhetetlenségi nyilatkozat
A Társaság képviselői és alkalmazottai a törvények által lehetővé tett mértékben a Vállalat értékpapírjaiban pozícióval (vagy a Vállalattal kapcsolatos opciókkal, warrantokkal vagy jogokkal, vagy a Vállalat pénzügyi eszközeiben vagy más értékpapírjaiban érdekeltséggel) rendelkezhetnek. Továbbá a Társaság, annak társult vállalatai, képviselői és alkalmazottai befektetési banki szolgáltatásokat ajánlhatnak fel a Vállalatnak. Társaságunk minden szükséges lépést megtesz az érdekellentétek lehető legteljesebb elkerülése érdekében. E cél megvalósítása érdekében - többek között - ún. kínai falak kerültek felállításra, amelyek elválasztják az üzleti és elemzési területet. A kínai fal tényleges és virtuális korlátok felállítását jelenti az információáramlás korlátozása, adott esetben megtiltása érdekében (például: fizikai elválasztás, informatikai elválasztás). Ezen kívül korlátozzuk és nyomon követjük munkavállalóink saját számlás kereskedését. A befektetési ajánlások tekintetében az összeférhetetlenség megelőzésére és elkerülésére létrehozott belső szervezeti és igazgatási megoldások, valamint információs korlátok leírása az Elemzési hirdetményben található.
Az Erste Befektetési Zrt. folyamatosan nyomon követi az ajánlásban foglalt kibocsátókkal kapcsolatos összeférhetetlenségi eseteket. Az azonosított összeférhetetlenségi esetekről és kezelésükről az alábbiakban tájékozódhat.
