Eljött a kamatdöntés napja. A piac egységes, sem az elemzők sem a piaci szereplők, és mi sem várunk kamatemelést. Ha mégis ilyen lépésre szánná el magát a Fed, az nyilván komoly piaci turbulenciákat okozna. Ugyanakkor a szinten tartás hozhatna kis örömöt a piacokra. Ugyanis az látszik, hogy a részvénypiacok félnek a ma esti döntéstől. Persze ebben valószínűleg más...
Ma jelent meg az Erste olajipari elemzőjének szektor elemzése, amely alapján a követett szektortagok közül a favorit a MOL. Ha a csoportot nézzük, akkor a MOL az egyértelműen legolcsóbb részvény mind a P/E mind az EV/EBITDA ráta alapján. Ugyanis erős eredményre számítunk, amelynek az oka a továbbra is fennmaradó erős finomítói marzsok. Így nem meglepő, hogy a PKN-t is szeretjük. Ha a MOL grafikonra nézünk, akkor azt látjuk, hogy jelenleg egy támasz szintnél áll (rés) és elvileg innen fordulhat újra észak felé az árfolyam, de erre utaló jelet eddig nem sokat adott. A mai napon oldalazó piacra számítunk mind a BUX-ban, mind a DAX indexben, ami a Fed döntés előtti kivárással magyarázható.
- Svájci kamatdöntés a fókuszban
- Hatalmas emelkedés a WTI árában, az arany is emelkedni tudott
- Oldalaznak a devizapárok a Fed döntése előtt
- Leminősítették Japánt
- 17.900 forintra emeltük MOL célárunkat, ajánlásunk továbbra is Vétel
- A Moody’s rontotta az FHB hosszú lejáratú betéteinek besorolását
- Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén
- Tegnap érkeztek az augusztusi inflációs számok. Az áremelkedés éves üteme a vártnak megfelelően 0,2% lett, a maginfláció pedig 1,8%-on stagnált, miközben az elemzők 1,9%-ot vártak. Ezek az adatok kulcsfontosságúak a mai Fed döntés előtt, és inkább arról árulkodnak, hogy a jegybank várjon még a kamatemeléssel.
- Fontos makrogazdasági adatok érkeznek ma a tengerentúlról, a Fed kamatdöntő ülése 20 órakor ér majd véget, az elemzők többsége nem számít kamatemelésre. Délután érkeznek a szokásos friss segélykérelmek, illetve lakáspiaci adatokat is publikálnak.
- Újra előveheti a piac a Microsoft-Salesforce akvizíciót, amit négy hónapja már megszellőztettek. Akkor arról lehetett hallani, hogy a Microsoft 55 milliárd dollárt fizetett volna, míg a Salesforce 70 milliárdban gondolkodott. Utóbbi érték komoly prémiumot jelentene, ugyanis a cég piaci kapitalizációja 47,9 milliárd dollárra rúg jelen pillanatban.
- Az Apple 25-30 millió dollár közötti összegért veheti meg a Mapsense névre keresztelt, térképszoftverekkel foglalkozó start-up-ot.
- Az Oracle negyedéves eredménye megverte az elemzői várakozásokat profit soron, míg a bevételek kismértékben elmaradtak a várttól. A cég eladásai 8,45 milliárd dollárra rúgtak a várt 8,53 milliárd helyett, miközben az EPS 1 centtel haladta meg a várt 52 centes eredményt. A Salesforce térhódítása miatt azonban a felhő alapú szolgáltatások bevételei csupán 611 millió dollárt értek el a 630 millió dolláros prognózis helyett.
- A Prorata felmérése szerint a Szíriza 28%-os, az ND pedig 24%-os szavazati aránnyal áll a vasárnapi görög választások előtt. Az UoM ezzel szemben azt jelzi elő, hogy az ND vezet 30%-kal a Szíriza 29,5%-os szavazati arányával szemben.
- Az eurózóna augusztusi inflációs adata a várt 0,2%-os érték helyett 0,1% lett. A mai napon a svájci kamatdöntő ülésre lesz érdemes figyelni.
- Az arany 1.120 dollárra emelkedett. A növekedéshez hozzájárult a legutóbbi inflációs jelentés, ami azt mutatja, hogy az Egyesült Államok fogyasztói árainak növekedése továbbra is alacsony, ami a kamatemelések elhalasztását sugallhatja a döntéshozók körében. A piac a ma esti Fed döntésre koncentrál leginkább, magyar idő szerint este 8 órakor jelenik meg a Fed döntése a piacon.
- Napok óta a Fed kamatdöntő ülése tartja lázban a piacokat, a tegnapi kereskedésben és a ma hajnali órákban is szűk sávban oldalazott az EUR/USD devizapár 1,13 környékén. Ma estig nagy elmozdulásra nem számítunk.
- Augusztusban a japán export a várt 4,3% helyett csak 3,1%-kal bővült. Az export lassulását elsősorban a kínai növekedési félelmek vetették vissza, és ezzel összhangban 4,6%-kal csökkent a Kínába irányuló külkereskedelem volumene is. Az import esetében a vártnál nagyobb volt a visszaesés. Az import 3,1%-kal esett vissza, míg a piac 2,5%-os csökkenésre számított.
- Az S&P a japán államadósság besorolását a korábbi AA- besorolásról A+ minősítésre rontotta stabil kilátások megfogalmazása mellett. Az elemzőház pesszimista a kormány növekedést serkentő és deflációt elkerülni szándékozó intézkedéseivel kapcsolatban. A leminősítésnek nem volt érezhető hatása az USDJPY piacán.
- A Moody’s egy fokozattal B3-ról Caa1-re rontotta az FHB hosszú lejáratú betéteinek a hitelbesorolását. Az FHB Counterparty Risk (CR) ratingje B2(cr)-re módosult a korábbi B1(cr)-ről. A hosszú lejáratú betétek kilátásait a Moody’s stabilra javította a korábbi negatívról.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.