Az elmúlt néhány nap legforróbb sztorija az olaj szárnyalása, amelyre nem volt példa az elmúlt 25 évben. Tegnap két hír is fűtötte az olajár emelkedést. Egyrészt az OPEC kitermelése cirka 200.000 hordóval csökkent augusztusban Iraknak köszönhetően, mivel délen csökkentek a szállítások, másrészt északon a csővezetéket bombatalálat érte még korábban. Így 31,4 millió...
Az ázsiai negatív hangulat Európára is rányomja bélyegét. A DAX jelentős csökkenést mutat. Gyakorlatilag a csökkenő trendcsatorna aljáig emelkedett az elmúlt napokban, és innen fordul le. Az is lehet, hogy új mélypontot fog ütni, mielőtt ténylegesen újra emelkedő trendbe kerül. Persze az még messze van, mert a csapott váll-fej alakzatból (amiről már korábban is beszéltünk) 8.900-9.000 pont körül van a cél. A BUX esetében is csökkenésre számítunk a mai napon.
- 2011 óta nem zártak ilyen rossz hónapot az európai tőzsdék
- Hatalmas emelkedés a kőolaj piacán, kismértékben javult az arany megítélése is
- Ismét gyengülni kezdett a forint
- 6 és fél éves mélyponton a kínai feldolgozóipari kilátások
- A vártnál rosszabb eredményt közölt az FHB
- Csökkenésre számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén
- 0,69%, Nasdaq -1,06%, S&P500 -0,85%).
- A chicagói beszerzési menedzser index augusztusi 54,4 pontos értéke nagyjából megfelel a várakozásoknak.
- Több kínai nagybefektető is összefogott annak érdekében, hogy létrehozzák a NextEV nevű vállalatot, amely elektromos autókat gyártana. Ez pedig az jelenti, hogy konkurenciát kaphat a Tesla. Az első modellt már jövőre bemutathatják, és a fejlesztésben részt vesznek a nagy autógyártóktól érkező szakemberek is. A befektetők között megtalálható a Hillhouse is, akinek az Uber-ben is részesedése van.
- A Google bejelentette, hogy megállapodott a Sanofi gyógyszergyártóval, és a cukorbetegség kezelésével kapcsolatos fejlesztéseket terveznek. A társaságnak már vannak hasonló fejlesztései, a Novartis céggel például speciális kontaktlencséken dolgoznak.
- A Wal-Mart a költségcsökkentés jegyében úgy döntött, hogy egyes üzletekben az alkalmazottak kevesebb órát fognak dolgozni.
- Délután érkezik az ISM feldolgozóipari index, illetve tengerentúli gépjármű értékesítési adatokat publikálnak.
- Az európai részvényindexek összességében 8-10% közötti eséssel zárták az augusztust. Hasonló hónapra az elmúlt évek bikapiacán nem volt példa, utoljára 2011 augusztusában estek ennél nagyobb mértékben a részvényindex egy hónap leforgása alatt.
- A görög Eurobank vezetője szerint a bankoknak még azelőtt tőkeemelésre lesz szükségük, hogy a tőkekorlátozásokat feloldanák. Becslések szerint a görög bankrendszer feltőkésítése 25 milliárd eurót igényelhet.
- Ma a 9.55-kor érkező német munkaerőpiaci adatokra és a 10.00-kor megjelenő eurózónás végleges feldolgozóipari beszerezési menedzser indexre lesz érdemes figyelni.
- Az ukrán parlament tegnap megszavazta a decentralizációt célzó alkotmánymódosítást. Az új törvény heves ellenállást váltott ki, ugyanis az különleges jogokat nyújtana a szakadárok által ellenőrzött területeknek.
- A gyenge kínai beszerzési menedzser index miatt a befektetők elkezdték venni az aranyat, ami 1.142 dollárig tudott nőni. A piac aggódik a gyenge kínai makroadatok miatt, amelyek egyértelművé tették, hogy Kína gazdasága lassul. A PMI 49,7 ponton áll, az 50 pont alatti érték a gazdaság zsugorodását és a rendelésállományok csökkenését mutatja.
- Az EUR/USD tegnap elég látványosan visszapattant a 20 napos mozgóátlagról. Az emelkedés 1,117- ről indult, és a reggeli órákban újabb emelkedést láthattunk, ezúttal az 1,127-nél található 200 napos mozgóátlagig emelkedett az árfolyam. A következő ellenállás 1,143-nál található.
- Az ausztrál jegybank a várakozásoknak megfelelően 2,0%-on tartotta az alapkamatot.
- A kínai termelői beszerzési menedzser index a júliusi 50 pontról a várakozásokkal összhangban 49,7 pontra csökkent. Az 50 pont alatti indexérték gazdasági visszaesést jelez. A szolgáltató szektorban is visszaesés volt tapasztalható. A korábbi 53,9 pontról 53,4 pontra esett vissza.
- A piaci alapú Caixin (korábban HSBC) PMI összességében csökkenést mutatott, de például az ipari aktivitást mérő komponens váratlanul bővülni tudott.
- A Toshiba csaknem 4%-ot esett, miután a cég újabb 10 esetben fedezett fel számviteli hibákat a könyvelésében.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.