Nagyon erős, 2007 óta nem látott megkezdett lakásépítési adatok láttak napvilágot az USA-ban tegnap, de ez sem hatotta meg a piacokat. Továbbra is a kínai félelmek uralják a piacot, ami a német indexen is jól látszik. Közben ugyan a görögöket két fokozattal felminősítette a Fitch, és zajlik a mentőcsomag jóváhagyási procedúra (ma a németeken van a sor), de ezeknek...
Különben minden kritikus szinten van. A Raiffeisen ma publikálta eredményét, ami szinte minden soron jobb lett a várakozásoknál, miközben a részvény árfolyama a 12 eurós támaszszinttel küzd már napok óta. Innen el kellene rugaszkodnia az árfolyamnak fölfelé, de az OTP esetében már láttuk, hogy mennyire nem mennek mostanában az ilyen mozgások. Apropó! Ha már OTP, az is kritikus szinten van. Ha ez az 5.550 pont környéke törik, akkor 5 340 illetve az 5.200 pont környéke szolgálhat támaszul. Ráadásul nincs jó hírünk, hiszen a BUX tegnap (négy napos konszolidációt követően a 30 napos mozgóátlagon) elég határozottan indult el lefelé a 21.800 és 21.300 pontok környékén levő támaszszintek felé. S ha már itt tartunk, a DAX-ban is hasonló a helyzet, csak a 200 napos mozgóátlaggal, még annyi különbséggel, hogy ma reggel esett át rajta. Különben 10.800 pontnál még van egy támaszszint, ami mentsvár lehet, de a nagyobb szint 10.500 pont környékén a szökési résnél van. Mindezek alapján ma nagy valószínűséggel a BUX és a DAX is a negatív tartományban fog zárni.
- Jó hírek érkeztek Görögországból
- Kicsit javított a WTI, stabil az arany
- Ismét gyengülhet a dollár
- Nem maradt válasz nélkül a jüan leértékelése
- Csökkenésre számítunk ma a BÉT-en
- A Wal-Mart tegnap délben publikálta második negyedéves gyorsjelentését, amely összességében rosszabb lett a várakozásoknál, ráadásul a menedzsment rontott az idei évre vonatkozó várakozásán. A februári 4,7-5,05 dollár közötti EPS előrejelzést 4,4-4,7 dollár közé csökkentette a társaság, miközben a folyó negyedévre 0,93-1,05 dollár közötti részvényenkénti profittal számolnak, szemben az 1,08 dolláros elemzői várakozásokkal. A július 31-én záruló második negyedévben a profit 1,08 dollár lett részvényenként, ami gyengébb, mint az 1,12 dolláros elemzői várakozás. A devizaárfolyamok változásának negatív hatása mintegy 4 centre rúg részvényenként. A társaság árbevétele 120,2 milliárd dollár lett, ami 0,5 milliárd dollárral jobb a várakozásoknál. A papír 3,4%-os mínuszban zárta a kereskedést.
- A Home Depot is publikálta második negyedéves számait. A tisztított részvényenkénti profit 1,1 dollár volt, ami 1 centtel haladta meg a piaci várakozásokat. A társaság árbevétele 24,83 milliárd dollárra emelkedett, felülteljesítve a 24,66 milliárd dolláros előrejelzést. A tengerentúli értékesítések 5,7%-kal emelkedtek, szemben a várt 4,3%-kal. A menedzsment javított az idei évre vonatkozó előrejelzésén, jelenleg 5,31-5,36 dollár közötti részvényenkénti profittal számolnak (ez 13-14%-os bővülést jelentene), a májusban publikált 5,24-5,27 dollárral szemben. Az idei évben 4,1-4,9%-kal nőhet az árbevétel, míg korábban 4-4,6%-os bővülést várt a társaság. Enyhe pluszban vannak nyitás előtt a részvények. Az árfolyam tegnap 2,6%-os pluszban zárt.
- A megkezdett lakásépítések adat júliusban kedvezőbben alakult a vártnál: 1,18 millió helyett 1,2 millió lakás kezdtek el építeni, ez pedig 2007 októbere óta nem látott kedvező adat. Viszont az építési engedélyek száma a várt 8% helyett 16,3%-kal esett vissza az elmúlt hónapban.
- Júliusi inflációs adat és a Fed legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve érkezik ma a tengerentúlról.
- Az EKB 89,7 milliárd euróra csökkentette a görög bankoknak nyújtott sürgősségi likviditás (ELA) összegét a csökkenő kereslet miatt. Vagyis a bankok működése kezd normalizálódni, megállt a betétkiáramlás, sőt talán már a visszaáramlás is elkezdődhetett.
- A Fitch a görög államadósság korábbi CC hitelminősítését CCC-re javította. A döntést azzal magyarázták, hogy megszületett a megállapodás harmadik mentőcsomagról.
- A várakozásoknak megfelelően tegnap jóváhagyta a spanyol parlament a görög mentőcsomagot, ma pedig a német parlament szavaz róla, de az eddigi nyilatkozatok alapján itt is elfogadásra kerül a törvény.
- Tegnap délelőtt jelentek meg a brit inflációs adatok. A maginfláció váratlanul begyorsult, a korábbi 0,8%-ról 1,2%-ra ugrott, míg a piaci várakozás csak 0,9% volt. Az adatra a font erősödéssel reagált, mivel a megugró infláció (még ha csak a maginfláció szintjén is) korábbi kamatemelést jelent. Erre erősített rá David Miles, a monetáris tanács tagja, aki azt nyilatkozta, hogy nagyon hamar jöhet a kamatemelés.
- Az elemzői konszenzusnak megfelelően a török jegybank nem változtatott a 7,5%-os alapkamaton. Mindössze egy-egy elemző várt 50-100 bázispont közötti kamatemelést.
- Tegnap a vártnál kedvezőbb gyorsjelentést tett közzé a svájci csokoládégyártó, a Lindt. A cég annak ellenére jelentős bővülésről számolt be, hogy sem a magas nyersanyagárak, sem az erős svájci frank nem segítette az üzleti környezetet. Az első féléves adózott eredmény 17,5%-os növekedéssel 90,6 millió svájci frankra emelkedett. Amerikában és Nagy-Britanniában is kétszámjegyű volt a növekedés, ami alapján nőtt a cég piaci részesedése.
- Az arany meglehetősen stabil volt 1.119 dolláron annak ellenére, hogy a hírek szerint Venezuela jelentős mennyiségű aranyat készül piacra dobni, mivel fedezni szeretné a hiányzó olajbevételeit. Az ország 11,6 millió uncia aranyat birtokol jelenleg. Az aranyat 2011-ben és 2012-ben visszaszállították az országba, mivel nem bíztak a nemzetközi bankrendszer stabilitásában. Az arany piacra dobása jelentősen lefelé mozgatná a nemzetközi piacokat.
- Az EUR/USD tegnap megközelítette az 1,10-nél húzódó 20 és 30 napos mozgóátlagot, ahonnan a reggeli kereskedésben sikerült visszapattannia. Az augusztus eleje óta tartó emelkedés korrekciója érhet véget, és ismét gyengülhet a dollár az euróval szemben.
- A piac továbbra is aggódik a kínai növekedés fenntarthatósága miatt, ráadásul ez még kiegészült a Fed mai jegyzőkönyvének megjelenése miatti bizonytalansággal és az alacsony nyersanyagárak okozta aggodalmakkal is.
- A vietnami jegybank 1%-al értékelte le a vietnami dongot válaszul a múlt heti jüan leértékelésre. Egyúttal a korábbi 2%-ról 3%-ra szélesítettek a kereskedési sávot.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.