A GDP-k napja a mai. A vártnál (1,1%) gyengébb, 1%-os növekedést produkáltak a franciák a második negyedévben, míg a németek gyakorlatilag a vártnak megfelelőt, azaz 1,6%-kal növekedtek. Folyamatosan jönnek az EU-ból a növekedési adatok a délelőtt folyamán. A magyar esetben komoly negatív meglepetést láthattunk, hiszen 2,7% lett csak a növekedés a várt 3,2%-kal...
Közben Kína ma már nem sokkolta a befektetőket, hiszen gyakorlatilag szinten maradt a középárfolyam, hiszen a hongkongi szabadpiacon megnyugodtak a kedélyek, és erősödni is tudott a jüan. Egyelőre cirka 3,5%-os leértékelődés után stabilizálódni látszik az árfolyam. Ez egyelőre nem kellene, hogy nagy hatással legyen az európai és amerikai cégek profitjára, de a renminbi kvázi szabad lebegése egy újabb bizonytalansági tényező a Kínába exportáló (és onnan importáló) vállalatok számára.
A görögök is hírekkel szolgálnak. Megy a görög parlamentben a 86 milliárdos, 3 éves segélyprogramhoz kötődő szavazás, amelyet az ellenzék segítségével valószínűleg megszavaznak. Egyelőre ezen a fronton nagy meglepetésre nem számítunk.
Itthon az OTP publikálta a második negyedéves számokat, amelyben a várakozásoknál gyengébb kamatbevétel mellett, de jelentősebben csökkenő céltartalék képzésnek köszönhetően a várakozásoknál jobb profitot láthattunk. A folyamtok, a nettó kamatbevétel eróziójától eltekintve, alapvetően jók. Mivel módszertan váltás is szerepet játszott a várakozásoknál kicsit jobb eredményben, ezért inkább a várakozásoknak megfelelőnek tekintjük a ma közzétett számokat.
Összegségében, mind a DAX, mind a BUX index esetén emelkedésre számítunk a mai napon.
- Utolsó pillanatban csúszhat be a görög csomag
- Hatalmas esés után 6 éves mélyponton az olaj, süllyedt az arany is
- Történelmi mélyponton a török líra
- Nem volt újabb jüan leértékelés
- Várakozásokat felülmúló eredmény az OTP-től
- Emelkedésre számítunk a mai kereskedésben
- A tegnap publikált júliusi kiskereskedelmi forgalmi adat a várakozásoknak megfelelően 0,6%-os bővülést mutatott, miközben a májusi és júniusi adatot felfelé módosították. Az autóértékesítésekkel korrigált adat sem okozott meglepetést (0,4%).
- A friss munkanélküli segélykérelmek 274 ezerre emelkedtek múlt héten, ami 4 ezerrel rosszabb, mint a várakozás.
- Júliusi ipari termelési adat érkezik ma 14:30-kor a tengerentúlról, illetve az augusztusi Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexét publikálják.
- A Tesla 2,1 millió darab részvényt bocsát ki a gyártókapacitások fejlesztéséhez szükséges tőkebevonás gyanánt. Ha a piacnak van igénye a „hígításra”, akkor további 325 ezer darabot adhatnak el. Az alapforgatókönyv esetén 1,7%-os hígulásról beszélhetünk. A kibocsátási ár a szerdai záróárral megegyező, azaz 238,17 dollár. Elon Musk, a cég vezetője 83.975 darab részvényt jegyezne le.
- Az Apple vásárlóinak tovább kell várniuk az élő TV szolgáltatásra, mivel a cég csupán 2016 elejére látja megvalósíthatónak a történetet. A CBS-szel és a 21st Century Fox-szal folytatott közvetítési jogokról szóló tárgyalások ugyanis elég lassan haladnak.
- A Yahoo részvényei több mint 4%-kal emelkedtek a Bernstein elemzőcég írására. A korábbi semleges ajánlást ugyanis felülsúlyozásra változtatták, és úgy gondolják, hogy a jelenlegi részvényárfolyam a legrosszabb forgatókönyv teljesülése esetén jönne ki.
- Alekszisz Ciprasz görög kormányfő szerint nincs más választása a parlamentnek, mint péntek délutánig megszavazni a reformcsomagot, hogy időben az euróövezeti pénzügyminiszterek elé tudják terjeszteni. A Sziriza nagy része továbbra is ellene van a dolognak, de a kormány az ellenzék bevonásával átpasszírozhatja a parlamenten ezt a csomagot is.
- A második negyedéves francia GDP negyedév/negyedév alapon csupán stagnált a várakozásokban szereplő 0,2%-os bővülés helyett. A német esetében pedig a 0,5%-os plusz helyett 0,4%-os értékkel találkozhattunk korán reggel. A nap folyamán még érkezik az olasz GDP, továbbá júliusi eurózónás inflációs adat is.
- Az arany 1.115 dollár volt ma reggel. Az enyhe esés mögött a félelem csökkenése állt, mivel tegnap stabilizálódott a jüan ára. A piac valószínűleg újra a Fed kamatemelésére fog figyelni. A piac a fizikai keresletre is figyel, főleg az indiai esküvői szezon adhat lökést az árfolyamnak.
- A hét elején látott intenzív dollárgyengülés után tegnap már csak oldalazott az EUR/USD devizapár. A kurzus 1,115 magasságában sávozik, az irány pedig továbbra is változatlan, a következő ellenállás az 1,136-os 200 napos mozgóátlagnál húzódik.
- Új történelmi mélypontra gyengült tegnap a török líra a dollárral szemben, a sikertelenül zárult koalíciós tárgyalások után. Az euróval szemben is 2014 elején látott szintre esett az török fizetőeszköz. Ahmet Davutoglu miniszterelnök a sikertelen tárgyalások után azt mondta, hogy egyetlen lehetőség az előrehozott választás.
- Az elmúlt 3 nap sorozatos jüan leértékelését követően ma nem következett be hasonló lépés, sőt a jüan árfolyamsávjának közepét még egy kicsit lefelé is módosította a kínai jegybank.
- Júliusban a közvetlen működő tőke beáramlás 5,2%-kal növekedett Kínában felülmúlva az 5,0%-os várakozást.
- Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója interjút adott a Világgazdaságnak. Elmondta, hogy folytatódnak a korábban megkezdett fejlesztések. A társaság fenntartja osztalék politikáját, a 2015-ös eredmény után legalább 15 foritnos osztalék várható részvényenként. A cég kisebb felvásárlásokat fontolgat Magyarországon.
- Ahogy arra számítani lehetett, az MSCI tegnap esti index felülvizsgálata nem érinti a magyar papírokat.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.