Van egy kiváló MOL eredményünk, megemelt menedzsment előrejelzéssel. Most már nem 2 milliárd, hanem 2,2 milliárd dolláros EBITDA-t vár idénre a cég vezetése, annak ellenére, hogy az idei évben gyenge maradhat az olajár, és a finomítói marzsok sem lesznek olyan erősek, mint az év első felében voltak. Egy szó mint száz, egy konzervatív megközelítésben is jobb eredményt...
Mindeközben a korábbi 4.575 forintról 5.190 forintra emeltük meg a Richterre vonatkozó célárunkat. Az eredmény előrejelzésünk pedig jelentősen módosult. Most már idénre majdnem 50 milliárd forint nettó profittal, jövőre pedig 57 milliárdos eredménnyel számolunk. Az utóbbi már közelíti minden idők legmagasabb profitját (64,5 milliárd), amelyet 2010-ben láthattunk.
A DAX komponensek közül a Beiersdorf publikálta ma az eredményét, amelynek hatására 1 százalékos emelkedéssel kezdte a napot a papír. Ugyanakkor a súlya az indexben 0,8 százalék, ami nagyon pici. Mindenestre a hangulat pozitív, így emelkedésre számítunk mind a DAX, mind a BUX index esetében.
- Egyre jobban haladnak a görög tárgyalások
- Korrigál az olaj a készletadatokra, nem változott az arany ára
- Magasabb fokozatra kapcsolt a dollár
- Még nem döntött a jüanról az IMF
- MOL: nagyon erős II. negyedév, csak a magas nyereségadó okozott negatív meglepetést
- Ma zárás után jelent a Magyar Telekom
- 5.190 forintra emeltük Richter célárunkat
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- 0,18%, S&P500 -0,24%).
- Az ISM New York index 63,1 pontról 68,8 pontra emelkedett júliusban, a gépipari megrendelések pedig a várt 1,8%-kal bővültek júniusban.
- Dennis Lockhart, az atlantai Fed elnöke tegnap azt mondta, hogy támogatja a kamatemelést a következő szeptemberi Fed ülésen.
- Délután 14:15-kor az ADP publikálja a foglalkoztattak változását júliusra vonatkozóan. A piac 215 ezer fős bővülésre számít.
- Kiszerettek a befektetők az Apple részvényeiből, legalábbis a részvény grafikonja ezt mutatja. A társassággal kapcsolatos hír, hogy Kínában a harmadik helyre csúszott a cég az értékesítések tekintetében. A legnagyobb szeletet a Xiaomi hasítja ki 15,9%-kal, második a Huawei 15,7%-kal (48%-os növekedés év/év alapon), míg az Apple 12,2%-ot ért el. Továbbá attól is megijedhettek a befektetők, hogy a cég cáfolta azokat a pletykákat, miszerint közvetlen szolgáltatásokat (MVNO) nyújtanának az okostelefon felhasználóiknak, ezzel kikerülve az AT&T, a Deutsche Telekom vagy éppen a China Mobile-lal kötött megállapodásokat.
- A Disney árbevétel soron alul-, míg profit soron felülmúlta az elemzői várakozásokat. A bevételek 5%-kal 13,1 milliárd dollárra emelkedtek (várakozás: 13,23 milliárd dollár), míg az egy részvényre jutó nettó profit 13%-kal 1,45 dollárra nőtt (várakozás 1,45 dollár). A médiahálózatok üzletág kábel részlegének működési profitja 7%-kal emelkedett, ugyanakkor a műsorszolgáltatások rész eredménye 15%-kal esett a magasabb munkaerő- és működési költségek, valamint az alacsonyabb hirdetési bevételek miatt. A menedzsment emiatt figyelmeztette a befektetőket, hogy alacsonyabb profittal kell számolni ezen a területen. A részvény árfolyama a hírre több mint 6%-ot esett.
- A görög pénzügyminiszter szerint közeledtek az álláspontok a hitelezőkkel folytatott tárgyalások során. Brüsszeli források szerint jó irányba haladnak, és folyamatosak az egyeztetések.
- Az arany 1.087 dolláron stagnált ma reggel. A piac az arany mellett más nemesfémekre, elsősorban a platinára figyelt, ami 6 éves mélypontra zuhant a bőséges kínálat és a gyenge kínai kereslet miatt. A kínai számok egyre nagyobb bizonytalanságot mutatnak, ami jelentős visszaeséssel fenyeget. A piac továbbra is esést vár az aranytól is.
- Délután beindította a rakétákat a dollár. Az atlantai Fed elnök szavai is segítették a dollár erősödését, az EUR/USD kurzusa 1,088-ig csökkent zárásra. A reggeli kereskedésben is folytatódik a dollár erősödése, hamarosan elérheti a kurzus az 1,08-as támaszt.
- 11 hónapos csúcsra, 53,8 pontra emelkedett a Caixin szolgáltató szektorra vonatkozó PMI értéke, ami éles kontrasztban van az iparban látható jelentős visszaeséssel.
- Az IMF kitolja az 5 évente esedékes devizakosár felülvizsgálatát 2016 szeptemberéig, így várhatóan majd csak jövő év második felében dőlhet el, hogy a kínai jüan bekerülhet-e az IMF által alkalmazott devizakosárba.
- A MOL II. negyedéve nagyon erős lett, a 179,5 milliárd forintos tisztított EBITDA meghaladja a 167,3 milliárd forintos konszenzust. Főleg a feldolgozás-kereskedelem üzletág emelkedett ki: a magas finomítói árréseknek, petrolkémiai marzsoknak és a jelentős volumenbővülésnek (Magyarország + 10% év/év, Szlovákia +4% év/év) köszönhetően a tisztított EBITDA 127.4 milliárd forint lett, amire 2007 óta nem volt példa. A kutatás-termelés 53,5 milliárd forintos eredménye megfelelt a vártnak, a MOL az alacsonyabb gáz- és olajárak, valamint a rosszabb szabályozói környezet miatt panaszkodott. Az egyetlen negatív meglepetés a rendkívül magas, közel 40 milliárd forintos vállalati nyereségadó lett: a cég Magyarországon 51%-os adót fizet. A menedzsment is 2,2 milliárd dollár éves tiszta EBITDA-t vár a csoporttól, ami mintegy 10%-kal van a piaci becslés felett. Várható, hogy a MOL részvényekre élénkebb kereslet lesz ma a hírek hatására.
- Ma megjelent angol nyelvű cégelemzésünkben a korábbi 4.575 forintról 5.190 forintra emeltük 12 hónapos Richter célárunkat. Ajánlásunk továbbra is Felhalmozás. A legfontosabb változás, hogy a 2015- ös és a 2016-os várakozásokat (árbevétel, üzemi eredmény, nettó eredmény) is felfelé módosítottuk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.