A görögöknél zajlik az élet. Ciprasz előrehozott parlamenti választásokkal fenyegetőzik pártja kongresszusa előtt, mert „hittársai” jelentős része nem ért vele egyet a megszorítások tekintetében. Ugyanezek az emberek persze hangsúlyozzák, hogy más kérdésekben együtt mozognak a kormányfővel. Ez a nyilatkozat kissé növeli a bizonytalanságot egy kicsit pozitív...
Tegnap a Fed is nyitva hagyta a kaput. Miközben a munkaerőpiac és a gazdaság javulásáról beszélt, azt is megjegyezte, hogy azért kockázatokat is lát, és további adatokra van szükség ahhoz, hogy világosabban lássanak. Vagyis akár szeptember, de december is lehet az első kamatemelés dátuma. Ezzel igazándiból nem változott a korábbi kép. A hírnek alapvetően örültek a befektetők.
Itthon jött a Richter eredménye, amely „brutálisan” jó lett. Jó orosz, kínai és amerikai értékesítési számok repítették az üzemi és nettó profitot messze az elemzői várakozások számai fölé. Ráadásul a költségkontrol is működött, és a negyedév végi rubelerősödés is hozott a konyhára pár milliárdot a pénzügyi soron. Így a cég két negyedév során 5 milliárd forint híján megtermelte az elemzők által egész évre várt profitot. Ez pedig azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel ceruzát ragadnak a kollégák a mai napon, és újraszámolják modelljeiket, amelyekben valószínűleg méretes pozitív korrekciót hajtanak végre. Így a jelenlegi átlagosan semleges ajánlás és persze a célár is módosulhat, hiszen a piaci átlag jelenleg 4.000 forint. vagyis a jelentős áremelkedés elvárt a papírtól az eredmények láttán.
A jó Richter eredménynek és a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően emelkedést várunk a BUX indexben a mai napon. A DAX esetében további emelkedésre számítunk, ugyanis a Deutsche Bank eredménye háromszorozódott (igaz a vártnak megfelelően), a Lufthansa is több mint duplázta az üzemi eredményét. Mindeközben a Siemens is jobb eredményt jelentett, miközben az éves céljait megerősítette, akár csak a Lufthansa. Igaz az Infineon gyenge számokkal és kilátással lepte meg a befektetőket, de a teljes képet összességében pozitívnak ítéljük meg.
- Az orosz jegybank leállt a dollár és az euró vásárlásokkal
- Korrigált a WTI a készletadatokra, az arany ismét lefelé indult
- Dollárerősödést hozott a Fed döntés
- Kihívásokkal teli második félévről beszélt a Samsung vezetése
- Brutálisan jó lett a Richter eredménye
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Fed Nyíltpiaci Bizottsága a várakozásoknak megfelelően az alapkamat szinten tartása mellett döntött. A nyilatkozatban konkrét iránymutatás továbbra sem szerepel a kamatemeléssel kapcsolatban. A Fed szerint azonban tovább javult a munkaerőpiac, és a gazdaság is „mérsékelt ütemben” növekszik. A nyilatkozatban az is szerepel, hogy a Fed akkor fogja elkezdeni a kamatemeléseket, ha „némi” javulást lát a munkaerőpiacon, és meggyőződik arról, hogy az infláció eléri a 2%-os célszintet.
- A függőben lévő lakásértékesítések havi alapon 1,8%-os visszaesést mutattak júniusban, ami lényegesen alulmúlja az 1%-os elemzői várakozásokat.
- Második negyedéves előzetes GDP adat érkezik ma a tengerentúlról, illetve a szokásos heti friss munkanélküli segélykérelmek számát publikálják.
- A vártnál kedvezőbb számokat publikált a Facebook, mégis zárás után 3,3%-os mínuszban zárt a papír. A bevételek 39%-kal 4,4 milliárd dollárra emelkedtek, miközben az elemzők 4 milliárdos értéket vártak. A mobil hirdetések immáron a teljes árbevétel 76%-át adják az előző negyedéves 73% után. Az egy részvényre jutó tisztított eredmény 50 cent lett, ami 3 centtel több a piaci prognózisok medián értékénél. A felhasználói létszám az előző negyedévben látott 1,44 milliárd főről 1,49 milliárd főre gyarapodott. A problémát az elszálló költségek okozták, ugyanis a cég által korábban bejelentett 65%-os növekedés helyett 82%-kal ugrott meg a kiadási oldal a K+F miatt. Ráadásul a cég a jövőben elkezdi megosztani a hirdetési bevételeit a videó készítőkkel, hogy minél jobb minőségű anyagok kerüljenek fel az idővonalakra.
- Elon Musk, a Tesla vezére formabontó módon jutalmazná vásárlóit. Amennyiben a jelenlegi Tesla tulajdonosok új vásárlót szereznek a cégnek, akkor 1.000 dolláros kedvezményt kapnának (szerviz szolgáltatás, új autó vásárlás), de ezt a kedvezményt az így érkező új vevők is megkapnák. Egy tulajdonos maximum 10 embert „szervezhet be a láncba”. A 10 főt leggyorsabban összegyűjtő ügyfél ingyen kapja meg a Model X-et.
- Ma is számos gyorsjelentés érkezik a tengerentúlról.
- Christine Lagarde, az IMF vezetője szerint a globális növekedési kilátások kicsit lagymatagnak tűnnek, és számos lefelé mutató kockázattal kell még szembenéznie a piacoknak a közeljövőben. Kínával kapcsolatban azt mondta, hogy az ország elég erős és rugalmas ahhoz, hogy a „zajoknak” ellenálljon.
- Az orosz jegybank beszámolója szerint kedden felfüggesztették a dollárvásárlásokat, miután a rubel öt hónapos mélypontra esett, ez pedig hamarosan lecsapódhat az inflációs számokban is.
- A német munkanélküliségi ráta mellett eurózónás üzleti és fogyasztói bizalmi index adatra, valamint a júliusi német inflációs statisztikára lesz érdemes odafigyelnünk.
- Az arany süllyedésbe kezdett a tegnapi Fed ülés után, és ma reggel 1.087 dolláron kereskedtek a nemesfémmel. Bár tegnap a Fed nem utalt arra, hogy mikor lesz az első kamatemelés, a munkaerőpiaci adatokra vonatkozva kifejtette a jegybank, hogy az adatok masszívak, ami közelebb hozza a kamatok emelését. Az arany napokig tartotta az 1.100 dollár körüli szintet, most úgy tűnik, hogy tartósan lefelé tarthat az árfolyam.
- Erősödött a dollár a Fed tegnap esti kamatdöntő ülése után, így megerősítést nyert a sávtetőről történt lefordulás. Tegnap már sikerült a 20 napos mozgóátlag alatt, 1,098-nál zárnia az EUR/USD devizapárnak, amelyet a ma reggeli kereskedésben további dollárerősödés követett. A következő támasz 1,081-nél húzódik.
- A japán jennel szemben szintén erősödni tudott a dollár, harmadik napja tart az emelkedő tendencia az USD/JPY devizapárban. A hajnali kereskedésben már 124,2-ig kapaszkodott a kurzus, a következő szint pedig 125,8-nál húzódik.
- A Samsung működési eredménye 4%-kal 6900 milliárd wonra csökkent, ami megegyezett az elemzői becslésekkel. A mobiltelefon divízió profitja az első negyedéves 2740 milliárd wonról 2760 milliárd wonra nőtt a Galaxy S6 keresletének köszönhetően. Mindezek ellenére a cég globális értékesítései 18,9%-kal estek éves bázison. A menedzsment szerint a második félév kihívásokkal teli lesz, de megpróbálják javítani az eredményeket.
- A Standard & Poor’s szerint a kínai ingatlanpiac negatívan hathat a hitelező bankok teljesítményére. A tartalékráta csökkentése és a kamatcsökkentések hatása még inkább felerősíti az amerikai cég félelmeit.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.