A MOL 304,2 milliárd forintos tisztított CCS-alapú EBITDA eredménye magasabb, mint a 290,6 milliárd forintos piaci konszenzus. Mind a három fő üzletág (kutatás-termelés, feldolgozás-kereskedelem, fogyasztói szolgáltatások) hozta a vártat, és egyenlő arányban osztozott a...
A MOL 304,2 milliárd forintos tisztított CCS-alapú EBITDA eredménye magasabb, mint a 290,6 milliárd forintos piaci konszenzus. Mind a három fő üzletág (kutatás-termelés, feldolgozás-kereskedelem, fogyasztói szolgáltatások) hozta a vártat, és egyenlő arányban osztozott a teljes EBITDA-n.
A kutatás-termelésben a MOL 96,2 ezer hordóegyenértékes napi termelése magasabb, mint a korábbi negyedévek adata, amikor 92 ezer hordóegyenértékes volt a termelés naponta. A nagyobb érték főleg a kazahsztáni és a magyar termelési adatoknak tudható be. A teljes realizált szénhidrogénár 62,3 dollár volt hordónként, ami alacsonyabb az előző negyedév 63,3 dolláros áránál. A 100 milliárd forintos EBITDA megfelel a várakozásnak.
A feldolgozás-kereskedelem üzletágban az erős nagykereskedelmi árrések ellensúlyozták a gyengébb finomítói profitabilitást. A MOL a Brent olajon hordónként 3,7 dollár finomítói marzsot ért el az előző negyedév 6,8 dollár dolláros értékével szemben. A petrolkémiai marzs 226 euróra nőtt tonnánként a harmadik negyedévben a második negyedéves 214 euróról. Az üzletág 108 milliárd forintos EBITDA-ja megegyezik a várakozásokkal.
A fogyasztói szolgáltatások szegmens esetében az erős, nem-üzemanyag értékesítés növelte az eredményeket. A cég nagyobb egy kútra eső volument is elért, mint tavaly ilyenkor (1,05 millió liter/kút szemben a tavalyi 1,03 millió liter/kút értékkel). A teljes volumen 3%-kal esett a kisebb hálózat miatt. A gázüzletág 20,6 milliárd forintos EBITDA eredménye megfelelt a várakozásnak.
A hulladékgazdálkodás első alkalommal lett nyereséges, a MOL 5,6 milliárd forint pozitív EBITDA-t tudott felmutatni. Ez mindenképpen jó hír, mivel a cég az előző két negyedévben EBITDA szinten is veszteséges volt.
Vélemény: A MOL eredménye konszenzus feletti, a cég jó úton halad, hogy az idei 3 milliárd dolláros tisztított, CCS-alapú EBITDA célja teljesüljön. A mostani jelentésben jó hír volt, hogy a kutatás-termelés üzletág nagyobb volument ért el és hulladékgazdálkodás először lett nyereséges. A MOL fel is emelte termelési várakozását napi 92-94 ezer hordóegyenértékesre a kazahsztáni bővítésnek köszönhetően. Az év hátralevő részének kilátásai pozitívak, az ukrán-orosz háború és a mostani remény, hogy az új Trump-kormányzat fegyverszünetet hozhat, csökkenti a MOL olajbeszerzéssel kapcsolatos kockázatait.
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.