A Bloomberg legfrissebb felmérése alapján rendkívül szoros lehet a hétvégi görög népszavazás végeredménye, ugyanis 43% elfogadná a Görögországot hitelezők ajánlatát, 43% viszont elutasítaná, míg a maradék cirka 16% bizonytalan, és könnyen lehet, hogy rajtuk múlik a népszavazás végeredménye. Hét eleje óta azonban, mióta a görög lakosság saját bőrén érzi a...
A görög politikusok már nem is próbálják meg titkolni, amit eddig is sejteni lehetett, hogy adósság elengedésre játszanak. Varufakisz például egészen odáig ment, hogy azt nyilatkozza, hogy inkább vágják le a kezeit, minthogy egy adósság átstrukturálás nélküli megállapodást elfogadjon.
A DAX grafikonja kimondottan csúnyán fest. Megspékelve ezt a mai amerikai szünnappal és a vasárnapi választások miatti bizonytalansággal, ma is inkább esésre érdemes felkészülni. A befektetők egy része valószínűleg inkább zárja pozícióját a mozgalmas hétvége előtt.
A magyar részvénypiac viszont a Magyar Telekomot leszámítva egész szépen nézz ki, így megpróbálhatunk ma árral szemben úszni.
- Rekord értékesítés a Teslától
- Új kormányt hozhat a vasárnapi görög népszavazás
- Tovább esett az olaj
- A gyenge makrogazdasági adatok lejtőre küldték a dollárt
- Nagyot mentek a makaói kaszinók
- Kis emelkedés jöhet ma a börzén
- 0,16%, Nasdaq -0,08%, S&P500 -0,02%).
- Az amerikai részvénypiacokon a Függetlenség napja miatt nem lesz ma kereskedés.
- Gyenge júniusi munkaerőpiaci adatok érkeztek a tengerentúlról. A mezőgazdaságon kívüli foglalkoztatottak száma 223 ezerrel emelkedett, ami nem mondható rossznak, de a várakozásokat (233 ezer) némileg alulmúlta. A munkanélküliségi ráta a korábbi 5,5%-ról 5,3%-ra süllyedt, ez viszont kedvezőbb az 5,4%-os várakozásnál. Az átlagos órabérek „csak” 2%-os éves bővülést mutatnak, a várakozás ennél magasabb volt (2,3%). A Fed kiemelten figyeli ezt a mutatót és a kamatdöntésben is szerepet játszik. Az aktivitási ráta a stagnáló várakozás ellenére 62,9%-ról 62,6%-ra süllyedt. Ez azt jelenti, hogy a munkanélküliségi ráta csökkenése mögött az áll, hogy viszonylag sokan hagyták el a munkaerőpiacot. Ezek az adatok nem a közelgő kamatemelést támogatják.
- Piaci pletykák szerint az Aetna 34 milliárd dollárért felvásárolhatja a Humanát. A 230 dolláros ajánlati ár 23%-os prémiumot jelentene a tegnapi záróárhoz képest. A tranzakció részleteiről a mai napon ránthatják le a leplet.
- A Tesla 52%-kal több Model S-t értékesített a második negyedévben, mint egy évvel korábban. A 11.507 darabos eladás jócskán meghaladta a 10-11.000 darabos prognózist. A Bank of Merrill Lynch elemzője 65 dollárról 180 dollárra emelte a részvényre vonatkozó célárát, de az alulteljesítő besorolást meghagyta, ugyanis szerinte jócskán túlárazott a papír. Az átlagos elemzői célár 276,37 dollár jelenleg, ami 3%-kal magasabb, mint a tegnapi záróár.
- Az EKB a vasárnapi népszavazás eredményétől teszi függővé az ELA keret esetleges meghosszabbítását. Alekszisz Ciprasz szerint a népszavazást követő 48 órában sikerül majd megállapodni a hitelezőkkel és a bankok likviditása is helyre áll.
- Az Európai Parlament elnöke szerint, ha a görög nép igennel voksol, azaz támogatja a reformprogramokat, akkor új választásokra lesz szükség, hogy véget vessenek a Sziriza korszaknak.
- A délelőtt folyamán európai beszerzési menedzser index adatok érkeznek majd.
- 1160 dollár alatt is járt tegnap az arany árfolyama, azonban a 14:30-kor megjelent, gyenge amerikai foglalkoztatottsági adatokat követően hirtelen 1168 dollárig emelkedett az árfolyam, és ma reggel is ezen a szinten várja a kereskedést.
- A nap első felében oldalazott az EUR/USD devizapár, majd a munkaerőpiaci adatokat követően elmozdult felfelé az árfolyam. A vártnál gyengébb makroadatoknak köszönhetően gyengült tegnap a dollár, de a ma reggeli kereskedésben már elfogyott az euró ereje. Az árfolyam 1,101 környékén mozog jelenleg.
- A korábbi adatokhoz képest visszaesést mutat a HSBC júniusi beszerzési menedzser indexe. A szolgáltató szektorban 53,5 pontról 51,8 pontra esett vissza az index értéke.
- A makaói kaszinók több mint 10%-os emelkedéssel reagáltak arra, hogy enyhültek a beutazási szabályok a kínai állampolgárok részére.
- A kínai értékpapír felügyelet vizsgálatot indított piacmanipuláció miatt, ami nem növelte a tőzsdébe vetett bizalmat.
- Júniusban 7,4 dollár volt hordónként a csoportszintű finomítói marzs a MOL-nál. Ez elég erősnek számít, idén ennél nagyobb csak márciusban volt. Tavaly júniusban egyébként csak 2,2 dollár volt a marzs hordónként. Ráadásul a volumen is növekedhetett, így most örülhetünk a MOL-nak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.