Csúnyán elbántak tegnap a török részvénypiaccal. A befektetők mindennél jobban gyűlölik a bizonytalanságot, az pedig most épp van elég Törökországban. A török líra 3,4%-kal gyengült a dollárral szemben és a török részvényindex is 5%-ot zuhant. A negatív hangulat pedig az európai kereskedésre is jócskán rányomta bélyegét. Ma este fontos döntésre...
Ma este fontos döntésre készül az MSCI, hiszen az indexszolgáltatónál ma éjjel döntenek arról, hogy a shanghai „A” sorozatú részvények bekerülhetnek-e az MSCI Emerging Market indexcsaládba. Ez a döntés nem csak a kínai részvénypiacoknak fontos, de az összes feltörekvő piac számára is, hiszen egy pozitív döntés esetén helyet kéne csinálni az indexben az új kínai részvényeknek, vagyis minden más piacnak csökkenne a súlya.
A magyar hozamgörbe az MNB döntése óta szinte napról napra meredekebbé válik, ahogy a rövid oldalon 5 éves futamidő alatt folyamatosan nyomja le a hozamokat az extra mesterséges állampapír kereslet, a hosszú oldalon viszont nem igazán tapasztalhatunk hasonló folyamatokat.
A mai kereskedésben is maradhat a feszült hangulat, így további csökkenésre számítunk.
- Továbbra sincs megállapodás a görögökkel
- Süllyed a WTI, stabilizálódott az arany ára
- Hirtelen gyengülni kezdett a forint
- Hatalmas leépítés a HSBC-nél
- További esésre számítunk ma a tőzsdén
- Makrogazdasági adatok ma sem érkeznek a tengerentúlról.
- A San Fransiscó-i fejlesztői konferencián az Apple bemutatta új operációs rendszerét. A régóta rebesgetett zeneszolgáltatás június végén 100 országban indul el, és havi 10 dollárba kerül majd, míg a családi csomag (6 tag) 15 dollár lesz. Az Apple okosórához pedig tömegével gyártják majd az appokat a fejlesztők, így már e-mailekre is tudunk rajta keresztül válaszolni.
- A McDonald’s közzétette utolsó havi értékesítési statisztikáját, ami szerint a legalább 1 éve nyitva lévő boltok eladásai 0,3%-kal estek májusban, a várt 0,9%-os visszaesés helyett, ugyanakkor az amerikai piacon 2,2%-os mínuszt láthattunk az 1,7%-os csökkenés helyett.
- A FedEx 25%-kal 25 centre emelte meg a negyedéves osztalék mértékét, amit július 2-án fizet ki a cég.
- Angela Merkel arra figyelmeztette a görögöket tegnap, hogy lassan kifutnak az időből, úgyhogy nem ártana átgondolni a reformcsomag részleteit. Az ügyhöz közel álló források szerint a hitelezők hajlandóak lennének tárgyalásokat folytatni arról, hogy 2016 március végéig hosszabbítsák meg a jelenleg futó mentőprogramot. Az egyeztetések a holnapi brüsszeli csúcson folytatódhatnak.
- Angela Merkel szerint elítélendő az ukrajnai Krím-félsziget bekebelezése, és készen állnak arra, hogy szigorítsák a jelenlegi büntető intézkedéseket.
- Makrofronton egyedül az első negyedéves euró zónás GDP adatra kell figyelnünk.
- Az arany 1.177 dolláron stagnált, miután korábban 1.162 dollárig süllyedt. A piac stabilizálódásra számít, mivel a Fed kamatemeléssel kapcsolatban kezdenek konszenzusra jutni a befektetők. Az arany idén 0,6%-kal esett dollárban.
- A pénteki dollárerősödés rövid életűnek bizonyult, mert tegnap az EUR/USD árfolyama nagy lendülettel emelkedni kezdett, és elérte az 1,13-nál húzódó emelkedő trendvonalat. A reggeli kereskedésben tovább emelkedett a devizapár, a következő ellenállás 1,15-nél húzódik.
- A HSBC bejelentette, hogy a korábbi pletykáknak megfelelően 25 ezer fővel csökkenti az alkalmazotti létszámot, aminek hatására 2 éven belül 5 milliárd dolláros költségcsökkentést tervez. Ezen túlmenően 290 milliárd dollár értékben csökkenti kockázattal súlyozott eszközállományát a bank. A tervezet nem tartalmazza a brazil és török egység értékesítését, ami további 25 ezer főt érint majd. A jövőben sokkal inkább az ázsiai piacokra fog koncentrálni a bank. A bankcsoport új ROE célt is kitűzött, ami 10%-nál magasabb tőkearányos nyereség elérése 2017-re. Korábban 2016-ra 12% és 15% közötti megtérülést irányoztak elő.
- A májusi kínai infláció a várt 1,3%-hoz képest csak 1,2% lett, azonban a tegnapi gyenge importadat után ez nem számít igazán nagy meglepetésnek. A gyengébb inflációs adat megjelenését követően ismét több elemzőház kifejtette véleményét, miszerint további monetáris és fiskális lazításra van szükség.
- A japán kormány tisztségviselője szerint az állami nyugdíjalap, a GPIF várhatóan egy, de legfeljebb 2 éven belül befejezi az alap átsúlyozását, melynek során jelentősen megnövelik a japán részvények arányát a portfolión belül. Ezidő alatt pedig folyamatos keresletet fog biztosítani a részvények iránt.
- Ma este dönt az MSCI arról, hogy a Shanghai „A” sorozatú részvények bekerülhetnek-e az MSCI Emerging indexcsaládba.
- A kínai értékpapír felügyelet mérlegeli annak a lehetőségét, hogy lehetővé tegye, hogy tovább görgessék a margin és a short szerződéseket. Ezt jelenleg nem engedik meg a szabályok, de az új szabályozás 1-2 alkalommal lehetővé tenné 6 hónapos futamidőre.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.