OTP - 2024/31 - napi
Az elmúlt időszakban a várakozások szerinti esés érkezett, mely elérte az elsődleges célárat, majd fordulat következett be.
Timeframe | Irány | Támaszok | Ellenállások |
Napos | ![]() |
16400, 17000 | 17800, 18200 |
A korábban említett három lehetséges verzió közül a bázisépítés nagy valószínűséggel kizárható, a két nagyobb eséllyel rendelkező szcenárió jelenleg az „Ending Diagonal” verziója, illetve az a verzió, mely szerint befejeződött az északi mozgás és elindult egy nagyobb déli irányú korrekció.
A charton a különböző szcenáriók számozása különböző színnel látható. Az oldalazás láthatóan megnövelte a tetőzésnél a lehetőségek halmazát.
A keddi mozgás, főleg annak intraday belső szerkezete arra utal, hogy további emelkedés érkezhet, ez pedig az ék alakzat futására utal. 17500-600-nál található egy ellenállás, melyről a szerdai kereskedésben lefordulásra számítunk (intraday). Amennyiben a lefordulás után erőteljes mozgás érkezik a piacra és áttöri a 17000-nél található nagyobb támaszt, akkor jó eséllyel az ék verziója kizárható és megindult a várt nagyobb korrekciós mozgás. Amennyiben azonban a déli irányú mozgás korábban elakad és fordul a piac, akkor az ék verziója kap támogatást.
Az érvényben lévő indikátor-konfigurációk egymással ellentétes irányba mutatnak, mely sávban mozgó piacok jellegzetessége (január óta egy széles sávban mozog a piac), ráadásul ilyen esetekben megbízhatóságuk általában alacsony szintre esik le, sok esetben csak az első célárat, vagy azt sem érik el.
Összefoglalva: A következő két napban egy szélesebb sávban való mozgást valószínűsítünk, a sáv 17180 -17600. Hosszabb távon, aktuális chart képe alapján, minimálisan ugyan, de a bullish verziónak látjuk a nagyobb valószínűségét, azonban ehhez a következő napok során megerősítésre van szükségünk.
Korábbi elemzések továbbra is relevanciával rendelkező tartalma:
2024/30:
Short indikátor-konfiguráció triggerelődött, melynek elsődleges célára 16500, elérésének valószínűsége 63%.
2024/29:
„Az elliotti kép továbbra is számos lehetőséget mutat:
- Bázisépítés folyik, úgynevezett. 1-2-1-2 szituáció, melyből nagyon erős északi mozgás indulhat
- A korrekció második alhulláma, egy B hullám tartott északra, melynek befejezésével elindult egy C hullám délnek
- Egy záró alakzat formálódik, egy „Ending Diagonal”, egy lassú ék az emelkedő alakzat végén
Az indikátorképek fordulós divergenciát jeleznek, ugyanakkor a kontextusát tekintve nem mutatnak túlságosan távolra.
A korábban jelzett long indikátor-konfiguráció elérte az első célárát (17800), a második célár (18135) elérésének valószínűsége a statisztikai halmaz adatai alapján így megemelkedett, most 65% körülire tehető, azonban ahogy az korábban is jelzésként szerepelt a támogató feltételek nem teljesek.
Short indikátor-konfiguráció keletkezett, mely a megerősítés előtt elérte annak célárát (17140), ez a déli irányú mozgás erejére utal. Egy másik bearish konfiguráció elsődleges célára 16485-re, másodlagos 15640-re mutat, azonban a konfiguráció szűrő feltételei nem megfelelőek, a célárak elérése így csak csekély valószínűséggel rendelkezik.
A záró diagonál kialakulása, a jelenleg trendben elfoglalt helye alapján szintén reális lehetőség, egy hosszú emelkedésen vagyunk túl, mely sok esetben pont egy záró diagonállal ér véget, így ennek a verziónak a realitása magas, ugyanakkor a diagonál belső struktúrája kérdőjeleket vett fel (aktuális állapota). Amennyiben teljesen elkészült, akkor megindul a korábban veszélyként megfogalmazott jelentős esés, amennyiben még nem fejeződött be, akkor további lassú, nagy volatilitású emelkedésnek lehetünk majd tanúi.
Az említett verziók kizáráshoz vagy megerősítésükhöz további információra van szükség.
2024/28
„Veszély:
Az utolsó északra tartó hullám befejezését követően éles esés indulhat, mely hirtelen – néhány nap leforgása alatt - 1000-2000 pontos déli irányú mozgást hozhat.-2024/28”
A bejegyzésben foglaltak kizárólag az író személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Bank Hungary Zrt., az Erste Befektetési Zrt. vagy az Erste Alapkezelő Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának. A bejegyzés tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.
A BRAD az Erste Befektetési Zrt. ügynöke.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. Jelen dokumentum a rá irányadó jogszabályok alapján marketing közleménynek minősül, nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
- Az Erste Befektetési Zrt. felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank.
- Az ajánlást az Erste Befektetési Zrt. a kibocsátóval nem közölte.
- Az elemzésben közölt információk forrását az adott grafikon vagy táblázat alatt külön jelezzük.
Az elemzés készítése során használt módszertannal, értékeléssel, valamint a becslés, előrejelzés, célárfolyam készítésekor használt feltételezésekkel kapcsolatos további információkat az Elemzési hirdetményben találhat. Az Elemzési hirdetmény ezen túlmenően magyarázatot ad az ajánlások (Long, Short) jelentésére.
Az ajánlás a következő időtartamra (befektetési időtartam) vonatkozik: Az ajánlás a célárfolyam teljesüléséig, vagy a stop-loss aktiválódásáig érvényes.
Az ajánlás tervezett aktualizálása: Társaságunk az általa korábban kiadott elemzéseket külön nem aktualizálja. Erre tekintettel, kérjük vegye figyelembe a fent megjelölt befektetési időtartamot, amelyre ajánlásunk vonatkozik.
Kockázati figyelmeztetés: Felhívjuk figyelmét arra, hogy az értékpapírokba történő befektetés különböző kockázatokat hordoz magában, ezért befektetési döntése meghozatala előtt körültekintően értékelje az egyes értékpapírok termékparamétereit! Társaságunknál elérhető termékekről részletes tájékoztatás – mely tartalmazza az adott termékekben rejlő kockázatokat is – a weboldalunkon található Erste Market Dokumentumok – Erste Market anyagokban érthető el. A társaságunk által terjesztett befektetési ajánlások listája a következő helyen érhető el, ugyanitt megtalálhatók az adott instrumentumra esetlegesen adott is.
Összeférhetetlenségi nyilatkozat
A Társaság képviselői és alkalmazottai a törvények által lehetővé tett mértékben a Vállalat értékpapírjaiban pozícióval (vagy a Vállalattal kapcsolatos opciókkal, warrantokkal vagy jogokkal, vagy a Vállalat pénzügyi eszközeiben vagy más értékpapírjaiban érdekeltséggel) rendelkezhetnek. Továbbá a Társaság, annak társult vállalatai, képviselői és alkalmazottai befektetési banki szolgáltatásokat ajánlhatnak fel a Vállalatnak. Társaságunk minden szükséges lépést megtesz az érdekellentétek lehető legteljesebb elkerülése érdekében. E cél megvalósítása érdekében - többek között - ún. kínai falak kerültek felállításra, amelyek elválasztják az üzleti és elemzési területet. A kínai fal tényleges és virtuális korlátok felállítását jelenti az információáramlás korlátozása, adott esetben megtiltása érdekében (például: fizikai elválasztás, informatikai elválasztás). Ezen kívül korlátozzuk és nyomon követjük munkavállalóink saját számlás kereskedését. A befektetési ajánlások tekintetében az összeférhetetlenség megelőzésére és elkerülésére létrehozott belső szervezeti és igazgatási megoldások, valamint információs korlátok leírása az Elemzési hirdetményben található.
Az Erste Befektetési Zrt. folyamatosan nyomon követi az ajánlásban foglalt kibocsátókkal kapcsolatos összeférhetetlenségi eseteket. Az azonosított összeférhetetlenségi esetekről és kezelésükről az alábbiakban tájékozódhat.