Megint megnyugtatta a piacokat a Fed, hiszen három jegybankár is megszólalt a mennyiségi lazítás védelmében. Azon túlmenően, hogy hangsúlyozták, a piac félreértette a Fed elnökét és még hosszú az út a rövid hozamok megemeléséig, az egyik kormányzó egyenesen a megvadult disznókhoz hasonlította a befektetőket. Közben az S&P500 és a Dow Jones is megérkezett a 20 napos...
- Megállíthatatlanul esik az arany árfolyama
- 1,3-as árfolyamról pattant vissza az EUR/USD
- Tomboló optimizmus a Távol-Keleten
- Csökkenti EBITDA várakozásait a Magyar Telekom
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Dow Jones tagjai közül a Hewlett Packard (3,1%) volt a legerősebb, de a Boeing (2,4%) és a Bank of America (1,9%), illetve a legtöbb pénzügyi cég is jól teljesített.
- A New-York-i Fed elnöke nyilatkozta tegnap, hogy az eszközvásárlási program emeléséről illetve csökkentéséről is dönthet a jegybank a gazdasági kilátások függvényében, és nem a naptár befolyásolja a döntéseket. A Fed kormányzója, Jerome Powell is hasonlóan vélekedett.
- A friss segélykérelmek száma múlt héten 9 ezerrel 346 ezerre csökkent, ami megfelelt a várakozásoknak. A személyi kiadások 0,3%-kal bővültek májusban, ami szintén megfelelt a várakozásoknak.
- Ma a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének júniusi értéke, és a Chicago-i beszerzési menedzser index szintén júniusi értéke jelenik meg.
- A német munkanélküliségi ráta pozitív meglepetést okozott, a várt 6,9% helyett 6,8%-os júniusi munkanélküliséget publikáltak, így májushoz képest nem nőtt a munkanélküliek száma.
- Olaszországban 5 milliárd euró értékben adtak el 5 és 10 éves kötvényeket, a hozam 40-50 bázisponttal emelkedett.
- Még egy emelkedő napot tudhat a háta mögött az olaj árfolyama, már 97,12 dollár a WTI típusú olaj ára. Az emelkedés hátterében elsősorban a javuló növekedési kilátások állnak.
- A tegnapi kereskedés során a pozitív hangulatban a forint megpróbálkozott a 295-ös támaszszint áttörésével, azonban nem járt sikerrel, így az EUR/USD árfolyama 296 környékére emelkedett vissza, azonban ma reggel ismételten forinterősödés látszik kialakulni.
- Ma számos makroadat jelent meg Japánban, melyek pozitív képet festettek a gazdaságról. A PMI értéke 51,5 pontról 52,3 pontra emelkedett, a várakozásokkal ellentétben a munkanélküliség nem csökkent, maradt 4,1%-on. A kiskereskedelmi forgalom év/év alapon 0,8%-kal növekedett, az infláció pedig a vártnál magasabb, -0,3% lett. Az ipari termelés az előző hónaphoz képest 2%-kal emelkedett a várt 0,2%-os növekedés helyett, ugyanakkor év/év alapon még így is 1%-os csökkenést jelent, ami felülteljesítette a várakozásokat.
- MOL: a márciusban aláírt 480 millió dollár keretösszegű rulírozó hitel összege 545 millió dollárra emelkedett új bankok bevonásával. Árfolyamhatásra nem számítunk.