Kijött a Richter eredménye, ami minden várakozást felülmúlt. Ugyan az árbevétel kis mértékben visszaesett, és az orosz és az ukrán értékesítést nem tudta kompenzálni a kínai vagy amerikai értékesítés felfutása. Viszont az erősödő rubel illetve az áremelések plusz az Esmya (magasabb marzs) értékesítés további 45 százalék körüli bővülése mind segítették a bruttó marzs...
A DAX index a kemény görög nyilatkozatoknak és az egyre inkább elúszni látszó megállapodásnak köszönhetően nagyot zuhant a nap elején megérintett 50 napos mozgóátlagról. Emelkedett is a CDS felár 19 százalék környékéről 22,5 százalékra. Ugyan a DAX index a csökkenő trendcsatorna aljára zuhant tegnap, de valószínűleg a mai napon leteszteli a 11.200 pontos támaszt és utána jöhet majd valamiféle komolyabb korrekció. Persze ne legyenek kételyeink a 10.500 pont megtekintése kapcsán, és ezen még az sem segít, hogy alapvetően jó eredményeket láthatunk. Ma reggel a BMW múlta felül a várakozásokat, az árfolyam mégis csak moderáltan tud emelkedni.
A BUX esetében a Richter gyorsjelentése a támasztó erő (25 százalékos súly az indexben), így itthon emelkedésre számítunk.
- Lassan elfogy a levegő a görögök körül
- 60 dollár felett a WTI, meglendült az arany is
- Ismét gyengül a dollár
- Furcsa profit újraosztás jöhet Japánban
- Vártnál jobb eredmény a Richtertől
- A MOL június 3-tól fizeti az osztalékot
- A BUX emelkedésére számítunk ma a tőzsdén
- Egy kiábrándító makrogazdasági adat érkezett a tengerentúlról, az amerikai külkereskedelmi hiány 51,4 milliárd dollár volt az előzetesen várt 41,2 milliárd dollár helyett. Ekkora deficitre egyébként az elmúlt húsz évben nem volt példa.
- Az áprilisi ADP foglalkoztatottsági adat érkezik ma a tengerentúlról.
- A piaci pletykák szerint a Microsoft puhatolózó tárgyalásokat folytat a Salesforce.com céggel egy esetleges felvásárlásról. Az 50 milliárd dolláros kapitalizációval rendelkező cloud szolgáltatásokat nyújtó cég iránt nemcsak a Microsoft érdeklődik, így akár egy komolyabb felvásárlási csata is kibontakozhat a cég körül.
- A Walt Disney mesébe illő számokat publikált tegnap. A bevételek 7%-kal 12,46 milliárd dollárra emelkedetek (várakozás 12,25 milliárd dollár volt), miközben az egy részvényre jutó eredmény 1,23 dollárt tett ki a konszenzusban szereplő 1,11 dollár helyett. A húzóerőt ezúttal a kalandparkok bevételei jelentették, de a Jégvarázs és a Bosszúállók c. filmekhez köthető játékok is jól fogytak. A zárás utáni kereskedésben 2%-os pluszban is járt a papír.
- A Moody’s egy nappal a McDonald’s által bejelentett 3 éves készpénz visszajuttatási program után felülvizsgálja a cég A2-es adósbesorolását. A Moody’s szerint a növekvő adósság és a pénzügyi lehetőségek beszűkülése miatt az adósbesorolás csökkentésére is sor kerülhet. Az Standard & Poor’s már hétfőn „A” besorolásról „A-” besorolásba rakta át a céget.
- A görög tőzsdeindex 4%-ot esett, a 10 éves kötvényhozam pedig 11% felé emelkedett arra a hírre, hogy az IMF szerint további adósság leírásra lehet szükség a görögöknél.
- Makrofronton feldolgozóipari és a szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexek érkeznek Európából a kiskereskedelmi statisztikák mellett.
- Az arany 1,196 dollárra ugrott. A tegnapi olajár emelkedés hatására az aranyat és a többi nyersanyagot is elkezdték venni a befektetők. Az arany mellett a réz, az ezüst és a palládium esetében is emelkedés zajlott le az elmúlt hetekben. A befektetők szerint az olaj áttörte a legfontosabb szinteket, így további potenciál lehet a nyersanyagárak emelkedésben, míg az arany esetében a befektetők egy része az infláció visszatérésére számít.
- A két napig tartó korrekciót követően tegnap ismét gyengülni kezdett a dollár az euróval szemben. Az 1,146-os nyitást követően egy leszúrást láthattunk 1,106-ig, ahonnan meredek emelkedés indult és a reggeli kereskedésben már 1,124-nél jár az árfolyam.
- A végleges áprilisi értékek alapján 52,9 pont lett a HSBC beszerzési menedzser indexének értéke a szolgáltató szektorban, szemben az 52,3 pontos várakozással. Ez új 2015-ös csúcsot jelent az index értékében.
- A japán gazdasági miniszter-helyettes elmondta, egy olyan javaslaton dolgoznak, hogy a gyenge jen miatti extra profit egy részét az exportőr vállalatoktól az importáló vállatokhoz csatornázzák át. A döntés megvalósulása esetén a profitot újraoszthatják a vállaltok között, ami elsősorban az exportorientált vállalatok értékeltségét érintené negatívan.
- A MOL 2015. június 3-tól fizeti az osztalékot. Osztalékszelvénnyel május 22-én forog utoljára a papír, az első szelvény nélküli nap május 26. A cég 50 milliárd forint osztalékot fizet, az egy részvényre jutó összeget legkésőbb május 21-ig teszik közzé. Mi részvényenként 490 forint körüli összegre számítunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.