Tegnap újra a mélybe zuhantak a német árfolyamok, amelyet megint a görögök tánca fűszerezett. Ciprasz szerint kell az a népszavazás, míg Merkel szerint, ha valaki pénzt akar, akkor ahhoz előbb el kell végezni a házi feladatot. Az éles hangvétel ellenére a görög CDS felár tovább esett 21,15 százalékra, miközben az ukrán felár nem nagyon változott, továbbra is 33...
Közben a kínaiak mennyiségi lazításon törik a fejüket, hiszen a dollárerősödés a kötött valutarendszeren keresztül valójában szigorítást hozott a kínai gazdaságra, amire semmi szüksége sincs az éppen lassuló alacsony inflációjú gazdaságnak. Persze a másik lehetőség a jüan dollárhoz kötöttségének teljes megszüntetése lenne.
A német gyorsjelentések a várakozásokat rendre meghaladják (+13%), és mintegy 40 százalékos a profitbővülés az eddig jelentett 5 vállalat esetében. Ennek ellenére az árfolyamreakciók nem túl átütőek. A DAX beszorult a 20-30 és az 50 napos mozgóátlagok közé (12.000 és 11.735 pont). Így ma újra észak felé veheti az index az irányt. A sávból való kitörést a vállalati eredmények további alakulása és a görög, ukrán események determinálhatják, de valahogy úgy érezzük, hogy inkább a letörés, és egy néhány hónapos korrekció bekövetkezte lesz a valószínűbben kialakuló állapot.
A BUX a mai napon inkább csökkenhet, hiszen azt gondoljuk, hogy a tegnapi doji gyertyát követően, és a 20 napos mozgóátlagtól való nagy távolságnak köszönhetően inkább a lefelé történő mozgásnak nagyobb a valószínűsége.
- Kemény hangvételű üzenetet kaptak a görögök
- 57 dollárt közelíti ismét a WTI, erősödik az arany a gyenge dollár hátán
- Deviza: Ismét beleadtak a régióba
- Jön a kínai QE
- Esésre számítunk ma a börzén
- Kiszivárogtak a Twitter negyedéves számai a kereskedés során, így fel kellett függeszteni a papírokkal való kereskedést. Az elemzői várakozásoktól 20 millió dollárral elmaradó bevételszám (435 millió dollár) és a részvényenkénti 25 centes veszteség nem csalt mosolyt a befektetők arcára. A tisztított EPS azonban 3 centtel jobb lett a 4 centes prognózisnál. A folyó negyedévben a cég bevételei csupán 470-485 millió dollárra rúghatnak a menedzsment szerint, miközben a piac 538 milliós átlaggal számolt, ez pedig 20%-os mínuszt hozott az árfolyamban.
- A GoPro bevétele 54%-kal 363,1 millió dollárra, profitja 52%-kal 16,6 millió dollárra emelkedett. A tisztított egy részvényre jutó eredmény 24 cent lett a várt 18 cent helyett. A folyó negyedévre 330-340 millió dolláros bevételt és 15-17 cent közötti profitot irányzott elő a vezetés. Utóbbi nem éri el a 18 centes elemzői prognózist. A részvények 4,5%-ot estek kezdetben, majd 10% körüli pluszba lendültek, miután kiderült, hogy a cég megveszi a Kolor névre hallgató virtuális videó gyártót.
- A Wal-Mart 115 új üzletet kíván nyitni Kínában 2017-ig, amivel 30 ezer új állást teremtene. Továbbá a jövőbe is invesztál egy új mobil applikációval, mely még szorosabbra fűzné a viszonyt az üzletek és a fogyasztók között.
- Az IBM 18%-kal 1,3 dollárra emelte a negyedéves osztalékát, ami évi 3%-os osztalékhozamnak felelne meg.
- A nap legfontosabb eseménye az esti Fed kamatdöntés lesz. Kamatemeléssel egyelőre nem kell számolnunk, de fontos lesz figyelnünk a félmondatokra, melyek elárulhatják számunkra, hogy az optimistábbak által prognosztizált nyári, vagy a realitások szintjét tükröző év végi monetáris szigorítás mellett tör lándzsát a testület.
- A ma megjelenő első negyedéves GDP adat 1,0% lehet a korábbi 2,2% után. A háttérben az építőipar gyengélkedése áll a rossz időjárás miatt. Emellett jelzáloghitel igénylések és függőben lévő lakásértékesítések adat is érkezik. Ma jelent többek között a Mastercard.
- A német jegybank elnöke komolyan bírálta a görögöket, és azt mondta, hogy előfordulhat az a helyzet, mely során Görögország fizetésképtelenné válik. A szükséges reformok mielőbbi bejelentését sürgeti, ebbe pedig nem fér bele a hírekben szereplő esetleges népszavazás levezénylése. A macska-egér játék legújabb fejleménye a Bloomberg szerint, hogy Varoufakis egy találkozó előkészítésébe kezdet, melynek során megvitatásra kerülhetnek az előzetes törvénytervezetek a reformcsomagról.
- A várakozásoktól elmaradó első negyedéves brit GDP adatot láthattunk tegnap, ugyanis a várt 2,6% helyett 2,4%-kal bővült a szigetország gazdasága.
- Európából elsősorban üzleti bizalmi indexek érkeznek ma az áprilisi német inflációs adat mellett. Utóbbi esetében 0,4%-os emelkedés jöhet évesített alapon a legutóbbi 0,3%-os plusz után.
- Az arany 1.210 dollárra ugrott annak köszönhetően, hogy gyenge adatok láttak napvilágot tegnap az Egyesült Államokból. A dollár gyengesége segített az aranypiacnak, mivel egyelőre nem látszik kamatemelés az USA-ban. A piac a Fed iránymutatására vár elsősorban. Az USA kamatszintje a fő mozgatórugó az arany esetében.
- Ahogy a görög félelmek tegnap ismét fellángoltak, a befektetők kockázatkerülő üzemmódba kapcsoltak, ami többek között a régiós devizák gyengülésében is megnyilvánult. Az EURHUF ismét elpattant a lélektani 300-as szintről, ma reggel 301 környékén jár a devizapár jegyzése.
- Az USDJPY árfolyamot továbbra is kismértékű elmozdulások jellemzik. Az árfolyam lassú ütemben megközelítette a szűkülő háromszög alsó élét 118,5-es USDJPY árfolyamnál.
- Az ausztrál jegybank elnökének reggeli nyilatkozatából sem tudhattunk meg új információkat a jövő heti kamatemelést megelőzően. A piac egyre bizonytalanabb abban, hogy lesz-e újabb ausztrál kamatvágás, miután egyre jobb makroadatok jelentek meg és a vasérc ára is emelkedésnek indult. Ennek hatására az elmúlt napokban erősödött is az ausztrál dollár az euróval és a dollárral szemben is.
- A Wall Street Journal értesülései szerint a kínai jegybank is egyfajta mennyiségi lazításba kezdhet, és önkormányzati kötvényeket vásárolhat. Az önkormányzatok finanszírozási költsége duplája, mint az államé, így ezt is lefelé tolhatja az eszközvásárlási program. Ráadásul a kínai jegybank lépéskényszerbe került, hiszen a lényegében rögzített árfolyama miatt a dollár erősödése az elmúlt hónapok során tulajdonképpen szigorítást eredményezett a kínai gazdaság számára.
- A kínai tőzsdefelügyelet egy figyelmeztetést adott ki, elsősorban a részvénypiacra újonnan belépő lakossági ügyfelek számára, melyben arra kéri őket, hogy befektetéseiknél legyenek racionálisak, és vegyék figyelembe a piaci kockázatokat. Ez arra mutat, hogy már a szabályozó is kezdi túlhevültnek érezni a kínai részvénypiacot az elmúlt hónapok szárnyalását követően.
- Japánban ismét napirendre került a kaszinók engedélyeztetése, ami elsősorban a 2020-as tokiói olimpia miatt lenne fontos, másrészt pozitívan hatna a gazdasági növekedésre és az állami bevételekre is.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.