Úgy tűnik, hogy a görögöknek még adnak „egy utolsó” lehetőséget, és május 11-ig meghosszabbítják a tárgyalási periódust, mielőtt lekapcsolják a villanyt. Nem tudjuk, hogy ez a további két és fél hét elég lesz-e valamire, de messze van attól az óhajtól, amit a görögök megfogalmaztak még a múlt héten, nevezetesen, hogy június végéig megállapodnak. Mi jön akkor, amikor a...
Ma reggel a DAX felfelé próbálkozik elindulni, hiszen nagyon szétadottá vált. A közelben két támaszszint is van. Az 50 napos mozgóátlag 11.586 pontnál van, míg 11.620 pontnál egy korábbi lokális minimum található, mint gyenge támasz. Amúgy a rövidtávú indikátorok alapján eléggé „szétadottnak” tűnik az index. Ugyanakkor „hirtelen” messze került a 30 napos mozgóátlagtól, amely 11.945 pontnál van jelenleg. Ezt a közeljövőben megpróbálhatja visszatesztelni. A BUX esetében még őrült távol vagyunk a 20 napos mozgóátlagtól, amely 20.472 pontnál van. Így itt csökkenést várunk annak ellenére, hogy a rövidtávú indikátorok itt is kezdenek túladottságot mutatni.
- Oroszország mentőövet dobott Görögországnak
- Továbbra is erős a WTI, az arany is erősödni tudott
- A dollár és a forint is ellenálláshoz érkezett
- Ismét lazított a kínai jegybank
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A pénteken érkezett márciusi inflációs adat némileg kedvezőbb lett a várakozásoknál. Stagnálás helyett 0,2%-kal bővült a fogyasztói árindex az előző hónapban.
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe áprilisban 95,9 pontot mutatott, ami jobb, mint a piac által várt 94 pont.
- Több mint 5%-ot esett a Time Warner Cable, miután az amerikai trösztellenes bizottság ajánlásával blokkolná a Comcast-tal kötendő megállapodását. Leghamarabb a jövő héten kerülhet sor a felülvizsgálatra az ügyben.
- A General Motors Kínában 16 milliárd dollárt költene el 2016-2020 között 10 új modell piacra dobására a SAIC Motorral közösen.
- A Procter & Gamble 3%-kal 66,29 centre növelte a negyedéves osztalék mértékét. A kifizetésre május 15-én kerülhet sor.
- A mai napon érkezik a Morgan Stanley, az IBM, a Hasbro és a Halliburton első negyedéves gyorsjelentése is.
- Görögország energetikai megállapodást írhat alá kedden Oroszországgal 3-5 milliárd euró értékben, amelyből a Török Áramlat görögországi szakaszának építése fog megvalósulni. A Der Spiegel szerint az Európába irányuló szállítások utáni tranzitdíjból vonja le, így a kapott összeget a hellének akár az adósságaik törlesztéseire is elkölthetik.
- Mario Draghi vasárnapi nyilatkozatában kiemelte, hogy Európa szeretné megoldani a görög problémát, de a kormánynak ebben partnernek kell lennie, különben kifut az időből. Pénteken kellene megállapodni az országnak az eurózóna pénzügyminisztereivel Rigában, de a legfrissebb információk szerint a végső utáni időpont május 11-re csúszhat.
- A WTI 56,6 dollárig emelkedett a kínai növekedési programnak és az amerikai fúrótornyok további esésének köszönhetően. Az utóbbi 2010 novemberi szintre süllyedt (634), ami fele a korábbi 2014-es csúcsnak. A piaci várakozás szerint május után drasztikusan esni fog az amerikai nyersolaj termelés. Ezt ugyanakkor ellensúlyozni fogja a szaúdi és más OPEC államok többlet kihozatala.
- A dollár múlt héten négy kereskedési napon keresztül gyengült az euróval szemben, miután az árfolyam visszapattant az 1,05-ös támaszról. Csütörtökön a 20 napos mozgóátlagot tesztelte a devizapár 1,08-nál, ahonnan jött egy minimális korrekció 1,079-ig a ma reggeli kereskedésben. Pénteken az inflációs adat mozgatta meg a devizapárt.
- A kínai jegybank 1 százalékponttal, 18,5%-ra csökkentette a jegybanki tartalékráta nagyságát válaszul a lassuló kínai gazdasági növekedésre. A monetáris lazításra elsősorban a bankrészvények teljesítettetek jól a mai kereskedésben. A lépés nem volt teljesen váratlan, az elemzők egybehangzó véleménye továbbra is az, hogy a jegybanknak elsősorban a tartalékráta csökkentésével van lehetősége a hitelezésnek, és ezen keresztül a gazdaságnak is lendületet adni, ennek megfelelően idén további vágások is elképzelhetőek, ugyanakkor a mostani 1 százalékpontos vágás meglehetősen nagynak számít.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.