Nesze semmi, fogd meg jól. Úgy tűnik, hogy Merkel és Ciprasz találkozója kimerült a formaságokban, azaz semmilyen előrelépés nem történt. Merkel azt hangsúlyozta, hogy nem ő dönt. Mi is így szoktuk a gyerekeinket leszerelni, ha ők nagyon akarnak valamit, mi meg igazándiból nem, pedig megtehetnénk azt, amit kérnek. Ismerős a helyzet ugye-e? Így továbbra is marad a...
A BUX tegnap még emelkedni tudott a negatív nemzetközi hangulat ellenére is, amit nyilván az S&P felminősítése is segített. Ugyanakkor az index egy ellenállás tartományba érkezett, ráadásul a rövid indikátorok eladási jelzést adtak. Az OTP kicsit túlvett lett, miközben a Richterrel kapcsolatban enyhén negatív hír érkezett, hiszen”csak” 33 forint osztalékot szándékozik fizetni a piac által várt 46 forinttal szemben. Emiatt negatívan reagálhat a részvény, amely a tegnapi napi második felében amúgy is gyengén viselkedett.
- Egy lépést tett előre, kettőt hátra Görögország
- Megugrás után kissé visszagyengült a WTI, csendben veszik az aranyat
- A dollár gyengülése mozgatja a devizapárokat
- Gyenge kínai adat okozott csalódást
- 33 forintos osztalékot javasol a Richter
- 20 bázispontos kamatcsökkentésről dönthet az MNB
- Csökkenésre számítunk ma a BÉT-en
- 0,3%, S&P500 -0,19%).
- Függőben lévő lakásértékesítési adat érkezett tegnap a tengerentúlról, a februári várakozás 4,9 millió volt, ezzel szemben 4,88 milliós adatot publikáltak, ami tehát nagyjából megfelel a várakozásoknak.
- A délutáni órákban inflációs adatok érkeznek az USA-ban.
- A Morgan Stanley 5 kedvenc papírja között nem szerepel az Apple, nem úgy az IBM, a Bank of America, a Gilead Sciences, a JP Morgan és a Citigroup. A legkevésbé kedvelt papírok listáját két olajcég, az Exxon Mobil és a Chevron színesíti a Bristol-Myers Squibb, az UnitedHealth Group és a Walt Disney mellett.
- A Goldman Sachs vezető stratégája, Peter Oppenheimer szerint nem alakult még ki buborék az amerikai részvénypiacokon. Az év végéig az S&P 500 index 3-4%-ot még biztosan fog emelkedni meglátása szerint, amivel a Wall Street többsége is egyetért.
- Németország hangsúlyozta a tegnapi görög tárgyalások során, hogy nem ők egyedül, hanem a 19 euróövezeti tagállam közösen dönt az ország sorsáról. Alekszisz Ciprasz csupán „jobban meg szeretné érteni a német álláspontot” mielőtt döntenek a szükséges reformokról, így újfent nem történt előrelépés az ügyben. A görög miniszterelnök ma a német ellenzék vezetőivel tárgyal.
- Számos európai beszerzési menedzser index, valamint a februári brit inflációs adat érkezik a délelőtt folyamán.
- Az arany ára majdnem 1.200 dollárig emelkedett, majd 1.188 dollárig korrigált szintén a dollárhatásnak köszönhetően. A Fed politikája a fő meghatározó, ami a dollár kurzusát is kiigazította. A piac ezzel együtt optimistábban kezd nézni a nemesfémre, mivel a fizikai kereslet is kezdi támasztani az árfolyamot, elsősorban Kína és India felől.
- A dollárban folytatódik a Fed múlt heti kamatdöntése óta tartó gyengülő trend. A csütörtöki átmeneti megingás után ismét emelkedik az EUR/USD árfolyama, és közelíti az 1,104-es ellenállást, amelynek áttörésével 1,15 jelentené a következő szintet.
- Az USD/TRY devizakereszt is látványosan esett az elmúlt napokban, amely szintén a dollár gyengülésének köszönhető. Tegnap a 30 napos mozgóátlagot közelítette meg az árfolyam 2,53-nál, ahol már egy visszapattanás várható.
- A HSBC által publikált előzetes PMI adatok értéke a vártnál nagyobb mértékben csökkent, és 11 hónapos mélypontra esett. A februári 50,7 pontos értéket márciusban 49,2-es érték követte, elmaradva az 50,5 pontos várakozástól. Az 50 pont alatti indexérték gazdasági visszaesést jelez. Az HSBC nyilatkozata alapján az új megrendeléseket, az export megrendeléseket és a foglalkoztatottságot mérő alindex is csökkent az előző hónaphoz viszonyítva.
- A váratlanul gyenge adatot követően a legtöbb elemző további gazdasági stimulusokat vár a kínai kormánytól a 7%-os GDP növekedési cél teljesülésének érdekében.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.